Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Hvala vam na odgovorima,sad mi je mnogo jasnije...

Posto moj punto nema alarm,ni daljinsko zakljucavanje,ali ima centralnu,el je moguce da se ugradi alarm,ali da se to ubaci u kljuc,pa da i alarm i daljinsko zakljucavanje budu u kljucu,da nema privezak?I naravno da se napravi nov kljuc,a ova dva da ostanu za rezervu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dovla, jel bi mogao nesto za mog Seicenta da napravis? Imam isti problem kao i mnogi koji su ovde komentarisali, dakle samo jedan kljuc...

Jel bi to bilo izvodivo i koliko bi me kostao taj luksuz posedovanja DVA KLJUCA? :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da može samo do 2001. god. ali pošalji mi broj šasije i sliku ključa pa ću da proverim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz. e ovako imam jedan mali problem izgubio sam jedini kljuc od auta, tj negde sam ga ostavio u kuci ali ga nema pa nema,(jos uvek se trazi) inace auto je fiat marea 1.6 16v 2001.god,kljuc je kodiran da li tu moze nesto da se uradi i ko moze i koliko novcanica, kljuc mogu da napravim ali mu je neophodno kodiranje sad pitanje je kako,sta ,gde... hvala na odgovorima

p.s. poziv za pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bas nista, taj auto sam uzeo pre 5 dana u neku kompenzaciju i covek mi dao samo jedan kljuc, ja prakirao kola zakljucao otisao u kucu i kljuc ga otad nema, znaci newerovatno kao da ga neko sakrio,m ogu da pitam prethodnog vlasnika za kod karticu jel bi mi znacila ona nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Značila bi ti i kod kartica ili drugi ključ. A verovatno bi ti značilo i da nađeš izgubljeni ključ da ga ne bi našao neko drugi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma neverovatno kako ga nema, a u slucaju da ne nadjem kljuc ni karticu da li moze nesto da se uradi ili mora da se menja sce od imobilajzera,ecu-a itd...koje mi je najbezbolnije resenje, pogotovo sto prodajem auto i imam 3 kupca koja cekaju kljuc da probaju auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla, da li dolazis sada u nedelju na okupljanje, da vidimo da li moj problem ima lek ili da mi pomognes da gurnemo mareu u reku. kad vec postoji sve fabricki bar da napravim da radi. pozdravwallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da stignem u nedelju, ali ne mogu ništa da obećam jer idem na put pa ne znam da li ću se usput negde zadržati... najbolje možda da se nađemo neki dan u gradu pa da probamo da napravimo nešto ;) Moći će i u nedelju samo možda nešto kasnije u odnosu na okupljanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam konacno saznao broj telefona od servis za kljuceve koji za Bravo,Bravu i Mareu kljuc pravi za 3500 din.!

Problem je sto za ostale kljuceve i nije nesto povoljan.Za Punto uzima 60 eura a to mi se cini onako,ni tamo ni amo s obzirom da je to slican kljuc kao kod Brava.

Vlado ima li razlike u kodu izmedju ta dva kljuca?

On mi slozio pricu da se kodovi razlikuju a posto sam se ja nagledao tih kodova iz raznih auta imam misljenje da je to sve isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretski postoje suštinske razlike, ali u praksi je razlika samo u alatu tj. uređaju za kodiranje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! Isto pitanje kao i vecina ovde. Jedan kljuc imam kodiran, sa daljinskim, nemam cip karticu. Rezervni kljuc nije kodiran pa nicemu ne sluzi. Auto je Fiat Multipla 1.9JTD 2001. godiste. Na kljucu pise B365, i na plasticnom kucistu EC. Slike kljuca

@Dovla

Mozes li molim te proveriti da li mozemo kopirati ovaj kljuc sa tvojom aparaturom? Koja je procedura sa kupovinom blanko kljuca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Dovla - sad si me zaintrigirao, šta znači ta mala dvojka na samom ključu. Nemam takav ključ, ali da nešto naučimo od tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje dve vrste ključeva B365, jedna sa starim čipovima (T5 koje može da iskodira moj aparat) i jedna sa novim čipovima koji su kasnije korišćeni na većini Fiatvih modela (ID48). Ona mala oznakica ispod dvojčice označava da ključ ima čip tj. kod u sebi, a dvojka označava tu novu generaciju čipova. To je urađeno samo sa ključevima B365 jer su ih navodno italijani imali mnogo tj. menjali su verzije čipova u sred masovne proizvodnje.

