Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

^^^ sad sam na odmoru,inace radim u telekomu i bar jednom u 10 dana dolazim na ub.daj neki kontakt ako si na ubu pa se javim prvi put kad dodjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode,koje zadnje amotrizere uzeti za Multiplu,gledao sam u kit komercu oni mi nude neke amotrizere njihove robne marke(verovatno rade sa nekom firmom koja ih proizvodi) cena je negde oko 2040 din za komad i daju 2 god garancije.Da li pametno uzeti njih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare i sa tom garancijom, sto da ne? Ne moze da bude gore od dotrajalih. :)

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je to što je u njihovom pakovanju, ali mora da se zna ko ih pravi ;) Lično mislim da za razliku od 1000din u odnosu na ono o čemu je već pričano (KYB, Bilstein) ne treba eksperimentisati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam one amortizere iz kit komerca,kazu da su to navodno neki nemacki amortizeri,overili su mi garanciju od 2 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na mom autu su neki sportski kw amortizeri e sad ne razumem se koji tip ali znam da auto nestvarno dobro lezi u krivini,ne zanosi ni pri vecim brzinama,osecaj u toku voznje fenomenalan - malo tvrdji ali ne previse, istrosenost posle 4 god. u opsegu od 91 do 93%, jedina mana cena - nisam ih ja postavljao ali znam da su dosta skupi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Peugeot 405 stavio sam sva četiri Optimal amortizera. Vrlo niska cena a pokazali su se kao dobri. Vozio sam godinu ipo dana i prodao auto, bili su ok..Ne preporučujem ih po svaku cenu ali ako naletite na njih da znate da nisu toliko loši..

Share this post


Link to post
Share on other sites

procitao sam ovde dosta iskustava o ovoj temi s amortizerima pa mi treba savet oko sledeceg:

-majstor koji drzi servis mi je rekao da ima KYB prednje za 6.100 po komadu

-e sad odem ja u radnju fiat delovi naravno pitam sta imaju ,i kad asm pitao imate li KYB prodavac ko iz topa sta ce ti oni ne znam sto svi njih traze em skupi em nije za nase puteve kao,nemoj da ih uzimas oni su gasni ako udaris u rupu malo ili vozis po losem putu ima da ih nacnes (mislim se ja u sebi ma ne lupaj bud...lo pa i patike kad kupis vec si ih"naceo" tj upotrebio,kao nemoj njih nece da amortizuju kao sto bi trebalo pre nego sto si ih stavio? pa i uljni se nacnu isto jbt cim ih stavis,al on pocne da filozofira dalje ma ne treba ti sto dajes tolike pare,neces s njim na trke nije ti too neki auto..itd, a vidi se da je neki smor mrzi ga da zivi i video sam da se upste ne razume u automobile i nema strast prema njima zato me i ne razume,i kazem mu ja na kraju ako neces da mi kazes jel imate ili ne on opet poce nesto da lupa i tako ja ga oteram u 3 lepe i izadjem ... i sta mislite o tome sto je on rekao ima istine u tome?

-e da kod servisera KYB kao sto sam reao prednji 6.100 a na drugom mestu nasao sam ih za 5.350 savet da li da uzmem ove jeftinije posto ne znam kako da znam da li su orig bilo koji od njih?a da i u to j radnji gde su 5.350 imaju monro mislim oni su 4.700

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam baš danas zvao Gazelu komerc iz Beograda koja radi samo KYB i raspitivao se i naručio zadnje amortizere. Konkretno cena je bila nešto oko 3000 i 5000 (uljni i gasni) sa garancijom 2 godine. Čovek mi kaže da su ovi skuplji bolji zbog naših puteva i da bolje podnose rupe, ali da se neću pokajati i ako uzmem jeftinije jer je KYB zaista kvalitetna. Sutra idem da ih preuzmem, a u narednih nekoliko dana ću ih i ugraditi pa ćemo videti.

Što se tiče tog lika u toj radnji, evidentno je da ne zna da KYB ima bar 3-4 vrste različitih amortizera uključujući i sportske. S obrzirom na to da je burno reagovao na tvoje pitanje za KYB amoritzere rekao bih da ima neki problem sa njihovom nabavkom ili na nekim drugim ima bolju zaradu.

