Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Mislim da je u BG-u brat za GP platio oko 1.000 dinara da mu se prepakuje elektronika sa kapsulom i u tu cenu je bilo uključeno i narezivanje novog mača.

Daj neki kontakt telefon ! :help:  :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitacu ovih dana burazera pa cu ti javiti kod koga je odradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Majkicbane: može se uraditi brava prema ključu bez problema

 

Sad tek vidim ovaj post

Ja sa kim sam god pricao, doduse svi su bili "strucni" kao i ja, rekose mi da ne moze, ili ako moze da je to preskupo.

Jel znas mozda nekog ko je radio i kako idu cene? Nije nikakav problem da ne bih mogao bez toga, ali ako nije previse skupo odradio bih. Vrata ne mogu da otvorim nikako kljucem, samo na daljinski, dok gepek otvara bez problema. Pokusavao sam sa WD-om, reko' mozda je zapeklo od nekoriscenja ali nece, izgleda da je brava menjana. Kljuc udje normalno ali nece ni levo ni desno.

Pa ako mi se nekad negde nesto desi sa daljincem, ne dao Bog, da ne moram kroz gepek da ulazim :D

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je da ti se ključ "izlizao" i da zato ne otvara ni jednu bravu na tvojim kolima. Dovoljno je da samo jedan zub ne povuče kako treba i nećeš moći da otključaš. Brava koja je malo razvaljenija hoće da se otključa...

Imao sam taj problem na Doblu. Nareže se novi mač i problema nema.

Raspitaću ti se za ovo što si me pitao pa ću ti javiti da znaš ako nije do ključa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je da ti se ključ "izlizao" i da zato ne otvara ni jednu bravu na tvojim kolima. Dovoljno je da samo jedan zub ne povuče kako treba i nećeš moći da otključaš. Brava koja je malo razvaljenija hoće da se otključa...

Imao sam taj problem na Doblu. Nareže se novi mač i problema nema.

Raspitaću ti se za ovo što si me pitao pa ću ti javiti da znaš ako nije do ključa.

 

Sumnjam da je kljuc problem, nije bas u nekom losem stanju a i otvara gepek bez problema posto mi ne radi mikroprekidac na 5. vratima pa moram na kljuc.

 

Pokusavao sam i sa drugim kljucem - nece. Evo u kakvom su stanju :)

CAM00021.jpg

 

Kad se setis pogledaj pa javi, nije nista hitno.

Verovatno cena zvisi i od samog kljuca. Da je kljuc od stana bila bi sigurno manja cena, ovako za kola......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao drugar za cenu da mu naprave kopiju kljuca na Stilu, ima samo jedan primerak a nema kod karticu, Cena je ako hoce kljuc sa komandama 12500,00 din, a ako ce klasican kljuc kao na Puntu onda kosta 6500,00 din.

U oba slucaja se radi o originalnim blanko kljucevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo interesuje kolegu Baneta...

A zanima me da li je izvodljivo na osnovu kljuca napraviti cilindar brave, ili na osnovu jedne brave napraviti njenu kopiju?

Bane proveriću pa ću ti javiti koliko je okvirno para ovde da se to uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao drugar za cenu da mu naprave kopiju kljuca na Stilu, ima samo jedan primerak a nema kod karticu, Cena je ako hoce kljuc sa komandama 12500,00 din, a ako ce klasican kljuc kao na Puntu onda kosta 6500,00 din.

U oba slucaja se radi o originalnim blanko kljucevima.

 

Mislim da su kod Koye nešto niže cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo interesuje kolegu Baneta...

 

A zanima me da li je izvodljivo na osnovu kljuca napraviti cilindar brave, ili na osnovu jedne brave napraviti njenu kopiju?

Bane proveriću pa ću ti javiti koliko je okvirno para ovde da se to uradi.

 

Proverio...

Ako doneseš/pošalješ skinut uložak brave i ključ na koji treba da se "napakuje" cena je oko 1000 din +/- neki dinar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Marko, i nije nešto skupo. Ovo je cena baš za ključ i bravu za kola, ili? Moraću i u Nišu da vidim kod još nekog osim kod onog Lukača

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana sam pazario Punto 2 1.2 8v 2001.god. sa jednim kljucem bez kartice, pa sam se bacio u potragu za sto jeftinijim resenjem za kompletan rezervni kodirani kljuc. Kljuc je obican, nije skakavac, I nema nikakvih dugmica na njemu, oznaka B365 sa dvojkom na drugoj strani. Ristic u Zemunu ispade najjeftiniji od par njih sto sam zvao, sve kompletno 6000 din. Mozda je posle ovoliko vremena jos pojeftinilo, pa neko zna gde ima za manje? :secret:

Edited by snebojsa

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam zvao ristica, meni na mom blanko kljucu sto sam kupio na aliju trazi 40e otprilike, sad zvao nekog salabajzera koji radi na pijaci u bloku 44 valjda nemam pojma dobio njegov broj, on na mom kljucu izradu koda i narezivanje naplacuje 8000 :D simpatican decko nema sta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Da li se nekom kljuc "raskodirao" ? Promenio sam bateriju, svetli crvena lampica kad stisnem dugme ali ne reaguje na otvaranje. Nekad mi se desi da ostane konstanto da svetli lampica, par puta klinknem i prestane da svetli. U pitanju je Lancia Lybra, kljuce nije skakavac nego obican. Kljuc "ne baca" nikakav signal, rekli su mi da moram u Fiat da odem da mi oni izvuku KOD posto ja naravno nisam dobio uz auto, isto kao i za navigaciju sto nisam dobio KOD pa sam morao da placam....? Hvala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije do koda. To što lampica sija bez prekida pokazuje da je mehanički ključ u problemu. Dešava se da tako baguje lampica kad neki od lemova popusti

Jel ti ključ onaj u obliku znaka Lancia

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam i da nije u redu unutra nesto sa elektronikom, samo sam napisao ceo problem. Jeste u obliku znaka Lancie :) Pritom kad sam stavio auto na dijagnostiku izbacilo da se raskodirao kljuc.

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l možeš da startuješ motor sa tim ključem? Ako to možeš, a daljinsko otključavanje ne radi, onda se ustvari tvoj ključ nije raskodirao, jer motor može da se startuje.

Dva su različita koda za otključavanje, i za startovanje motora. Ovaj zadužen za daljinsko otključavanje može da prestane da radi zato što je npr. baterija istrošena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...