Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

To onda nesto od skoro. Znam da je bio medju najskupjim. Zato nisam ni obracao paznju na cene. A, u ostalom sad je za kasno za mene da obracam paznju na cene. Ti si, naprotiv, duboko u materiji oko amorta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Bingodalton said:

Jel neko imao iskustvo sa firmom Vudim Trade iz Beograda, jel imaju original Bilstein ili...?

Imam ponudu za prednje amortizere za Fiat Grande Punto 1.9 po 6.020,00, Bilstein B4.

Bilstein koji nude trenutno u Srbiji ne uvozi više Febi -Ripanj već je sve uvoz iz Rumunije.Tako da on otpada. Ja sam ocu pre 4 godine kupio Bilstein B4 sva četiri komada i još se voze u obličnom stanju na amortizerima pisalo (zemnja porekla Nemačka).U Nemačkoj još uvek mogu da se kupe kvalitetni, ali kod nas ??????????????. Bilstein sada ima reklamaciju na svaki ili svaki drugi amortizer.Svi serviseri ih trenutno izbegavaju. Ja sam imao problem sa zadnjim amortizerima na Zastavi 10 ispali mi silen blokovi gornji komplet na levoj i desnoj strani. Otiđi do Euro auta i naruči Monro Reflex ,ali samo ako nemaju na stanju. Reflex za grande punta Levi E7069L i desni E7068R.Opel Corsa D nosi isti trap i amotrizere prednje i zadnje kao Grande Punto. A najbolja varijanata Bilstein B6 ili B8, samo pogledaj ko može da ih poruči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za b6 i b8, ali cena tek...

A za Monroe, uzeo sam pre god, dve zadnje njihove i u roku od par dana je desni prolupao. Odvezao auto i zamenili mi odmah.

Drzi lepo, u krivini stabilniji odmah, ali mi se malo ne svidja na blagim meravninama, tj oscilacijama asfalta.

Bas me je drmao recimo na mostu slobode. Vremenom se to umirilo.

Mogu ja poruciti iz Nemacke, pa da mi drug dinese B4, ali eto pitam ima li uvoznika kod nas, ovaj Vudim Trade je uvoznik navodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi oni uvoze ali iz Ruminije i veliki procenat reklamacije a ranjie ne. Samo ranije nisu morali jer je za Srbiju uvoznik bio Febi-Ripanj, a sada sami uvoze i Rumunije.A kada je jedan Febi odustao od uvoza Bilsteina onda je verovatno i velika razlika u ceni , a samim tim i kvalitetu. Proveri B6 mislim da nije velika razlika u ceni. Ako to ne pije vodu pogledaj Koni. Ko je nama kriv što pusti Srbi traže samo jeftinu robu.

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko da je razlika mala izmedju B6 i B4. Jedan B6 kosta koliko par B4, plus ti ostane jos za jedan zadnji B4 :) Nisam ga nasao za ispod 153 EUR, a B4 su oko 60 EUR komad.

Velika je to razlika ipak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na puntu imam B6 pozadi. Već zadnje 3 godine se voze.Za sledeći auto samo njih.

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Yugiša sta ti kazes za te rumunske Bilstein?
I majstor kod nas koji radi zamenu amortizera mi kaze da B4 kod nas dolaze iz Rumunije, nema nemackih.

 

Ostaje mi KYB, Sachs i Monroe Reflex. 
Uzeo sam Monroe zadnje, ali nisu ta reflex serija ja mislim i nisam nesto prezadovoljan bio u startu, sad su omeksali malo, smirili se.

Nije neka hitnost uopste, ja to preventivno unapred menjam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam stvarno kakva je situacija sad, nisam nabavljao Bilstein vec vise od 1 godine posto je svima skup, mada nisam kupovao ni duze vreme u Srbiji nego u Madjarskoj. Sachs je iz Tunisa a Monroe iz Turske, a sa KYB imas iskustvo kolege sa foruma da novi nisu ispravni, bili su nesto 60+% na treskalici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam KYB sport trim, pozadi. Zadnji deo Punta je značajno mirniji (u brzim krivinama i vožnji na limitu) ali o udobnosti nema ni govora. Zadovoljan sam jer su ispunili moja očekivanja i auto je neuporedivo stabilniji. Pretpostavljam da je verija " touring" dosta mekša, neko od kolega će izneti svoja iskustva sa njima !

Послато са HTC Desire 626G dual sim уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene i kolege @Dimitrijus su pozadi KYB obicni tj. meksa verzija od ovih koje ima kolega @vicent i ne znam da se neko od nas dvojice zalio na ove amortizere. Ovo @YUgisa prvi put cujem od tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne kazu ljudi da samo propagiram :D U mojoj sobi danas:

CAM04274.jpg

 

I ako nekog interesuje:

Sile amortizera: 236/177

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto ja sam stavio te Bilstein,sad koji model ne znam,al drugi auto u voznji,stavio sam zadnje i 4200 po komadu su bila,sto je sasvim ok cena za jako kvalitetan amortizer,sigurno da ima boljih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bas i nema :D Ima i Bilstein razne modele amortizera za svacije potrebe i dzep. Strane tuning firme obicno Bilstein ocenjuju kao najbolji, parira im eventualno KW ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...