Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Napisao sam ti šta je problem na ključu odnosno njegovoj ploči.

Ključ se otvara tako što odvrneš onaj mali šrafčić (ne izlazi šraf ceo već donekle) izvučeš bateriju, kad rasklopiš ključ skineš elektroniku i proveriš/prelemiš sumnjive kontakte ili one što su se odvojili vidno.

Najverovatnije je kontakt na samom procesoru i za njega (ima ih dosta i užasno su sitni) moraš biti posebno oprezan kod lemljenja.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Koye moze i ploca eventualno da se popravi, zavisi od kvara. Kontaktiraj clana Sima-Koya.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel pakovao neko za punta mk2 skakavac? Meni stigao danas iz kine kljuc kao za 500 a par dana ranije klasican kanalni kljuc za punta. Sa klasicnog sam skinuo mac, izbio bolcnicu iz skakavca i uz malo brusenja i ukrajanja klasican mac ulazi u leziste za mac na skakavcu. Ocekuje me sada narezivanje maca i pravljenje transpondera. Imate li preporuku gde to uraditi? I jos nesto, imam onaj mutavi kineski bear alarm i zanima me jel moguce jedan daljinski od alarma upakovati u kuciste skakavca da dobijem na dugmice otkljucavanje i zakljucavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da ima puno teksta ovdje

moze mi neko pomoci da ne citam sve ?

imam punta mk2a i nisam dobio karticu (od proslog vlasnika) sa kodom da mogu napraviti kopiju kljuca

u ovlastenom servisu traze 70 eura za novu karticu...

ima li neko drugo rijesenje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam samo jedan ključ,sa kojim palim motor i otključavam vrata moram mehanicki jer na dugme nece da se niti zaključa niti otvori.Prvo sam mislio da je baterija,ali nije kupio sam novu stavio i opet isto.Zvao sam juče ovlašćeni fiat servis kompresor ovaj kod IMR u Rakovici kaže covek daj mi broj šasije sad ćemo da vidimo.Da kaže imam ključ iz Italije da se poruči ja reko koliko košta kaze neverovatnih 38000 dinara.Samo što nisam pao u nesvest da dam 350 evra za ključ od 5 cm.Onda ga pitam za toj kod posto na placu nisam dobio onu plavu karticu sa kodom (nemogu da nadju verovatno je negde u italiji) kaže to košta 7030 dinara.Ja mu rekoh Doviđenja prijatno

Edited by DaliborLazarevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zna se da je kod ovlascenih to klempa, iscitaj malo temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da preporucim majstora za pravljenje kod kljuceva, brz, profesionalan, povoljnih cena i sto je najbitnije svoje radno vreme moze da uklopi sa vremenom musterije t.j. ako vlasnik kola radi prepodne a popodne ima vremena, Milosu nece biti problem da posao zavrsi poslepodne, radi sve vrste kod kljuceva za sve marke automobila. Covek je za svaku pohvalu i preporuku.

Link ka fb stranici:

https://www.facebook.com/keyservice011/

 

Milos se zove u Borci se nalazi, telefon je: 064/164 74 38

Meni je napravio dva kljuca bez komandi za Lybru za 8.800,00 din, samo da napomenem da nisam imao kod karticu. Kada sam naknadno nabavio fabricki skakavac kljuc sa druge Lybre, za 3000,00 mi je taj kljuc upario sa autom, sa tim da je morao prvo da dekodira moju centralu od daljinskog zakljucavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce spojio preko Wurth programa kaze imam dva kljuca koji pale, a ja samo jedan. Sto znaci taj drugi moze doci i odveze auto... Auuuuu

 

IMG_20160515_144649.jpgIMG_20160515_144309.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi kod nekog kljucara da ti "obrise" sve kljuceve i umemorise samo taj koji ti imas!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dijagnostici mi daje opciju da ukljucim svetlosnu signalizaciju kada otkljucavam ili zakljucavam auto,ali mi trazi neki sigurnosni kod.dali je to kod kljuca?i ako jeste koliko je ocitavanje toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je kod sa kartice, i moze da se iscita sa auta. Oko 3000 dinara traze za to.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me ko radi kodiranje kljuca u beogradu. Imam dva kljuca za auto ( u pitanju je alfa 147 2006), sa jednim i palim auto i otkljucavam vrata, dok sa drugim mogu samo vrata da otvorim. Kapiram da nemam transponder u njemu, pa me zanima ko to radi i kako se krecu cene? Sima i koya vidim da rade to al nisam ih dobio na telefon 10 puta sam zvao, a na njihovoj temi godinu dana nisu odgovarali. Svaka sugestija i preporuka dobro dosla

