Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Bio sam napokon kod komsije chiptuning centar na vidikovcu.Obrisao mi drugi kljuc ostavio ovaj moj i ocitao kod i ubacio.Sve to 3000 rsd.Da sam imao kod 1000 rsd.

Verujte kad je seo u kola da radi ja sam upalio cigaru.Znaci nisam ni popusio cigaru kaze gotovo.

Kontakt i informacije dacu u linku.Nalazi se u Susegradskoj 39 CHip tuning centar i zove se Boris

GPS Koordinate: Lat=44.737642 Lon=20.427961

http://www.rschiptuning.com/

Edited by DaliborLazarevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uspeo da izgubim kodirani kljuc za Cromu i pokusavajuci da saznam koliko kosta zamena dosao do sledeceg iskustva:

- za originalni kljuc likovi trazili 48000 din tj 400 eur !!!

- niko ne moze da napravi kopiju koja potpuno menja original (sve moze osim daljinskog na kljucu)

- tipovi prodaju polovne kljuceve preko oglasa sa kojima nista ne moze da se uradi jer su blokirani za pojedincano vozilo

- covek iz Borce radi isto sto i covek iz Zemuna (samo kljuc za paljenje bez daljinca) ali za dosta manje para (preporuka)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i daljinski na kljucu, problem kod tih kupovnih kljuceva je sto su vec "generisani" za odredjeno vozilo...e sad, kao rezervna varijanta, ko ne voli da uvlaci kljuc u bravu, na buvljaku moze da se kupi kljuc sa 2 ili 3 dugmeta, koji moze da se ukodira i uprogamira da radi i daljinac...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moze i daljinski na kljucu, problem kod tih kupovnih kljuceva je sto su vec "generisani" za odredjeno vozilo...e sad, kao rezervna varijanta, ko ne voli da uvlaci kljuc u bravu, na buvljaku moze da se kupi kljuc sa 2 ili 3 dugmeta, koji moze da se ukodira i uprogamira da radi i daljinac...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ti daljinci sa buvljaka nisu ni nalik originalnoj varijanti, jer se oni na vozilo ne programiraju vec se ugradjuju, ugradjuje se centrala koja normalno radi, daj boze dve godine...a posle kako ona hoce, a ne kako ti hoces, ti zakljucas ona otkljuca i obrnuto...

A da ne pricamo ako auto ima fabricki alarm i podizanje stakala, koji nece raditi sa takvom centralom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je dato samo kao opcija, fabrika je fabrika...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovo je dato samo kao opcija, fabrika je fabrika...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Bas tako, fabricki je fabricki...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/9/2016 at 11:37 AM, jjoca said:

Ja sam uspeo da izgubim kodirani kljuc za Cromu i pokusavajuci da saznam koliko kosta zamena dosao do sledeceg iskustva:

- za originalni kljuc likovi trazili 48000 din tj 400 eur !!!

- niko ne moze da napravi kopiju koja potpuno menja original (sve moze osim daljinskog na kljucu)

- tipovi prodaju polovne kljuceve preko oglasa sa kojima nista ne moze da se uradi jer su blokirani za pojedincano vozilo

- covek iz Borce radi isto sto i covek iz Zemuna (samo kljuc za paljenje bez daljinca) ali za dosta manje para (preporuka)

 

 

 

Meni crkne čip na ključu, rezervni nema daljinac, samo dva čoveka u Srbiji su mogla da ga kodiraju - Beg u NS i Paja Ristić u Zemunu. Paja je toliko povoljniji od Bega, da mi se isplatilo da dođem do Zemuna da to sredim. Radi i paljenje i daljinac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
Meni crkne čip na ključu, rezervni nema daljinac, samo dva čoveka u Srbiji su mogla da ga kodiraju - Beg u NS i Paja Ristić u Zemunu. Paja je toliko povoljniji od Bega, da mi se isplatilo da dođem do Zemuna da to sredim. Radi i paljenje i daljinac.

Koji automobil je upitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forume!

 

Hteo bih da se informisem gde bih mogao da porucim originalni kljuc skakavac za novu Deltu?

Ne znam da li jos uvek postoji ta tehnicka podrska kod nasih ovlascenih servisa...

 

Unapred zahvalan

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da postoji ali kod njih je ključ ja verujem bolesno skup....tipa 30-40+ hiljada dinara.

 

Kod ovih "običnih" ključara je ako se dobro sećam oko 100-120eura ali svakako proveri, davno sam se ja oko toga interesovao.

