Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

Axic radi za kyb...hehe izvini morao sam ...

  :smoke:

 

U pravu si Yugisa, nema udobnosti sa KYB ali se ocas posla navikne covek.

Evo nek kolega dimitrijus kaze, on je sva 4 zamenio pa moze da prenese utiske. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da... pozadi se oseti... stabilnije držanje u krivinama.. pri ožtrijoj vožnji udonost se malo smanji... a napred nisam primetio mnogo razlike.. stabilnost dosta dobra... i malo je trvdji .. više nego pozadi.... znači ne dobije se udobnost ... dobije se stabilnost... ja sam napisao moja iskustva ... i to je kod punta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo koja je cena za B4 i Excel G. I nije neka razlika u ceni.

Prednji amortizeri standardna varijanta-bez elek.regulacije

Bilstein B4 5740,00 din/kom

Kayaba 6.220,00 dinara

Zadnji

Bilstein 3.700,00 din/kom

Kayaba 3.500,00 din/kom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji solidni, zadnji kaputt :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrički su i prednji i zadnji, ja sam kolima drugi vlasnik. Ovaj pre mene nije znao ni šta je Lancia, sijalicu nikad nije zamenio.

Znao sam da su zadnji prolupali, a rezultat prednjih amortizera me je prijatno iznenadio.

Promeniću zadnje odmah, a neću dugo čekati pre promene prednjih. Hoću da vidim kako će da špiluje sa novim amortizerima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle mnogo razmišljanja, odlučio sam se za KYB Excel G amortizere.

Uzeo u Euro 07, cena 2750 rsd po komadu, kupio samo zadnje. Garancija valjda 2 godine, drugar radi kod njih, kune se da nije kopija.

Praznici su, pa se nadam da će stići i da će biti ugrađeni do ponedeljka-utorka, ako Bog da.

Edited by Hades

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle zamene opet na shock test,pa da vidimo :D

Obavezno.

Rezultati novih originalnih amortizera bi trebali da budu 95-100%, i da su izjednačeni levi i desni?!

Nadam se da sam se odlučio za meke amortizere, i da će da plivaju po putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nsjbolje bilstein b4 i miran si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa Optimal amortizerima je lose. Nikad gore amortizere nisam video, 2 godine garancije ali zato su reklamirani posle mesec dana pa nakon toga opet isto. Lupa u krivini, pri malim brzinama... Na Toyotu sam stavljao.

Edited by FIAT COUPE 16V

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanje ...

kada se menja solja amortizera osim sto se otpusta amortizer za gornje solje da li mora i sa glavcine ( ona dva srafa sto prolaze kroz glavcinu ) ili ne ....

neko ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bar 10 ljudi je reklo da je Bilstein toliko lošiji od KYB-a da ne mogu da se porede.

A i realno, od prolupalih amortizera nijedan ne može da bude gori. Možda je Kayaba tvrđi amortizer za nijansu, videćemo.

Zato sam uzeo KYB Excel G koji nije sportski amortizer.

Edited by Hades

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iznenadio bi se kad bi znao sta sam sve video a bavim se time samo iz hobija ;) Sto je pomalo smesno reci kad imam dyno za amortizere koji u Srbiji ja znam da samo jedna firma ima (naravno mozda ima jos ali nisam cuo) :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem se u amortizere baš najbolje. Ali ako poredimo 2 vrhunske marke amortizera, to je kao da poredimo telefone Lg G3 i Sony Z3. Jednom bolji displej, drugom kamera, a i jedan i drugi su bolji od Samsunga S3 ili S4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govoris coveku sa 3310 o telefonima :laughing: Ali tako kako ti kazes da neki elementi karaterisu telefone, tako odredjeni sklopovi amortizeri karakterisu sta je vrhunsko a ne njegovo ime i marketing ;) No zao mi je sto nemam priliku da za jedan model auta uporedim KYB i Bilstein ili barem eto da testiram jedan KYB, cisto da vidim kako to radi :D

 

Ono sto ja znam da sam radio za stotinak ljudi razne kombinacije modifikovanih amortizera i opruga i jos ni jednom nisam imao reklamaciju na udobnost tj bilo je jako puno pozitivnih reakcija da nisu doziveli da auto ima taj nivo performansi uz takvu udobnost, a pohvale su dolazile cak i od nekih sampiona, istina iz HR... Jedine reklamacije koje sam ja imao su da se ljudi zale da je udobnost izuzetna a da su izostale performanse, ali to je usustini njihova greska, jer su sami insistirali da ne radim tvrdju verziju jer ce im biti neudobno jer kod njihovih prijatelja je neko drugi radio slicno nesto i bilo je jako neudobno :laughing:

 

Ne smatram sebe ekspertom, ali mislim da znam ponesto o udobnosti i amortizerima, a oko polovine ljudi koristi Bilstein amortizere (i to samo iz finansijskih razloga) koje sam ja modifikovao i niko nije imao probleme, a neki se voze i na trkama ;) Tako da ja necu iskljuciti cinjenicu da KYB moze biti slican ili nesto bolji od Bilsteina, ali da nisu za uporedjivanje je izjava koju ja ne bih tako lako izrekao i prihvatio jer znam sta originalan Bilstein moze da ponudi i nema te tehnologije koja moze da pruzi nesto puno bolje u udobnosti i stabilnosti sem po pitanju trajnosti ako izuzmemo price sa aktivnim oslanjanjem tj kontrolom rada amortizera kao na novim vozilima ;) Mislim ima puno mesta za napredak cak i bez te poslednje tehnologije, ali da se ogranicimo na amortizere dostupne siroj javnosti.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jugiša, koliko sam ukapirao, ti sa Kyb nikad nisi radio. Samo tvrdiš da je Bilstein odličan i to je ok.

Meni trebaju amortizeri koji neće da mi pomere bubreg na svakoj neravnini, što je slučaj sa sadašnjim. Brdo ljudi je pohlalilo Kyb, isto tako i Bilstein. Nepristrasno sam izabrao Kyb.

Edited by Hades

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...