Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Za Opel nije precizno definisano koji modeli i koje godište, ali stoji da pokriva neke serije, tako da za konkretan model možemo saznati samo metodom pokušaja tj. da pokušamo, pa ako može - može, ako ne može onda ne može :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Dovla -

moji poznanici su pokušali da te kontaktiraju na mobilni po dogovoru ali nije išlo. Javlja se tvoja majka. Imaš drugi kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj broj telefona je aktivan 24h dnevno, stalno ga koristim i moja majka prilično nema veze sa mojim telefonom :) Poslao sam novi PP možda je bila greška u prepisivanju broja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozzz,kad sam kupio kola dobio sam kao 3 kljuca,a to znaci da mi je na jednom polomljen vrh a drugi je onaj obicni sa crnom plastikom koji naravno otkljucava vrata ali kada sam ga stavio u bravu nece da upali kola jer stalno gori code lampica,tako da sam ostao na jednom kljucu.na kljucu mi pise B365,auto je punto II...jel treba da pravim novi kljuc ili se moze u taj drugi ubaciti code :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema tvom opisu rekao bih da ne može jer se kod piše na malom čipu koji je otprilike 10x3x5mm pa ga treba negde udenuti :) Jedino možda opcija da se sam čip zalepi na bravu pa da onda taj crni radi, ili da se reže novi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla, vidim da se dosta razumeš u ključeve pa i ja da pitam nešto... :thumbsup: Imam dole prikazani ključ-skakavac sa slike (u pitanju je Punto Mk2), koji radi dobro (i kao daljinac za alarm i kao ključ)... Sa autom sam dobio još jedan ovakav skakavac koji mi sada služi jedino za alarm kao rezerva i ništa drugo..Dobio sam bez ključa (metalnog dela) i naravno bez transpondera (valjda se tako zove - mala staklena kapsulica,to sam već nameštao u ovom "dobrom" ključu pošto mi se pomerio, pa nije hteo da prepozna ključ! Naravno, i meni su rekli u servisu oko 150 evra, auto da stoji kod njih 4-5 sati itd, itd... koliko je to komplikovano i tako dalje... Šta je najbolje da uradim po tebi, kako bih napravio još jedan funkcionalan ključ za "nedaj bože"? Hvala ti unapred...

6KR99.jpg 6KTEi.jpg

Edited by berni1756

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa najbolje je iskodirati još jednu kapsulicu i ubaciti je u taj rezervni ključ. Prema podacima koje sam našao, T5 transponder je zamena za kapsulicu i njih imam par komada, a možemo i poručiti kapsulicu da napravimo. A pre svega toga - test da li aparatura podržava dati model ključa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam sa jednim Seicentom 4 kljuca od kojih su dva toliko istrosena da jedva uspem da ih okrenem u bravi da upalim auto a sa ovim drugim koji su kao novi odmah okrenem ali tad trzi kod.Ti novi kljucevi su originalni sa znakom Fiata ali kao da nisu kodirani.

pitanje je da lise oni mogu kodirati i zasto sad nemaju kod?

A moram da nesto uradim jer ne mogu pred musterijom da vrtim par minuta kljuc da bih upalio auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa verovatno je neko pokušao samo da iskopira ključ kod bravara ne znajući da treba da iskopira i kod, jer 4 ključa su malo mnogo za jedno vozilo da su originalni. Verujem da su postojala ta dva i da je neko kupio dva nova kako bi rešio problem sa polizanim šarama, ali mu nije uspelo pa je onda dao sve ključeve. Što se mene tiče, rado bih ti izašao u susret da to probamo da iskodiramo, ali ne znam kako i gde da se sretnemo. U dokumentaciji ne piše ništa za Seićenta već za Ćinkvećenta tako da verujem da može i Seićento. Treba ovih dana da pokušam kod druga na njegovom Seićentu kopiranje ključa pa mogu da javim rezultate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su ovo originalni kljucevi jer imaju i one fabricke oznake na sebi kao i urezan fiatov znak.Potpuno su novi a oni stari su extra izlizani.