 

Koya elektronik, Petko, Ristić, Vlada Elez.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Lybru je original skakavac u prolece 2015-te kod Bogunovica kostao bez par dinara 39.000 din i cekao se dve nedelje.

Slao sam im upit na mail tada i umalo se nisam srusio kad sam procitao cenu.

 

Sto rece kolega @Markobgd neko od vidjenijih kljucara po BG ce ti resiti taj kljuc za 100-150e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, predpostavljao sam da je nesto preskupo...

Kontaktiracu ove kljucare pa cu videti, meni je bitno samo da je kljuc originalan a ne neki od onih kineza za 25e...

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A razlika je kakva osim kvaliteta gde ce ti gumeni delovi duze trajati?

Pali jedan i drugi isto i rade  sve ostale funkcije isto.

Poenta je sto ti  zamenski kljuc ne gine jer ne verujem da ces hteti da das pare u ovlascenom servisu.

Imam drugare kljucare koji to veoma korektno rade a u Novom Sadu su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam sve to, ja sam dobio uz auto jedan fabricki skakavac i jos jedan obican koji je prodavac napravio tako da dobijem dva kljuca posto je uz auto stigao samo taj skakavac koji je btw u jako dobrom stanju...

Nije meni nista hitno, ja sam se samo onako informisao posto prvi put vozim nesto iz FIAT-ovog tabora...

 

Imam jos par pitanja, da ne zamere admini sto ne otvaram novu temu...

Da li neko zna mozda kako da promenim jezik osobe koja mi se obraca prilikom povezivanja telefona, trenutno je Francuski...?

Da li postoji mogucnost da se podesi da se retrovizori sklapaju prilikom zakljucavanja?

I da, primetio sam da plastika koja pokriva motor nije dobro pricvrscena. Samo sa leve strane kod zubcastog stoji dobro a tamo gde je cep se podize i nije fiksirano... Motor je 1.6 mjet...

Najverovatnije cu otici kod Gorana u Zemunu da on to namesti da ne bih ja nesto sjebao...

 

Unapred zahvalan...

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 23/11/2017 at 10:33 AM, S.V.E.T.A. said:

Imam jos par pitanja, da ne zamere admini sto ne otvaram novu temu...

Nemamo sta da zameramo ;) , samo sto je jedno od osnovnih pravila foruma da se ne prave "kupusare" od tema gde pitamo sve sto nas zanima. Pravilo je da se svaki, pogotovo tehnicki, topic bavi tacno odredjenom problematikom, radi funkcionalnosti samog foruma, lakse i brze pretrage, itd... Takodje, pre otvaranja nove teme pozeljno je proveriti dosadasnji sadrzaj pomocu Search, kako ne bi duplirali sadrzaj. 

Promena jezika se moze uraditi preko Blue&Me paketa: http://www.blueandme.net/resources/download/APPLICATIVI/Cambio_Lingua/Page/Html_Lingue/index_en.html

Imamo i teme na forumu:

 

Ovu temu cemo precisti i spojiti sa postojecom o izradi kljuceva:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@S.V.E.T.A.

Samo kuckaj i uzivaj na forumu, a ovo cemo spojiti i srediti ;) .

Gore je cisto par generalnih napomena, da bi nam svima bilo lakse i preglednije.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo @Dovla,

imam kljuc c265 (2), htio sam da napravim rezervni samo da pali bez daljinske kontrole.

Mogu da kupim kljuc od Stila, plavo kuciste - samo mach. Moze li taj kljuc da se sinhronizuje (da se kopira chip...)?

Ako neko drugi zna, savjeti su dobrodosli.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vi samo serujete sa real prijateljima.. dobra komuna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla sigurno nije ni video poruku
Nadji u temi br od lika iz Borce, Ivan se zove. Ja sam ga skoro pitao za slicno, rekao mi je da je bolje da se radi nov kljuc, obican je oko 40~50€. Kod Ristića u Zemunu je slična cena za običan. Skakavac sa komandama je oko 100€. To je za Stila, ne znam da li ima veze cena sa modelom automobila.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam pogodio pod forum...

 

Uglavnom, trebao bih da napravim rezervni kljuc za B8, jer sam ga izbubio.... :( 

Da li neko ima predlog, gde, kako i za koliko para? Kljuc je keyless, ovakvog izgleda.

Pasat_kljuc.jpg

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...