Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

17 minutes ago, dellas said:

Ne znam da li sam pogodio pod forum...

Dellas, prebacio sam ti post iz ICE podforuma u postojecu temu ;) .

Ristica uvek dosta ljudi preporuci, ali imas jos kontakata ovde.

Sacni bar prethodne 2 strane, pominjan je covek u Borci, Chiptuning centar na Vidikovcu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

0641647438
Miloš
Ne znam šta radi tačno, ali imam kontakt kao Miloš ključevi, probaj njega, takodje iz Borče dečko, Ivan se zove, njegov br ima u temi.

Ipak je Miloš iz Borče, nešto sam pobrkao, pokušaj kod njega. 

Sent from my 3310
 

Edited by djomla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Passat B8 niko blanko nema kljuc.

Jedini scenario je da naruce iz ovlascenog servisa po broju sasije pa da oni izvrse kodiranje umesto ovlascenog servisa i to je to.

 

Ako clanu nije zurno da ceka,ja mogu nabaviti kljuc za B8 i kodirati,jedino ako ne smeta da bude R-line oznaka :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/13/2018 at 9:52 PM, Zan Batist said:

Zdravo @Dovla,

imam kljuc c265 (2), htio sam da napravim rezervni samo da pali bez daljinske kontrole.

Mogu da kupim kljuc od Stila, plavo kuciste - samo mach. Moze li taj kljuc da se sinhronizuje (da se kopira chip...)?

Ako neko drugi zna, savjeti su dobrodosli.. :)

 

On 1/16/2018 at 2:41 PM, Zan Batist said:

vi samo serujete sa real prijateljima.. dobra komuna :D

 

Da si malo bolje čitao video bi da sam ja NEKAD (tačnije 2010. godine) uradio SEBI ključ i to samo JEDAN i to je to. Tada sam ja sve čitao i saznao sa interneta. Danas, posle 8 godina, ubeđen sam da po internetu ima objašnjenja kako se rade ti ključevi od Punta, Stila i ostalih koji su stari po 15-20 godina. 

 

@dellas

 

Pozovi Vladu Elezovića 0646414371

 

Inače B8 je malo za*eban sa elektronikom i za kilometražu i za mapu itd itd pa ima malo komplikacija i za ključeve. U svakom slučaju Vlada će ti reći tačno kakva je situacija, može-ne može i ako ne može zašto ne može. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugovi..izgubila zena juce kljuc od punta sa sve priveskom za centralnu/alarm ..sta da radim gde da idem da napravim drugi kljuc i daljinac za meta alarm4545d28e537f26b7f3585eda19d1bef5.jpg

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki auto kljucar ti napravi ovaj kljic za 6-7000 din, a alarm ili menjaj ceo ili vidi sa ovlascenima, svakako dok ne vidis sta ces sa alarmom osiguraj auto dodatno, nije zezanje neko ima i kljuc i alarm....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i saobracajnu posto zena to drzi u kolima kao i sva ostala dokumenta..pametna sta ces...cuo sam se sa Milosem iz borce nudi dobre uslove odo za vikend kod njega pa javljam sta bilo...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadi saobracajnu odma, pogotovo dok ne uradis kljuc i alarm. Vidi sa njim da ti obrise sve kljuceve i prijavi samo taj tvoj i novi, to bi trebalo da je cak i standardna procedura kad se prijavljuje novi kljuc. Alarm ako moze da se uradi novi daljinac isto vidi da se obrise stari, ako ne obavezno menjaj centralu sa novim privescima, ako ne onda skidaj taj i ubaci neki drugi alarm.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vadi saobracajnu odma, pogotovo dok ne uradis kljuc i alarm. Vidi sa njim da ti obrise sve kljuceve i prijavi samo taj tvoj i novi, to bi trebalo da je cak i standardna procedura kad se prijavljuje novi kljuc. Alarm ako moze da se uradi novi daljinac isto vidi da se obrise stari, ako ne obavezno menjaj centralu sa novim privescima, ako ne onda skidaj taj i ubaci neki drugi alarm.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk


