Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Evo najnovije info za Novi Bravo. Tip iz Zemuna, Ristic kaze da moze da odradi daljinac za cca 60-tak eura, tj da popravi postojeci kljuc. Rezanje i kodiranje obicnog novog kljuca bez daljinca je oko 50-60e, a novi kljuc sa daljincem je 120-150e i u BG i u NS. Kod Stojanova u NS je originalan kljuc da se naruci iz Italije, po broju sasije 35.000 din!

Edited by Lyman Zerga

Share this post


Link to post
Share on other sites

biju po usima sa cenama pa samo zvekecu ..

.

 

...ne krivim kljucare, oni su nasli nacin za dobru zaradu ali ne mogu da verujem da su bas tolike razlike u cenama ( ovi nasi su mnogo bezobrazni ) ....

naime stvar je u tome sto mnogi buduci vlasnici novijih automobila nisu znali da je toliki problem sa kljucevima medju njima sam i ja ( doduse punta sam uzeo sasvim slucajno pa sam i tako nasledio problem sa kljucem i sada mi je mnogo da dam toliki novac za kljuc ima vaznijih stvari koje mogu da uradim za tu sumu ali kada bude moralo onda cu ipak dati ).... 

 

prodavci na autoplacevima i preprodavci isto kao sto prikrivaju razne nedostatke kod automobila koji prodaju ne kazu vam koliko kosta problem sa nabavkom rezervnog kljuca  ...

kolega je skoro kupovao punta na autoplacu i na moje insistiranje ( nauceno na bolan novcani nacin i skupljajuci informacije na ovom forumu ) je od prodavca trazio tri kljuca ( jedan sa daljinskim komandama, jedan bez i servisni + code karticu ) a dobijao je samo jedan ( obican kljuc ) i bez kartice pa je cenu uspeo da umanji za gore pomenutu cifru od 150 evra....

znaci samo edukacija je majka resenja svih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih trebao da zamenim bateriju na kljucu, a cuo sam da ne sme kljuc da bude bez baterije, izbrise se kod iz njega pa mora ponovo na kodiranje.

 

Je l' to tacno, i ako jeste, koliko je to vremenski (par sekundi, minuta)?
Zamenio bih sam bateriju, ali ako postoji sansa da zaje**m stvar, dao bi' onda nekom strucnijem da mi to zavrsi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, da si blize ja bih ti to odradio za "simbolicnu" sumu eurica ! :p:D

Kolega , mani se seoskih prica ! Imas uputstvo negde na forumu pa samo obrati paznju kako ces izvaditi ulozak (elektroniku) sa baterijom. Zameni i vozi ! Vozi BRE to covece! ;)

Evo linka sa uputstvima za zloupotrebu ! :Dhttp://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38944-uputstvo-fiat-stilo/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam je vadio vec. Otvorio, pogledao kakva je i vratio....da kucnem u drvo sve radi :)
Doduse, to je bilo na 10, 15 sekundi.

Al opet, sta znam... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari...imam pitanje.

Naime,drugaru na libri radi daljinac,ali ne moze sa njim da zakljuca,da otkljuca moze,pali auto,ali zakljucavanje ne radi. Neki savet,sta raditi,i gde bi se u Bg to moglo srediti?

Edited by Sale Fiat Stilo 1.9jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala Dovla,sad cu da vidim za kontakt pa da ga okrenem.

Zvao ih,ne rade to...izgleda da ce tu morati nov kljuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li svetli lampica kada stiska dugmice, mozda je isto kao kod stila, raskodira se daljinac, u tom slucaju ako ima kod karticu moze sa FES-om da ukodira ponovo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda baterija kao sto rece Dovla, ili su mu mozda mikroprekidaci na izdisaju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veceras slucajno otkrijem da posle popravke daljinca ne radi opcija podizanja/spustanja stakala ako se taster zadrzi duze od 2s. Ima li neko ideju sta moze biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam na temi koja je zakljucana sad te cu da ponovim. 

 

U subotu otkazao poslusnost kljuc sa daljincem. Ne radi daljinac a kljuc daje kontakt i vergla u prazno a na tabli ikonica auto sa katancem.

Kljuc bez daljinca radi normalno.

 

Jutros bio do servisa gde su genijalno zakljucili da kljuc ne radi :) slikali daljinac na kojem ima nekoliko malih ogrebotina od trenja sa kljucem od garaze koje nosim u istom dzepu i kaze vama je ispao kljuc i jako udario o zemlju te moraju da poshalju fotke fiatu da oni odluce da li popravka spada u garanciju.

Samo da istaknem da su jedva primetne ogrebotine na daljincu a kljuc mi nije ispadao! 

 

Elem kaze ako ne prizna fiat garanciju moram ja da platim kodnu karticu za kljuc(6000 din !!) i sve ostale toskove.

 

Malo je reci da nisam srecan razvojem price za sad aloi videcemo rekli su da ce mi javiti danas sta je odgovorio fiat.

Pisacu cim nesto saznam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, ne bih da te demoralisem, ali ako budes morao da menjas ceo kljuc, a ne priznaju ti garanciju, racunaj minimum 250 evra plus kartica.....

Edited by Dusan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreca pa nisu i slikali gume pa zakljucili da su i one istrosene :realmad:  :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam zvao, jos cekaju odgovor za garanciju.

Kljuc ne radi i to nije moja greska i da im platim necu pa nisam kupio auto na buvljaku u vidjenom stanju pa sta je tu je . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...