Što se tiče različitih cena koje imaš kod servisera i na drugom mestu, moraš najpre proveriti o kom se tačno amortizeru radi jer kao što rekoh ima više vrsta tih amoritzera pa je moguće da ti se zapravo ne nude isti amortizeri ;)

Takođe, pozovi Gazelu komerc iz Beograda 011 3429 673 ako ništa drugo, s njima možeš bar ljudski porazgovarati i raspitati se o detaljima koji te intersuju, voljni su da maksimalno pomognu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Manfred

predpostavio sam... :):thumbup:

@ Dovla

Hvala na opsirnim informacijama... zvacu radnju u KV da pitam za tacnu oznaku tih amortizera i za garanciju da vidim sta ce da mi kazu pa cu nazvati Gazelu komerc da se raspitam ako imaju iste te kao kod mene ili neke druge... da mi oni kazu sta misle i zanima me zasto gasni nisu bolji od uljnih kao sto mi je rekao ovaj prodavac kod mene da li to uopste ima logike a skuplji su..znaci tvoje misljenje je da su gasni dobri za nase puteve? sutra cu da vidim pa cu reci sta sam poradio ... :thumbup: E da zanima me da li ima neke sanse da se zna da li su to original KYB da li se razlikuju po necemu ili su svuda isti?

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

KYB su stvarno dobri,ali ima jos vrsta,treba se raspitati,stvarno kod nekoga ko zna,ali svaki novi je bolji od starog,vidi koliko daju garanciju,cenu,pa izracunaj i naravno sve zavisi sta zahtevas! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoje amortizere preuzeo juče u Gazeli. Uzeo sam Gas-A-Just prema njihovoj preporuci i koštaju nešto oko 4000 bez PDV-a. Montaža će ići uskoro u mojoj režiji, a radiću i test amortizera pre i posle zamene čisto da se "zvanično" vide rezultati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bane23

ok ja cu da vidim verovatno da uzmem KYB al ovaj prodavacocigledno nije dovoljno upucen jer cim sam spomenuo KYB odmah je planuo i rekao sta ce ti oni neces na trke...ocigledno da nezna da prave standardne amortizere a i da proizvode i sportske on je izgleda mislio da KYB proizvodi samo sportske...koji lik...

@ Dovla

Vidi kako leze pa napisi nesto ovde kakvi su jel su meki radi udobnosti ili tvrdi da dobro lezi auto u krivinama mada ja mislim da bi trebalo da su tvrdi.. ae pa da ja sacekam dok ih isprobas :thumbsup: ..jedno pitanje ...kad kazem da mi trebaju KYB za Bravo oni kazu imamo ,kako mogu da znaju da bas oni odg za njega ? razumem ja da je fiat radnja al kako ? a opruge da li treba njih da menjam ?meni su ispravne....

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ove moje večeras ovlaš pogledao (jer mi je bilo dosadno dok sam čekao devojku) i učinilo mi se da su podesivi po visini. Nisam najbolje pogledao, ali izgleda da ima da se podesi default visina, pa samim tim i tvrdoća. Kažem pogledao sam na brzinu, ali od nedelje ću pogledati malo bolje i nadam se da ću do kraja sledeće nedelje stići da ih namontiram, pa svakako javljam kakva je situacija ;)

Kako znaju koji odgovaraju? Pa za svaku vrstu i model imaju kataloški broj amortizera i samo izvadi odgovarajući i to je to. Možda nisam najbolje razumeo pitanje? :) Opruge ako su ispravne nema potrebe da se menjaju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Nov sam na forumu pa ma interesuje da li neko mozda zna kolika treba da bude duzina prednjih amortizera za Bravu 1.6 i koji su po vasem misljenju najbolji? Hvala unapred

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prolupali mi amortizeri posle 34.000km...

Počelo nedavno lupkanje preko rupa, policajaca. Otišao do majstora. Pregledao čovek čaure amortizera, silen blokove i ostala čuda vešanja i kačenja, povadio sve iz gepeka i ono isto...

Preporučio mi čovek Bilstein ili Sach. Pitam ga ja za KYB. On mi kaže: tvrdo je to za tebe.

E sad našao sam samo jednu cenu. Kod VS Group, Bilstein BNE-A536 2.395dinara

Ako može još neka preporuka za prodavca ukoliko sutra ne bude kod ovih :)

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dovla

Nije bitno prethodno sto sam pitao... Nasao sam KYB prednje za 4950 din kom..sad ne znam koja je vrsta posto mi nije rekao al pitacu pre nego sto uzmem...Opruge su ok a za solje da li se one obavezno menjaju ili ne i da bi znao u kakvom su stanju prvo sigurno mora da se skinu amortizeri? da li idu iste solje bez obzira na marku amortizera i koliko kostaju solje?

I kako sluze amortizeri? :thumbup:

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to je ta cena koju sam i ja platio. Šolje se menjaju po potrebi, a ako ti ne lupa ništa po rupama verovatno nema potrebe za zamenu. Šolje su iste za sve vrste amortizera, a koliko se sećam rekli su mi za šolje (zadnje) da su oko 4200-4300rrsd po komadu (skoro kao i amortizer).