Naso kljuc..deca ga zaturila pa to je nemoguce na koje mesto...tako da sve je ok proslo ali samo da pohvalim ivan iz borce deluje ko profi lik i za male pare resava poso..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam pitanje, zna li neko da li  stilo i lybra koriste "iste" kljuceve? Koliiko mogu da vidim deluju isto, metrom sam merio istih su dimenzija i kad uzmes oba u ruke bukvalo su isti. Zasto pitam, hocu da uradim lljuc za lybru sve ukupno traze mi oko 10.000 din. Iz inostranstva moze da se naruci kljuc sa sve elektronikom za 25 dolara, e ali fora je u tome sto ne mogu da nadjem za lanciu nego samo za fiate. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ljudi imam pitanje, zna li neko da li  stilo i lybra koriste "iste" kljuceve? Koliiko mogu da vidim deluju isto, metrom sam merio istih su dimenzija i kad uzmes oba u ruke bukvalo su isti. Zasto pitam, hocu da uradim lljuc za lybru sve ukupno traze mi oko 10.000 din. Iz inostranstva moze da se naruci kljuc sa sve elektronikom za 25 dolara, e ali fora je u tome sto ne mogu da nadjem za lanciu nego samo za fiate. 
Nisu isti, isti je oblik elektronike i kućišta, ali je proizvodjač različiti...pozz

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5.10.2010. at 11:48 PM, Dovla said:

Elem, igrao se ja tako i dođem na ideju da jedan od tri ključa koje imam - UNIŠTIM radi nekih eksperimenata. I sad, ja sam to sve radio i bavio se time, međutim sve vreme me kopka to što više nemam tri ključa već ''samo'' dva i odlučim da napravim još jednu kopiju... ''Majstori-ključari'' traže oko 120€ za tu intervenciju i ja se posvetih istraživanju i za dosta manje para odradih sledeće:

Naručen blanko ključ:

IqWG9.jpg

Isti iskopiran kod obližnjeg ključara:

Ir0Fr.jpg

Kodiran uz pomoć programera za T5 transpondere (kao i mnoge druge, ali mene je zanimao samo T5 :) ):

Ir5EJ.jpg

I - sve radi savršeno! Auto se pali, ne prijavljuje grešku CODE - mission complete :)

Programiranje je vrlo jednostavno, traje svega 30 sekundi dok očita postojeći ključ i dok upiše na novi. Programer inače podržava milion različitih transpondera, za različite marke automobila, a ima čak i opciju PIN kalkulatora za VAG grupaciju, ali to još nisam najbolje proučio. Od Fiata piše da podržava sledeće:

Fiat Brava, MC68HC908AZ32

Fiat Bravo, eeprom 93C46.

Fiat Bravo, MC68HC705E6

Fiat Cinquecento, eeprom 93C46

Fiat Ducato, eeprom 93C46.

Fiat Palio, MC68HC705E6

Fiat Punto eeprom 93C46

Fiat Scudo, motorola

E sad, ja tu gledam verovatno da podržava i Mareu i još neke modele koji su se pravili sa T5 transponderom jer u suštini cela stvar se zasniva na programiranju tih transpondera, a ne na model automobila ;)

Ukoliko je neko zainteresovan da kopira svoj ključ neka se javi na PP voljan sam da pravimo neki deal. Takođe, naručio sam par blanko transpondera (bez ključa) pa ako neko hoće da ga lepi na antenu od ECU možemo da isprogramiramo i samo to ;)

Da li je izvodljivo da se nabavi ključ od drugog recimo fiat bravo dva je u pitanju 2008 sa tri tastera i da se prekodira i nareze mač?

On 29.4.2013. at 7:14 PM, ivan.ik said:

Radi. Ali evo i celog teksta.

