Jump to content
FAS Goran
luka75

Bravo 1.2 16v - nemam grejanje

Recommended Posts

Imam Fiat Bravo 1.2 16v (2001)... U ful opremi je sa automatskom klimom... moj problem je sledeci: klima je letos funkcionisala odlicno i sve je radilo ok. Medjutim, kada je doslo hladnije vreme prebacio sam sa LO na HI i pustio da duva ( ne klimu ); nije duvalo toplo vec i dalje hladno, pri tome ni klima nije htela da greje... grejac u kabini je topao, ne gubi vodu i nista se ne oseca unutra (antifriz)... Napomena: kada je prekidac na HI na displeju mi se pojavi ERROR CLI, znaci prijavljuje neku gresku klime, kada je na LO ne prijavljuje... jos jedna stvar: mislim da mi termostat ne radi kako treba ( ostao otvoren ) jer na otvorenom T ne stoji na pola nego na 1/4...mozda ima veze sa tim :thumbsup: .... moze pomoc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako se meni manifestovalo dok sam vozio Juga kada je termostat ostao otvoren, nisam imao grejanje... Zameni termostat, i sve ce biti u redu, jer motor ne postize radnu temperaturu, i zato nemas grejanje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

zbog termostata hoce da slabije greje ali ne nikako a tebi je verovatno motor klapne za prebacivanje toplo-hladno u problemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i nije nesto strasno prici.nalazi se na centralnoj konzoli negde kod vozackih nogu.probaj ovo-stavi dugme grejanja u polozaj LO iskopcaj konektor sa motora pa daj kontakt 20ak sekundi,skini kontakt pa udzekaj ponovo.kad udzekas daj kontakt ponovo i sacekaj opet 20ak sekundi pa dugme za grejanje okreni u iz jednog krajnjeg u drugi krajnji polozaj ako ovo ne uspe moraces da menjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Hvala momci !!! Martini i Miki su bili u pravu.... Hvala majstoru Mikiju... problem je bio upravo u tome, motor klapne zeza... Evo cele price: nije bilo uopste tesko prici motoru klapne ( na centralnoj konzoli kod vozacevih nogu ). prvi put sam uradio sve sto je Miki rekao, sve po redu, ali nije upalilo! Isto sam ponovio drugi put i nije se nista promenilo. Onda sam pomislio kad sam vec tu da probam sve to isto samo da dugme grejanja odmah postavim u polozaj HI. Ponovio sam proceduru ( dugme grejanja je bilo stalno na HI ) i pustio da duva...Uspelo je, sada duva toplo sto mi je i bio cilj....

Nisam siguran da li je ovaj drugi nacin uticao na to ili je proradilo zbog prvog nacina sa zakasnjenjem, uglavnom sada radi....

Sada me zanima da li ce motor i dalje zezati ( ako pokusam da prebacim na LO ) ? za sada nema potrebe da bilo sta diram jer idu hladni dani, ali recimo na prolece ? da li cu morati da ponovim ovu proceduru ili ce on sada raditi?

u svakom slucaju jedno HVALA i pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

u principu kada krene da zeza on zeza. mozes da probas oce li da prebacuje i moze da prebaci 10 puta a 11 da ponovo zablokira, ti ponovi onu proceduru(jednu od verzija koja radi) i opet ces biti miran do sledeceg blokiranja.

Ne mora da bude ovako ali je u vise od 90% slucajeva

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, ja izludeh od ovog problema na bravi 1.2..neće da okreće klapnu, na disleju ERROR CL, dijagnostika kaže motor klapne, bio kod majstora, popravljao motorić par puta, menjao ga, i svaki put radi par meseci i ponovo se s*ebe... Evo i juče da smanjim grejanje kad on presta da duva, error na displeju a klapna meni pred očima.. :realmad:

Zbog ovoga sam zamrzeo ovaj auto :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode..

Imam jedan mali problemcic pa ako mozete da mi pomognete..

Ne radi mi grejanje na Fiat-u (bravo 1.2 16v) , bio sam kod mehanicara , on mi je rekao da termostat savrseno radi , kad dostigne radnu temperaturu on i dajle duva hladno iako sam okrenuo prekidac na Hi (high/30).

Pomoc? Hvala..

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ako nije problem Miki da mi objasni ovo LO da stavin gde su ove brojke za duvanje ili? i tacno koji dzek da se iskljuci? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam fiat bravu 1.2 16v Kad okrenem prekidac na hladjenje izadje mi error cli i nece da se iskluci grejanje. Brzine na ventilatoru normalno rade. Kad ukljucim max def, tad nece da duva, ali ukluci kompresor klime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi potrebna mi je mala pomoc, naime pre neki dan sam bio na tehnickom i strucnjaci nisu mogli da mi ocitaju broj motora jer je zardjao pa sam morao ja da sam izvadim akumulator, nosac akumulatora i sve ostalo da bih ikako prisao i ocistio plocicu ispod termostata. I to sam sve resio ali nakon toga nece auto u opste da mi upali klimu, grejanje i pokazivac spoljne temperature. Ne izbacuje mi nista da je neka greska nego jednostavno kad pritisnem prekidace za klimu grejanje i spoljnu temperaturu nista se ne desava a sve ostalo radi kako treba i svi osiguraci su mi ok.

