Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

dal moze ovaj kljuc za punta mk2 moj je naj bez tastera ima 2 sa jedne strane a sa druge 357 valjda zaboravih tacno koji je broj

B365 Ako ti je Punto kao taj sa slike (avatara) onda moze sigurno.

Vladimir

Edited by AUTOCODE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, treba i kodirati, mada je covek pitao da li moze, a odgovor je da moze, samo naravno ako mu ti posalju stvarno transporder 48-icu , Megamos unutra , ako nije zakljucana, itd, mada mislim da je to to... A kodiranje je druga prica, ali to je najmanji problem,veci je problem PayPal, slanje, carina, itd,naravno za nekoga ko to nije radio nikad (na zalost, zivimo u Srbiji, zadnjoj rupu na svetu sto se tice narucivanja sa net-a).

Vladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Vladimire naci ces vec na forumu temu kako smo odavno prevazisli paypal, internet kupovinu, carine itd :thumbup: to je najmanji problem :thumbsup:

Najveci tj. najskuplji problem ostaje kodiranje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

fala na odgovorima :) a sto se tice kupavanja ana ebay,kolega ima ebay racun pa mi to lako da porucim :) nego zna li neko di moze da se jeftino kodira kljuc...dovla jos uvek nema uredjaj za taj vid kodiranja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Vladimire naci ces vec na forumu temu kako smo odavno prevazisli paypal, internet kupovinu, carine itd :thumbup: to je najmanji problem :thumbsup:

Najveci tj. najskuplji problem ostaje kodiranje ;)

Ma, ne, nismo se razumeli.... PayPal koristim vec nekoliko godina , eBay takodje :) , pogledacu bas taj topic kad budem imao vremena,ako znas link, salji :) ja sve sto sam pokusao ranije , nije to to, sve su to bile neke kombinacije, i na kraju sam resio to pre 7-8 godina,verovatno pre nego sto je i ovaj forum nastao , doduse za zaobilazak carine stvarno ne znam ,ovi nasi ne prastaju cak i kada je zakon i stopa na nasoj strani,ali ne placam svaki put , nego kazem za nekoga ko nije upucen da mu je veci problem kako da to naruci , pa dok stigne,plati,dosta ljudi ne zna jezik, itd...A ako neko ima link tog topica, neka mi posalje, jer od posla ne stizem da pratim i citam cak ni jedan forum u vezi posla, a kamoli nesto drugo...

A za kodiranje kljuca, nije najveci problem, ali najskuplji jeste,jbg, ali nije to bez razloga tako...objasnicu vec...

Vladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

fala na odgovorima :) a sto se tice kupavanja ana ebay,kolega ima ebay racun pa mi to lako da porucim :) nego zna li neko di moze da se jeftino kodira kljuc...dovla jos uvek nema uredjaj za taj vid kodiranja :)

Pa, problem je malo...sta ti tacno treba, da se onaj kljuc sa eBay ukodira na tvoj auto? Ne znam cene po BG , samo kodiranje je 50-ak eura ako imas kljuc, narezan naravno. U principu , za Punta od 2000 na ovamo, najobicniji kljuc bez daljinca je oko 60-70e , a ako imas kljuc oko 50-60...

Vladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazio sam nesto oko serva na Novoj Cromi , i naidjoh na ovaj topic, pa sam se zainteresovao malo...

Ne zelim da uvredim nikoga, niko nije duzan da sve zna, pogotovo sto je ovo relativno nova materija i problematika-kljucevi, elektronika , itd....

Znam da je to pisano iz neznanja ili iz zelje da se pomogne nekome, i ja kad ne znam nesto rado cu poslusati nekoga da mi objasni kad sam u dilemi oko necega...

Punto 1 (ne znam kako ga zovete, model koji se pravio aktivno do 1999 okvirno), ima kodirani kljuc, koji moze da se kopira, i to vam je kljuc sa FIKSNIM kodom , najcesce Temic11 , Megamos13 , itd, i njih mozete kopirati na taj famozan T5 , i to za male pare, ne znam koliko je to u BG, ali cena za takav kompletan kljuc ne bi trebala da predje 30e.

Isti slucaj vam je i sa triom, Bravo, Brava i Marea, do 2002, oni nose stari tip transpondera (oni mali "magnetici" "staklenca" kako ih nazvaste, mada nemaju veze sa magnetima, vec RFID).

Znaci NE POSTOJI dileme , da li je na kljucu dvojka, ili sta vec, ti auti postoje SAMO sa fiksnim kodom i mogu se KOPIRATI na T5 (inace, T5 se NE KORISTI ni na jednom autu, znaci NI JEDAN auto fabricni ne poseduje T5, vec je to transponder napravljen da moze da primi (emulira) fiksne kodove). Te fiksne kodove mogu "primiti" i drugi transponderi, 7930/31 , 7935 Philips , itd, zavisi od konfiguracije, moda i sl.