Cak sam dobio i kod karticu koja je bila sa tim kljucem u koverti.

A kako da se nadjemo to ni sam ne znam.Dogovoricemo se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je pitao za kruzne Fiatove znakove za kljuceve, ne mogu sad da nadjem ko. Ima ih na eBay-u, a meni su ostala 2 viska i dajem ih za koliko sam ih i platio sa postarinom a to je 400din po komadu. 3D su, samolepljivi, kvalitetni, u odnosu na originalni boja je za 1 nijansu ka ljubicastoj, ali bolje nov znak nego neki sjeban ili bez ikakvog znaka.

evo linka

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemVersion&item=250686235522&view=all&tid=673223452015

Edited by notorni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Lanciu Lybru i samo jedan kljuc skakavac sa daljinskom komandom, resih da napravim kopiju ali ...

Majistor kaze da je elektronika Siemens i da ne moze da je ocita samim tim ni da uradi kljuc uopste, mislim da je rekao nesto kao "model K59H"

Imali neko resenje?

Osim Delte naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene zanimaju ti kruzni znakici za kljuceve,imam plavi puntov kljuc bez znaka naravno a nigde ne mogu da ih nadjem a treba mi jedan komad.cena od 400 din je ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Link je mrtav ili proizvoda više nema na eBay.

nije ovaj link mrtav:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250686235522&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Punto 1.2 Ok ali vidim da nisi iz Bg AKS kurirska ce te kostati jos par stotina dinzdi, ako ti je to OK pisi adresu i mob na PM

Edited by notorni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Lanciu Lybru i samo jedan kljuc skakavac sa daljinskom komandom, resih da napravim kopiju ali ...

Majistor kaze da je elektronika Siemens i da ne moze da je ocita samim tim ni da uradi kljuc uopste, mislim da je rekao nesto kao "model K59H"

Imali neko resenje?

Osim Delte naravno.

Probaj kod nekog drugog ključara. Iskreno mislim da moja aparatura ne podržava Lybru tj. bar ne piše u dokumentaciji. S obzirom na to da se dosta ljudi raspituje za Lybru pokušaću malo da pregledam po netu kako to sve funkcioniše i ima li nekog povoljnog rešenja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz, imam jedno pitanje : ovih dana bi trebalo da uzmem Brava 1.9 mjt, 2008 god. ima 2 kljuca, ali bih za sv. sl. napravio jos jedan,preventive radi

nije bitno kako izgleda, bitno mi je da ima sve funkcije kao onaj orig. znaci, alarm, centralna, paljenje...funkciju spustanja i podizanja prozora

(u mom sl. samo prednjih) ne mora da ima. Ako je izvodljivo, moze neki kontakt na pp.

EDIT: zna li neko gde ima da se nadje blanko kljuc za novog Brava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da može sve da se uradi, ali to ti je skuplja pita već tepsija. Retko ko dobije više od dva ključa kada kupi auto. A i čemu više ključeva? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato sto se meni desavaju nebulozne stvari :wallbash:

primer 1. useljavam se u stan pre nepunih god. dana nosim poslednju turu iz garaze i kljuc mi upadne u otvor lifta...da sam hteo da ga ubacim tesko bih uspeo iz 1. pokusaja !!!

prim. 2 letos zakljucavam top case kofer na motoru i ceo svezanj kljuceva (sa alarmom i disk lock-om) upada u saft ! imao sam rezervni srecom....prvo da se odradi mali servis i dijagnostika, pa cemo o kljucevima, bitno je da moze da se uradi a ako nekom trebaju bar 2 rezervna onda sam ja definitvno 1. u redu :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,

Zanima me da li može neko odavde da mi napravi novi ključ (imam samo jedan originalni), u pitanju je ključ sa daljinskim zaključavanjem za fiat punto mk2 2000god. 1.9jtd hlx. Ako ima takvih neka se javi da se dogovorimo radije ću dati pare nekom od naših za taj poslić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...