Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Pozdrav kolege,jel zna neko koliko kosta izrada kopije ovoga kljuca i koliko bi kostalo?Na machu ima utisnut br.2

Hvala

Fiat_kljuc.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, imam pitanje cemu sluzi taj kod kljuc, kada se on koristi nisam upucen i ne razumem se u to... :help:

U kompletu imam dva obicna kljuca (plava) i jedan taj kod kljuc (braon)...U pitanju je punto mk1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sva 3 su ti kodirana, samo sto je taj braon servisni kljuc i njega ne bi valjalo da korisitis svakodnevno, posto on ima ogranicen broj paljenja. KOd ti sluzi kao zastita, znaci ako ti sada odes i narezes obican kljuc mocices da verglas ali ne i da upalis, sto u prevodu znaci najprostije da ne moze da ti neko upaliu auto bez kljuca na onaj stari nacin polomi ti bravu i da upali na zice. Kod je zastita i sada ga imaju svi automobili kao zastitu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, imam pitanje cemu sluzi taj kod kljuc, kada se on koristi nisam upucen i ne razumem se u to... :help:

U kompletu imam dva obicna kljuca (plava) i jedan taj kod kljuc (braon)...U pitanju je punto mk1

Taj braon-bordo-crveni je MASTER key, i on sluzi za dodavanje drugih kljuceva. Tacno da ne preporucuju koriscenje svakodnevo toga kljuca ali ne iz razloga sto on ima ogranicen broj paljenja,vec zato sto preko njega mogu da se dodaju drugi kljucevi , a jedino preko njega moze da se programira novi kljuc, pa zato savetuju da se ne koristi, vec da se cuva negde na sigurnom mestu, jer kod tog auta ne moze da se doda drugi kljuc preko OBD-a (ne racunam dodavanje iscitavanjem i programiranjem immo kutije). I, da, sva 3 su kodirana, i tehnicki potpuno ista, jedino je tome jednom dodeljen status master kljuca na osnovu polozaja u immo boxu. Danas je to cista glupost, jer se svi kopiraju kako god hoces, zato ih i koristi kako god hoces, uz naravno savet da taj bordo drzis kuci. Zato su danas vecina kljuceva crypto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mogu naci samo kuciste kljuca i koliko to kosta...? Ako neko zna bar okvirno, u pitanju je kljuc za novu cromu. Oba kljuca su ispravna, sve radi i sve je ok... Jedan je bukvalno nov dok je drugi pri kraju, mislim na one gume, tastere za otkljucavanje, zakljucavanje, otvaranje gepeka... Gume su se izlizale, jedna je probijena, prosecena noktom. Pa ne bih da ispod nje stradaju i poispadaju oni mikroprekidaci. Zato bih ako negde mogu da nadjem samo te gume da zamenim ili nadjem oklop kljuca nov pa prepakujem moju plocicu...? Da li je tako nesto izvodljivo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrazi po oglasima, limundo, kupindo... ako ih nisu naveli u ponudi pitaj ih, imaju sigurno. Ili naruci sa Ebay i ostalih china sajtova :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

otvarao sam kljuc da pogledam nesto i posle toga stiskao dugme u prazno ali daleko od auta i sada vise ne radi kljuc (otkljucavanje,zakljucavanje) a svetli normalno. probao sam sinhronizaciju ono drzim dugme na plafonjeri krene zeleno da blinka onda daljinski taster stisnem i ugasi zelenu i pustim dugme na plafonjeri ali i dalje nece. ni rezervi koji je radio a bio kuci nece vise. ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li zna nekog kljucara, auto-bravara u N.Sadu, neispravna mi brava gepek vrata na Marei, nemogu da otvorim spolja, skinuo sam plastiku, pa sada otvaram iznutra.

Hvala unapred!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam nekoliko al problem je sto oni rade samo nocu...

Proveri u temi servisi...

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam nekoliko al problem je sto oni rade samo nocu...

Proveri u temi servisi...

E, znam i ja te sto rade nocu, ali ti nepopravljaju...

Imas na satelitskoj pijaci kljucara, radi sve zivo, meni je na proslom autu obe brave popravljao...

Hvala, znam za njih, i nisam se setio, svasta!

Hvala jos jednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekome može da pomogne, danas sam u Nišu u bravarskoj radnji '' Lukač'' uradio kod ključ za Lanciu Y 2002 god. - 3500,00 din i još jedan običan da mogu da otvorim vrata i gepek - 350,00 din.Ključ inače ima oznaku a602, i isti je kao kod punta.Transporder je T5.

Puno pozdrava iz Niša !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni treba kljuc skakavac novi za fiat 500, blanko, bez cipa i elektronike??? Ima li neko na prodaju???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel hoces da prepakujes stari kljuc sa daljincem ili da narezes ceo nov kljuc sa sve kodom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, treba mi mali savet. Na Puntu mk2a, imam fabricku centralnu bravu sa daljinskim zakljucavanjem, ali je problem sto sam ja uz auto dobio samo jedan kljuc, onaj bez daljinskih komandi (fabricki su isla dva, jedan sa komandama i jedan bez). Moze li se sve osposobiti da fukcionise kao pre, odnosno da se napravi kljuc koji mi fali, koji ce pokretati fabricku cenrtalnu bravu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, treba mi mali savet. Na Puntu mk2a, imam fabricku centralnu bravu sa daljinskim zakljucavanjem, ali je problem sto sam ja uz auto dobio samo jedan kljuc, onaj bez daljinskih komandi (fabricki su isla dva, jedan sa komandama i jedan bez). Moze li se sve osposobiti da fukcionise kao pre, odnosno da se napravi kljuc koji mi fali, koji ce pokretati fabricku cenrtalnu bravu?

Ja sam tako dobio na Astri, možeš u ovlašćenom servisu da naručiš sa kod karticom drugi ključ i naprave ti za 20ak dana :)

@Stefanpunto2

ista stvar, kod kartica i mogu da ti naprave čak i skakavac ako platiš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...