Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

To sa iščitavanjem postojećeg koda i kodiranja novog ključa po njemu...tako rade i lopovi, tako da pazi kod kog ''ključara'' ćeš otići...

Mislim da od lopovlika tu nema ništa. Stilo otvaraju samo dva kluča: prvi i drugi.

Postupak kopiranja je da se vadi imobilajzer, resetuje se sa tzv. virgin key i onda koja god dva kod kluča staviš u bravu on ih prihvati kao prvi i drugi. Nema treći ni u jednoj varijanti. Uprošćeno to tako izgleda.

Pogledaj ovu temu.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39906

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informacijama... :) Znaci koliko sam razumeo, kad se virgin key resetuje tad se ubacuje novi kod u kljuc (i u novi kljuc i u ovaj moj sto sada imam)... nasao sam neke ljude koji ovo rade u sabcu pa cu ih pozvati ovih dana da vidim sta kazu i kolika je cena ;)

http://www.polovniautomobili.com/oglas855653/kodirani_kljucevi/

Share this post


Link to post
Share on other sites

na nekoliko stila sam brisao pa kodirao samo jedan postojeci kljuc,radi sigurnosti jer ko zna kod koga je drugi (na zahtev vlasnika kola)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybrin kljuc ima u sebi onaj mali cip koji moze lako da se izvadi. Da li je moguce uraditi obican kljuc a zatim samo taj cip, koji je vec kodiran prebaciti u telo novog kljuca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je transponder potreban za moj kljuc? Fiat Punto 2005, na kljucu sa jedne strane B365, a sa druge srane broj 2 I koji je uredjaj potreban za kodiranje. Moze i link sa ebay-a :)

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz,imam jedno pitanje u vezi kljuca za punta 2,oznaka B365 a sa druge strane 2.kljuc je polomljen a ja sam izvadio ono malo staklo iz njega,e sada me zanima da li mogu otici kod kljucara mi napravi kljuc i da ubacim to staklence unutra i da li ce onda raditi?

da li to moze tako ili ce biti neka skuplja varijanta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cela je,namucio sam se da je izvadim ali sam uspeo.ok hvala onda cu otici da mi narezu kljuc i resen problem.hvala i pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u ovlascenom servisu i trazili su 250e za jedan kljuc, stim sto su mi rekli da iz italije salju 2 kljuca sto je 500e :blink: A nemam kod karticu... moram negde da nadjem nekog kljucara koji to radi...sigurno je jeftinije i mogao bi da mi uradi samo jedan kljuc.... (toliko mi i treba ;) )

pozdrav,

mogu ti preporuciti bravara PETKO.nalazi se u 29.novembra u Beogradu.Sigurni su i pravi profesionalci i nisu skupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz svima,bio sam danas kod jednog kljucara u Somboru da mi nareze kljuc za punta i trazi mi 1800din za narezivanje i da ubaci kod (koji sam izvadio iz polomljenog kljuca). zanima me da li je to puno para, kod njega su original kljucevi za punta 125 evrica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Kako da izvadi kod - misliš da premesti transponder u novi ključ? (Onu malu cevčicu?) Da li je 1800 samo narezivanje ili zajedno sa ključem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,ja sam ga izvadio iz polomljenog kljuca,on kaze da ce me kostati 1800din da nareze novi kljuc i ubaci taj transponder.trenutno nema plavih plastika za kljuceve nego se mora cekati da stignu,ima crnih kao od srpskog puntica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da sve to u paketu :thumbup: hteo sam cuti vasa misljenja,hvala svima na savetima.pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u ovlascenom servisu i trazili su 250e za jedan kljuc, stim sto su mi rekli da iz italije salju 2 kljuca sto je 500e :blink: A nemam kod karticu... moram negde da nadjem nekog kljucara koji to radi...sigurno je jeftinije i mogao bi da mi uradi samo jedan kljuc.... (toliko mi i treba ;) )

pozdrav,

mogu ti preporuciti bravara PETKO.nalazi se u 29.novembra u Beogradu.Sigurni su i pravi profesionalci i nisu skupi.

Petko je odavno umro bog da mu dusu prosti ali sin Bojan nastavlja posao oca.Za preporuku. :thumbup:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može taj ključ i malko jeftinije, ali svodi se na 200-300rsd razlike tako da je ok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise ljudi je pitalo, a evo i ja se prikljucujem : za pravljenje duplikata kljuca sa centralnom bravom na daljinski,za punto mk2a, gde pise ona dvojka, sto je DOVLA objasnio da je noviji model chipa .Dovla je rekao da njegov proramator ne moze za taj chip a neko je pomenuo Sabac za 6500 din. Da li neko zna kombinaciju za Beograd ili makar gde je to u Sapcu ako forumasi vec nemaju neku povoljniju varijantu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kontaktirao lika u Šapcu i rekao mi je da nema daljinac ključeve, već da je kopiranje običnog kodiranog 6k5...

Ja sam iskreno više zainteresovan za aparaturu nego da dajem 100+ evra za kopiju jednog ključa... Ako bi se udružilo nas par sa ovog foruma, to bi moglo da bude i više nego isplativo, ako možemo da nađemo uređaj :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uređaj za te ključeve je od $350-$400 pa naviše... dodatno stvara problem što se prilikom kopiranja radi direktno na ECU pa se za to mora preuzeti veliki rizik. Prosto po mojoj proceni nije isplativa home-made varijanta... mada ono... možemo da kupimo pa da klub ispašta za eventualne greške, ali zato posle kada se naučimo... ihhhh :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je za novije ključeve s tim što on ima samo opciju kodiranja običnog ključa, a nema opciju programiranja daljinskog zaključavanja, fabričkog alarma itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^znaci da ovi novi kljucevi (transponder 48) mogu da se "kodiraju" sa ovom stvarcicom. Da se napravi rezervni kljuc? Mislim da 90% nas samo to trazi. Ako je tako i ako mogu sa ovim da se odrade kljucevi mozda bi stvarno mogli da skupimo parice i narucimo ovo. Licno ja imam oba kljuca i nije mi toliko potrebno, ali dosta ljudi prilikom kupovine polovnjaka dobiju samo jedan pa da ne placaju bzvz po 80-100eur.

Ako organizujete neku kupovinu racunajte na mene. Naravno ako bude dovoljno ljudi koji bi ucestvovali u ovome moze i neki skuplji uredjaj koji daje vise mogucnosti :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za obe varijante, mada bih iskreno radije da kopiram i daljinsku bravu... Ajd da se jave zainteresovani pa da vidimo sto nam je ciniti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...