U principu , za vecinu auta do 2000 (ne racunajuci neke Alfe, one su ranije presle na crypto) , kljucevi se mogu kopirati, a posle toga godista, obicno ide KODIRANJE. Pricam za italijanska vozila, da se ne pojavi neko i kaze da je npr VW poceo sa koriscenjem Megamos48 ranije ;)

SVAKI , ali BAS SVAKI, Punto 2 , ne znam kako ga obelezavate, onaj sa slike korisnika "kakarot" , sa uskim farovima, pa na ovamo, Punto 3 do zastave10 koriste SAMO i iskljucivo Megamos ID48, crypto transponder, koji se ne moze kopirati, bar ne kao T5 na emulator, tako da opciju kopiranja kljuca zaboravite za sad, mora se iskodirati na auto, zato sto je to crypto transponder, i upravo je napravljen tako da ne bi sad neko mogao, npr u perionici da vam napravi kljuc za 30 sekundi, koliko rekoste da treba na T5 (realno, ne treba vise od 10 sec) ;)

Iz tog razloga, kodiranje kljuceva na Puntu2 (Stilo je isti sljucaj) kosta toliko skuplje, ne znam koje su cene sad po BG npr. , ali te neke nebuloze da za starog Brava Bravu Mareu kosta 100 i kusur evra, to je glupost, menjajte kljucara ili majstora.

Realno je do 30. A Punto, Stilo i ostali, to je 50-60 okvirno po transponderu prilagodjenom na body, pa na vise, zavisi ko sta hoce... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

fala na detaljnom objasnjenju :) ja bi zeleo da napravim kopiju ali mi je malo previse da dam 100-tinjak eura za to :) ali izgleda da cu morati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro zemljak, vidi se da baratas materijom, sad reci knkretno za ovaj slucaj recimo: Stilo=>moj kljuc sa dugmicima za daljinsko+tvoje kodiranje=? :D

Pa, u tvom slucaju, znaci samo da ti napravim transponder, nesto najjeftinije sto bi moglo da izadje je 50e , znaci tvoj kljuc, ili daljinac, sa narezanim macem , da se transponder uprogramira i ubaci u kljuc.

Vladimir

fala na detaljnom objasnjenju :) ja bi zeleo da napravim kopiju ali mi je malo previse da dam 100-tinjak eura za to :) ali izgleda da cu morati

Pa, i ne treba ti 100e, ako hoces najobicniji kljuc, samo narezes mac, to ti je mozda 10-ak e , a da se uprogramira transponder je 50e min. , naravno, obican kljuc da pali, bez daljinca i sl...

Vladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, kad bih znao ja bih ti rekao! :thumbup:

Po svemu sudeci to je to. M1/M2 je upravo sto sam i ja skapirao ovde na forumu.

S obzirom na cene gotovog kljuca isplati se posle 2-3kom. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja to. Nikako da stignem da probam. Ako neko hoće da se igra nek' se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla nesto sam nasao da nije dovoljno samo to vec da mora da se skida tabla, neki chip pa da se lemi nazad itd... Naravno moj engleski nije bas za te "strucne" izraze pa je VEOMA moguce da nisam u pravu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diskutabilno, isplati se, ali moras znati elektroniku bas, da bi to koristio.Tacnije , ne moras, ali ti je rizik veliki od gubljenja podataka iz 93C66,a tad moze nastati problem. Treba ga skinuti,odraditi sta treba, i sve vratiti bez ostecenja...izvodljivo, ali ne svakome...i rizicno...pa, onda zavisi da li je Magneti Marelli ili Delphi i jos dosta nekih uslova. Ja koliko sam do sad dao za uredjaje za kljuceve, preko 3000e, i opet ne bi to mogao da radi niko ko se ne razume bas u elektroniku. Vredi pokusati, ali ja ne bih nikome savetovao ko nema iskustva sa tim...

Sve u svemu, nije to npr VW gde sve moze preko OBD da se odradi, vec ima i malo majstorstva...

Dovla nesto sam nasao da nije dovoljno samo to vec da mora da se skida tabla, neki chip pa da se lemi nazad itd... Naravno moj engleski nije bas za te "strucne" izraze pa je VEOMA moguce da nisam u pravu :)

Jos jutros poceh da pisem, pa me prekidose, i tek sad videh ovaj post...Da, MORA da se skida "chip" , ali rizik postoji, jbg...ko je voljan da se igra...nek' mu je sa srecom...

Edited by AUTOCODE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja situacija sa kljucevima je sledeca: Imam jedan kljuc kojim palim auto(Punto mk2 2000 god) i imam kuciste kljuca bez metalnog dela(verovatno se prethodnom vlasniku polomilo ili sta vec) kojim otkljucavam/zakljucavam auto daljiskim putem. Je l' ja mogu samo blanko kljuc da nerezem i ubacim tamo gde je nekad bio metalni deo, da mogu da palim auto i koristim samo taj kljuc sa daljincem, a ovaj drugi, u rezervu.Hvala na odgovoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja situacija sa kljucevima je sledeca: Imam jedan kljuc kojim palim auto(Punto mk2 2000 god) i imam kuciste kljuca bez metalnog dela(verovatno se prethodnom vlasniku polomilo ili sta vec) kojim otkljucavam/zakljucavam auto daljiskim putem. Je l' ja mogu samo blanko kljuc da nerezem i ubacim tamo gde je nekad bio metalni deo, da mogu da palim auto i koristim samo taj kljuc sa daljincem, a ovaj drugi, u rezervu.Hvala na odgovoru!