 

 

POKRETANJE U VANREDNIM SITUACIJAMA
Ako Fiat CODE sistem ne uspe da deaktivira blokadu 
motora, signali upozorenja će ostati upaljeni a motor se neće pokrenuti.
Ako pogrešite u postupku pokretanja vratite ključ u STOP i ponovite sve.
1) Pročitajte 5 cifreni elektronski kod na CODE kartici
2) Okrenite kontakt ključ u položaj MAR
3) Pritisnite pedalu gasa do kraja i zadržite je pritisnutu.
Signal motora će se upaliti na oko 8 sekundi pa će se ugasiti.
U tom trenutku otpustite pedalu gasa i pripremite se za brojanje treptaja signala upozorenja znak motora.
4) Brojte treptaje do broja koji je jednak prvoj cifri CODE tada pritisnite 
pedalu gasa do kraja i držite je pritisnutu dok se signal upozorenja znak motora ne 
upali (na 4 sekunde) a potom ugasi, zatim otpustite pedalu gasa.
5) Signal će početi da trepće: brojte treptaje do broja koji je jednak drugoj cifri 
CODE kartice, pritisnite pedalu gasa do kraja i držite je pritisnutu.
6) Ponovite isti postupak i za preostale cifre sa CODE kartice
7) Nakon unošenja zadnje cifre zadržite pedalu gasa pritisnutu. Signal
upozorenja će da se upali na četiri sekunde a zatim će da se ugasi, tad otpustite pedalu gasa
8)Brzo treptanje signala upozorenja na otprilike četiri sekunde potvrðuje da je postupak pravilno obavljen
9) Pokrenite motor okretanjem kontakt ključa iz MAR u AVV
U suprotnom ako signal upozorenja ostane upaljen okrenite kontakt ključ u položaj STOP i 
ponovite postupak od samog početka 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, jedno pitanje: kad sam kupio Puntica dobio sam ga sa drugim kljucem samo a ima centralnu bravu. Sad me zanima kako bih mogao nabaciti na kljuc centralnu, tj na dugme? Kontam da bi moglo sa nabacivanjem malog daljinskog oko kljuca. Ima neko preporuku za neki dobar servis u Subotici? Malo sam istrazivao i kazu da Sinko Garage nisu losi. Ima neko iskustva sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz ljudi, imam jedno pitanje. Mislim da imam fabricki alarm na kolima,  njega gasim na taster za otkljucavanje vrata na kljucu skakavcu. To mi je jedini kljuc, planiram da odem da napravim jos jedan kljuc ali bez funkcije daljinca dakle samo kljuc da mogu da otkljucam vrata i upalim auto. Onda mi je proslo kroz glavu ako samo otkljucam vrata kljucem upalice se alarm, znaci kljuc je beskoristan. Stupio sam u kontakt sa alarm servisom sa pitanjem da li oni mogu da mi naprave daljinac za alarm, kao sto se pravi rezervni kljuc. Rekli su mi da je to nemoguce. Sta sad? Ugasiti alarm ili ima resenja.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjeftinije sto sam nasao je 10.500 din. E sad, ja kad sam se raspitivao nikom nisam pominjao alarm jer nisam razmisljao , znaci samo otkljucavanje zakljucavanje gepek i kod naravno. Jer ako ovi u servisu za alarme ne mogu da napravi rezervni daljinac za vec postojeci alarm, kako ce onda ovaj sto pravi rezervni kljuc da izvede to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sto taj novi kljuc mora biti kodiran za tvoj auto. Da bi otkljucao auto preko daljinske komande, auto mora da "prepozna" kljuc, tj signal koji mu se salje. A preko tog istog koda ti ide i gasenje alarma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro to vec ima smisla. Onda mi je mozda i najbolje da napravim jedan kljuc komplet i gotovo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija je sledeca. Drugar mi je rekao da mi ne treba daljinac da bi se alarm ugasio. Sa obicnim kljucem otkljucate vrata (alarm pocne da svira) normalno startujete motor i prilikom startovanja motora alarm se gasi. I zaista sam uspeo tako. Sto znaci da ne treba daljinac, jedino sto bi u ovom slucaju alarm bio deaktiviran za stalno. Ovo je moguce BAS sa samo fabrickim alarmom. Sve sto je naknadno ugradjivano morao bi daljinac da se pravi, za sad najjeftinije sam nasao 120e.  Mozda je ovo vec neko napisao u prethodnim postovima ali ko ce citati sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...