 

Jel Zna neko kako da proverim sta to moze da bude a da ne rastavljam sve opet oko akumulatora da bih video da se nije nesto otkacilo?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan svima ,potrebna mi je mala pomoc ...U pitanju je Fiat Bravo 1.2 16V 2001 imam problem sa grejanjem i hladjenjem ...Dok ne okrenem na HI nece da greje znaci kad stoji na 30 on i dalje hladi promenio sam motoric klapni i idalje je isto ...a iz motorica se kad na primer okrenem na 26 cuje nesto kao da sat otkucava....Da li moze biti neki senzor nesto ... ???

Edited by Street Racer Boy

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Street Racer Boy Termostat? Opste je poznato da crkava na Bravo/Brava/Marea/Stilo fiatima. Cesca je pojava bila na 1.9jtd/mjtd/mjet ali opet, nije toliko masovno bilo benzinaca na forumu da bi potvrdili pravilo.

 

Provozaj malo, vidi jel drzi temperaturu na 90, pipni creva koja idu ka kabini dal su vruca.

 

Opet, moze biti i mali hladnjak prljav, ipak je star to auto, svasta prodje kroz njega

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

@Street Racer Boy Termostat? Opste je poznato da crkava na Bravo/Brava/Marea/Stilo fiatima. Cesca je pojava bila na 1.9jtd/mjtd/mjet ali opet, nije toliko masovno bilo benzinaca na forumu da bi potvrdili pravilo.

 

Provozaj malo, vidi jel drzi temperaturu na 90, pipni creva koja idu ka kabini dal su vruca.

 

Opet, moze biti i mali hladnjak prljav, ipak je star to auto, svasta prodje kroz njega

Zaboravio sam da navedem da je mali hladnjak promenjen pre nepune dve nedelje a termostat pre dva meseca ...

A evo ovde na slici sam oznacio ...od Low do 30 konstantno duva hladan vazduh a kad ga prebacim na Hi pocne da greje .... 

IMG_20210510_155802.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi probao sta sam napisao?

Da dovedes do radne temperature i da pipnes creva koja idu ka/iz kabine? Naravno, pazljivo.

Ukoliko su topla i topla voda kruzi kroz taj sistem, gledas dalje, verovatno onda klapna za toplo/hladno ne prebacuje dobro (na sajle je tu, nema motorica, motoric je samo za recirkulaciju).

Ukoliko creva nisu topla vec hladna/mlaka, onda opet termostat nije dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, andreja.micovic said:

A jesi probao sta sam napisao?

Da dovedes do radne temperature i da pipnes creva koja idu ka/iz kabine? Naravno, pazljivo.

Ukoliko su topla i topla voda kruzi kroz taj sistem, gledas dalje, verovatno onda klapna za toplo/hladno ne prebacuje dobro (na sajle je tu, nema motorica, motoric je samo za recirkulaciju).

Ukoliko creva nisu topla vec hladna/mlaka, onda opet termostat nije dobar.

Eeee da , jesam probao sam i creva su toplaa... 

E sad sto se tice klapne , verovatno je onda ona ... Kako da dodjem do nje , tj do sajle ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Street Racer Boy trebalo mi je malo vremena da dodjem do kompa kući

Evo slike
image.thumb.png.deb8fec6aa2da8e89d35f3ae2f39bc9e.png

 

Zaokružena je klapna i sajla koja vodi do klapne.

E sad, nisam nikad rasturao dalje od tog prednjeg panela, probaj skinuti njega pa vidi kako je stanje sajli, da li možeš ručno pomeriti sajlu tu do vozača koja je za temperaturu. Ako ne možeš onda ti ne preostaje ništa drugo nego skidanje table. Jeste posao malo veći, zahteva strpljenje :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, andreja.micovic said:

@Street Racer Boy trebalo mi je malo vremena da dodjem do kompa kući

Evo slike
image.thumb.png.deb8fec6aa2da8e89d35f3ae2f39bc9e.png

 

Zaokružena je klapna i sajla koja vodi do klapne.

E sad, nisam nikad rasturao dalje od tog prednjeg panela, probaj skinuti njega pa vidi kako je stanje sajli, da li možeš ručno pomeriti sajlu tu do vozača koja je za temperaturu. Ako ne možeš onda ti ne preostaje ništa drugo nego skidanje table. Jeste posao malo veći, zahteva strpljenje :) 

 

 

Eee superr...Hvalaa...Ja mislim da sam ja tu sajlu danas spazio kad sam menjao motoric i mislim da je mogu rucno pomeriti ...Sutra cu bas probati ...  :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...