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan BG

 

Nemojte na PP, informacije su korisne svima. :thumbup: 

 

7 hours ago, miske17 said:

a na njihovoj temi godinu dana nisu odgovarali.

 

...što ne znači da nisu na PP odgovarali. Ali, kad god se kaže firmama nemojte na PP jer će ljudi pomisliti da uopšte ne odgovarate, oni eto...iz nekog meni čudnog razloga vole više na PP. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/10/2016 at 9:52 PM, Ivan BG said:

Da preporucim majstora za pravljenje kod kljuceva, brz, profesionalan, povoljnih cena i sto je najbitnije svoje radno vreme moze da uklopi sa vremenom musterije t.j. ako vlasnik kola radi prepodne a popodne ima vremena, Milosu nece biti problem da posao zavrsi poslepodne, radi sve vrste kod kljuceva za sve marke automobila. Covek je za svaku pohvalu i preporuku.

Link ka fb stranici:

https://www.facebook.com/keyservice011/

 

Milos se zove u Borci se nalazi, telefon je: 064/164 74 38

Meni je napravio dva kljuca bez komandi za Lybru za 8.800,00 din, samo da napomenem da nisam imao kod karticu. Kada sam naknadno nabavio fabricki skakavac kljuc sa druge Lybre, za 3000,00 mi je taj kljuc upario sa autom, sa tim da je morao prvo da dekodira moju centralu od daljinskog zakljucavanja.

 

Da ne bude sa sam samo poslao PP.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Ivan BG

 

Nemojte na PP, informacije su korisne svima.

 

 

...što ne znači da nisu na PP odgovarali. Ali, kad god se kaže firmama nemojte na PP jer će ljudi pomisliti da uopšte ne odgovarate, oni eto...iz nekog meni čudnog razloga vole više na PP. 

Razlog je sto lupaju po usima pa ako odgovore javno onda ih niko nece zvati, a ovako ti on sastavi pricu pa ako prodje, prodje, ili lupaju cifre kako im se digne pa zato nece javno.....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

1+

 

Bas tako, eto mog primera, Ristic iz Zemuna vs. Milos iz Borce, 150 eura za skakavac bez komandi vs. 8800,00 din za skakavac bez komandi i jos jedan kljuc (plavi obican kao za Punta).

I jos mi je Ristic trazio da mu doteram auto, a Milos je dosao kod mene po auto (jeste da mi je u komsiluku ali je dosao On kod mene).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se setih, taj simakoya, je savi za kod od navigacije za alfu trazio cini mi se duplo vise nego ovlasceni servis, ja sedeo sa njim i slusao razgovor, da je posle nesto na forumu napisao drugacije, i dosta tih koji ovde imaju reklamu a za uzvrat "daju popust" clanovima samo kenjaju da bi dobili reklamu, okrenes ih i kao koja je cena, ta i ta, a sa popustom, pa da to je sa popustom. Naravno ima i onih koji stvarno ispostuju, npr ricambi, ap sport, euroauto....

Naravno da ima i clanova koji prodaju deo ili pruzaju neku uslugu, ali pretezno su to lazni popusti.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice milosa iz borce, danas pozvao i u 3 minuta dogovorio sve u najsitnije detalje. Samo cipovanje kljuca 30e sa mojim kljucem narezanim(koji imam), ako hocu na taj isti kljuc da dodam i daljinske komande 70 e. Za vreme radova sve dogovoreno najlakse moguce. U subotu zavrsavamo sve. Za sad veoma profesionalno, mada verujem da ce i u praksi biti korektan kao u dogovoru.

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

Edit. A i cene su bas bas dobre!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...