Inače, radi pojašnjenja, kako su mogli da zamene čipove - u ovim ključevima su čipovi naravno uliveni i ne mogu se menjati. Ti čipovi poseduju otređena svojstva da se mogu kodirati na više različitih načina, a i fabrike često prave posebne uređaje za kodiranje postojećih čipova u formate novih kao što je to bio ovde slučaj. Oznake čipova T5, ID48 i ostali su samo zamenski čipovi i recimo ako se pogleda čip T5 to je zamenski čip za mnoge automobile tj. za mnoge čipove, ali kao takav se nigde nije fabrički ugrađivao. Čak štaviše, oznaka T5 se često odnosi samo na OBLIK samog čipa jer se tehnologije fizičke izrade čipa veoma malo razlikuju između generacija. Suštinske razlike su u napretku algoritama kodiranja i očitavanja od strane ECU.

Da napomenem samo, stvar sam banalizovao kako bi bilo što jasnije, a detalji se mogu naći veoma jednostavno na netu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:wallbash: A koja je onda tacno ova oznaka cipa? (osim sto znam da je druge generacije...) Radije cu da potrazim aparaturu kao ti nego da dajem nekome 10k+ dinara....

Koliko nasi deraci koze s ledja traze za kopiranje ovakvog kljuca? Zna li neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, gde može da se napravi povoljno ključ za Punto mk2 02.god. - B365/2

Sa tasterom za centralnu ,po mogućstvu skakavac rolleyes.gifwhistle.gif

Imam original ključ i karticu thumbsup.gif

Kod sa kartice radi,

palio sam već auto kad mi je ispao čip wallbash.gif prilikom menjanja baterijerofl.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ti prvo blanko ključ za Stila. Npr. oko 15 eura.

Onda on treba da se nareže.

Onda treba da se kodira.

Da bi se kodirao, treba ti kartica.

Ranije je bilo ako nemaš karticu, onda kod ovlašćenog sa dokazom o vlasništvu nad automobilom.

Onda ti oni urade novi kod, taj jedan ključ ti uzmu, a daju dva nova ključa, gde su oba podešena za taj novi kod.

Nakon toga sa onim starim ključem ionako više ne možeš ništa.

Sve to su naplaćivali par stotina eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u ovlascenom servisu i trazili su 250e za jedan kljuc, stim sto su mi rekli da iz italije salju 2 kljuca sto je 500e :blink: A nemam kod karticu... moram negde da nadjem nekog kljucara koji to radi...sigurno je jeftinije i mogao bi da mi uradi samo jedan kljuc.... (toliko mi i treba ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

...nemam kod karticu... moram negde da nadjem nekog kljucara koji to radi...

Kartica ti treba da napraviš po njoj drugi ključ ako već imaš jedan.

Ali, pošto nemaš karticu, onda te baš briga za postojeći kod jer ćeš ionako dobiti drugi kod (u situaciji kada se sve pravi regularno).

To sa iščitavanjem postojećeg koda i kodiranja novog ključa po njemu...tako rade i lopovi, tako da pazi kod kog ''ključara'' ćeš otići...

A, sledeći put pametu u glavu i ne kupuj auto bez validnih ključeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Lanciu Lybru i samo jedan kljuc skakavac sa daljinskom komandom, resih da napravim kopiju ali ...

Majistor kaze da je elektronika Siemens i da ne moze da je ocita samim tim ni da uradi kljuc uopste, mislim da je rekao nesto kao "model K59H"

Imali neko resenje?

Osim Delte naravno.

Probaj kod nekog drugog ključara. Iskreno mislim da moja aparatura ne podržava Lybru tj. bar ne piše u dokumentaciji. S obzirom na to da se dosta ljudi raspituje za Lybru pokušaću malo da pregledam po netu kako to sve funkcioniše i ima li nekog povoljnog rešenja ;)

Da li si uspio naci povoljno rijesenje za Lybru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...