Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

7640x480zo.jpg

Evo kljuceva. Citao sam da se odredjenom kombinacijom kopirati kljuc :)

Ne bi bilo lose napraviti jos jednu kopiju..

Slusam sta i kako... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavi se blanko ključ (ili ga ti negde nađeš ili ti ja poručim) i onda se mi tako nađemo, malo se družimo i iskopiramo taj blanko ključ sa mojim uređajem i onda mi tako popijemo po neku zezamo se malo neke kurave ovono i eto :D

Šalu na stranu, ovo je isti ključ kao moj tako da može da se radi bez problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, procitao sam temu, vidim da je to laganica uz tvoj uredjaj..:) ..jos ako se neke zenske nadju tu.. ihaaajj. :)

Vazi, dogovoricemo se za vidjanje, ili na okupljanju ili tako nesto.

Nego, citao sam negde da se sa "master kljucem", bez upotrebe uredjaja, takoreci "iz auta" moze kodirati blanko kljuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nemoguće, ali ja nisam nailazio na takav tekst. Ako si ga već čitao daj nađi ga i prosvetli nas da se ne mučimo toliko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavi se blanko ključ (ili ga ti negde nađeš ili ti ja poručim) i onda se mi tako nađemo, malo se družimo i iskopiramo taj blanko ključ sa mojim uređajem i onda mi tako popijemo po neku zezamo se malo neke kurave ovono i eto :D

Šalu na stranu, ovo je isti ključ kao moj tako da može da se radi bez problema ;)

Cek malo, ti sa blanko kljucem koji je isti kao original prekopiras kod i onda taj novi kljuc moze da startuje kola bez problema?

Ako gresim, objasni jos jednom sta tacno radi tvoja masina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@radoznali

Dobro si razumeo. Nakon moje "intervencije" potrebno je samo još otići do nekog ključara da iskopira šaru na maču (što je oko 100-150rsd) i taj ključ postaje funkcionalan u potpunosti ;)

Nažalost, uređaj radi samo sa ograničenim brojem modela. Stilo ne ulazi u spisak podržanih modela :thumbdown: a za Punta zavisi koje je godište i da li ima utisnutu dvojku na maču :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel ima neke nade i za nas sa Stilom? :)

Sta mi da radimo? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam od zastave 10 kljuc kao sto je na slici gore levo (ima oznaku A602 i sa druge strane 2) bez dugmica, alarm je naknadno ugradjen, slika desno samo da se bolje vidi kljuc. Ako uspem da nadjem skakavac kao na slici dole hoce neko moci to da mi napravi ili da se rastura jedan orig kljuc da se to prebaci, hoce moci sa sve funkcijama alarma ili bolje da trazim skakavac bez dugmica?

1111111kv.th.png

Edited by joey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz, ne znam sta si mislio pod tim da se napravi, kljuc dole (crni) kosta od 120-150 jura (da radi) znaci kodiranje, narezivanje, daljinac ne znam dal moze da se upari sa centralom alarma sto imas, jedino ti ostaje prepakivanje,(na otpadu kljuc je nekih 25EUR daljinac).

Imamo jednog kolegu koji je odradio bas to, samo sto on nije spakovao to u stilov kljuc nego u kljuc od fiat 500,My link, vidim da vise nema slika :(

ovo je meta alarm? (daljinac), nije ni vazno, mislim da nece moci da se upakuje u stilov skakavac jer su dugmici zakrenuti(iskoseni) pa mislim da se ne bi gadjali , da bi svoj kljuc prebacio na obican skakavac moras da unistis jedan svoj orginalan kljuc da izvadis transponder iz plastike,a moraces i mac da modifikujes da bi se ubacio na podnozje skakavca.

Edited by dingokg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako isto bi i ja samo u ovaj stilov kljuc, steta sto se slike ne vide. Ne znam koji je alarm, tako sam kupio auto. Znaci, bolje da uzmem stilov kljuc bez dugmica i da se jedan kljuc "unisti" kako bi se to prebacilo i to bi bila najjeftinija varijanta. Jel radi to neko ili cu morati sam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je da odradis sam, stilov kljuc se lako rastura ja cu da okacim proces sa slikama,

kad budes unistavao svoj kljuc budi veoma pazljiv (ali veoma pazljiv)da ne unistis transponder on je u staklenoj ampuli,

plastiku seci skalpelom i pazi prste, obavezno nosi neke zastitne rukavice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Caos, trebao bi mi kodiran duplikat za corsu B, 1998, petoro vrata, ne znam kako da postavim sliku ovde, nemam ga na sajtu, slikala sam, mogu na mejl da ti posaljem

Koja bi cena bila ako moze da se uradi sa tom tvojom masinom brate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Hvala

P4020250.jpg

P4020251.jpg

P4020252.jpg

Eto to je to, pisala sam i u prethodnom postu o ovom kljucu, moze li mi neko reci koja je cena da se to odradi, tj ko ima tu masinu, koliko sam shvatila ide dosta jeftinije ako moze da se kodira pomocu nje, i gde je to?

pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se pitanje odnosilo na mene, moj uređaj ne može da kodira ovaj ključ :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stig'o novi uređaj. Testiranje narednih 15-20 dana, a u međuvremenu javljam rezultate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MilanLaki

Daj mi samo pošalji sliku tvog ključa da znam koji da naručim. ;)

@skygirl

Nažalost ovo su aparati pretežno za Fiat. Ja ne znam ko bi mogao da radi Opel, ali možda se nađe neko ko zna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stig'o novi uređaj. Testiranje narednih 15-20 dana, a u međuvremenu javljam rezultate ;)

Sjajne vesti :) I ja se javljam da učestvujem! Istina, tek za jedno tri nedelje dolazim do Beograda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel znate mozda gde moze i po kojoj ceni da se nabavi samo plasticno kuciste kljuca sa daljincem za punta? Otpala mi guma sa tastera pa mi malo ruzno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...