Rekao ti je g. Mijailovic vec, ali da potvrdim-ti imas kljuc sa daljincem koji je polomljen? Mozes samo da narezes metalni deo i da ubacis na to postojece kuciste kljuca,i auto ce paliti. A ako ti je kljuc bez daljinca polomljen, onda u njega ne mozes da ubacis mac, ali mozes da izvadis transponder (staklenu malu ampulu u tom zalivenom delu) i ubacis u BILO KOJI narezan kljuc,i to ce raditi. Polako kad vadite transpondere,najbolje skalpelom polako seci, dok se ne dodje do njega,jer je u Puntu staklena i lomljiva (btw kao i u Stilu).

Pozdrav,

Vladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, igrao se ja tako i dođem na ideju da jedan od tri ključa koje imam - UNIŠTIM radi nekih eksperimenata. I sad, ja sam to sve radio i bavio se time, međutim sve vreme me kopka to što više nemam tri ključa već ''samo'' dva i odlučim da napravim još jednu kopiju... ''Majstori-ključari'' traže oko 120€ za tu intervenciju i ja se posvetih istraživanju i za dosta manje para odradih sledeće:

Naručen blanko ključ:

IqWG9.jpg

Isti iskopiran kod obližnjeg ključara:

Ir0Fr.jpg

Kodiran uz pomoć programera za T5 transpondere (kao i mnoge druge, ali mene je zanimao samo T5 :) ):

Ir5EJ.jpg

I - sve radi savršeno! Auto se pali, ne prijavljuje grešku CODE - mission complete :)

Programiranje je vrlo jednostavno, traje svega 30 sekundi dok očita postojeći ključ i dok upiše na novi. Programer inače podržava milion različitih transpondera, za različite marke automobila, a ima čak i opciju PIN kalkulatora za VAG grupaciju, ali to još nisam najbolje proučio. Od Fiata piše da podržava sledeće:

Fiat Brava, MC68HC908AZ32

Fiat Bravo, eeprom 93C46.

Fiat Bravo, MC68HC705E6

Fiat Cinquecento, eeprom 93C46

Fiat Ducato, eeprom 93C46.

Fiat Palio, MC68HC705E6

Fiat Punto eeprom 93C46

Fiat Scudo, motorola

E sad, ja tu gledam verovatno da podržava i Mareu i još neke modele koji su se pravili sa T5 transponderom jer u suštini cela stvar se zasniva na programiranju tih transpondera, a ne na model automobila ;)

Ukoliko je neko zainteresovan da kopira svoj ključ neka se javi na PP voljan sam da pravimo neki deal. Takođe, naručio sam par blanko transpondera (bez ključa) pa ako neko hoće da ga lepi na antenu od ECU možemo da isprogramiramo i samo to ;)

Pozdrav, imam Brava iz 2001 1.6 16v 100 i treba mi ključ, ako nabavim ključ pošto je kodiranje ili ako imaš ti ključeva još lakše. Isti je kao na slici ! Narezati se može i posle ? Ima centralnu ali mislim da je bez daljinca. Hvala unapred i Pozz !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde sam procitao, pa samo da potvrdim da u Uzicu za 20 EUR mozete narezati kljuc za Brava 2001 godiste. Mislim da je isti tip kljuca i za puntice. Pa ako nekom treba. Kljuc obican bez daljinskog.

Servis se vrlo lako pronalazi

Narezivanje kljuceva i menjacnica ADE ulica Petra Celovica u centru grada, blizu trga, kada se iz glavne ulice skrene prema MUP-u, posle 10m sa leve strane.

Ako nekm treba vise detalja tu sam za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tokic

Ako se sve poklapa, i ako doneseš blanko ključ, iskopiraću ti to besplatno nije problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Elem... imam 2 kljuca (plavi i braon, vidi sliku) i oba rade, s tim sto je plavi daleko vise koriscen i izlizao se. Desi se nekad da nece da ocita CODE kljuca i ostaje ukljucena ikonica za CODE i ona brizgaljka dole levo na tabli (pored akumulatora i ikonice za ulje).

Pitanje moje: da li nekako moze da se zamene mesta kljucevima odnosno drzacima? Isao sam u bravarsku radnju ovde kod mene u gradu i receno mi je da taj poduhvat iznosi cak 2500 din. a samo zelim da se zamene onaj plavi i braon deo. Braon kljuc je nekako veliki, a plavi je skladan. Dakle, da li to moze rucno da se odradi s obzirom da u onoj plastici se nalazi CODE, ako se ne varam :)

xxx500.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...