Još ne služe nikako da ih stavim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super ne lupa ni jedan :thumbsup: jedino prednji levi lupa po rupama al to je zato sto je procureo pa njih i menjam...verovatno zbog toga lupa? A bre skupe solje ima para za 4 kom mortizera :thumbup: Ja sam narucio KYB niam pitao tacno koji su al sta ima da pitam kad se zna da su dobri... A te sto si ti uzeo kakvi su jel su tvrdi ili su sredne sta su ti rekli kad si uzeo?

Ae stavljaj to pa da cujemo kakvi su :thumbsup:

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prolupali mi amortizeri posle 34.000km...

Počelo nedavno lupkanje preko rupa, policajaca. Otišao do majstora. Pregledao čovek čaure amortizera, silen blokove i ostala čuda vešanja i kačenja, povadio sve iz gepeka i ono isto...

Preporučio mi čovek Bilstein ili Sach. Pitam ga ja za KYB. On mi kaže: tvrdo je to za tebe.

E sad našao sam samo jednu cenu. Kod VS Group, Bilstein BNE-A536 2.395dinara

Ako može još neka preporuka za prodavca ukoliko sutra ne bude kod ovih :)

Hvala!

Kupljeno u Vudim trade, odnosno njihovoj maloprodaji "Meče". 3.092din po komadu. 2 godine garancije.

U VS Groupu su 2.850din ako se naručuju uz davanje avansa sada, a po amortizere dođeš kasnije (što meni nije odgovaralo jer su mi na drugom delu grada) ili 3.200din ako ih drže na stanju. Cena sa sajta od 2.395din je netačna...

Gazela komerc mi je nudio KYB za 3.750din/kom

LucasSrbija - niko se nije javio na fiksni

Edited by JLZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ JLZ

Brate ja sam narucio KYB prednji 4950 kom...nemoguce da ne valjaju ako neki majstor tako kaze ,evo meni je majstor npr rekao ak ooces bolje uzmi KYB,a i ovde koliko sam ja zakljucio vecina je imala loseg iskustva sa dr markama amortizera, i svi hvale KYB..jedino sad bas ako se desi da je neko u frci s kintom pa mora druge...Mislim da je KYB dobra za nase puteve i da nisu losi i nema veze to sto su tvrdji malo kao pre ce da odu..ja mislim da nije tako i da ce pre da ode meksi amortizer po ovim nasim putevima zato sto je pritisak u njima uvek razlicit tj zbog mekoce dok je kod ovih tvrdih konstantna razlika tj priblizna bar ja tako mislim... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

punto 1.3mjet 2005 prednji amorti

monro obicni 5116din 2 god gar

reflex 6072 3 god garancija ( lokalni shop )

kayaba gasni 5530din 2 god gar ( obicne nema nigde ) gazela

sach 4600din

bilstein b4 4508din nemam pojma kolko garancija nisu bili raspolozni za pricu vudim trade

dakle do kraja nedelje stavljam bilstein mada mi i stari nisu losi al skidam sportske opruge pa najedno cu odradim sva 4 amorta. Da sam miran cisto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ JLZ

Brate ja sam narucio KYB prednji 4950 kom...nemoguce da ne valjaju ako neki majstor tako kaze ,evo meni je majstor npr rekao ak ooces bolje uzmi KYB,a i ovde koliko sam ja zakljucio vecina je imala loseg iskustva sa dr markama amortizera, i svi hvale KYB..jedino sad bas ako se desi da je neko u frci s kintom pa mora druge...Mislim da je KYB dobra za nase puteve i da nisu losi i nema veze to sto su tvrdji malo kao pre ce da odu..ja mislim da nije tako i da ce pre da ode meksi amortizer po ovim nasim putevima zato sto je pritisak u njima uvek razlicit tj zbog mekoce dok je kod ovih tvrdih konstantna razlika tj priblizna bar ja tako mislim... :thumbsup:

Nije mislio da su loši KYB već da su tvrđi nego što će se meni svideti. Čisto je reč o ukusima. Pretpostavljam da je tako rekao jer sam čuo lupkanje, a on je morao da sedne nazad da čuje :)

Odmah i da kažem da se meni ni ovi novi ne dopadaju nešto.

Bukovski,

Dve godine garancije. Čudi me da su bili neraspoloženi jer sam se ja baš fino ispričao sa njima na licu mesta :( Možda je neka druga smena u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ JLZ

Tu si u pravu u pitanju je stvar ukusa,meni odg KYB zato sto su malo tvrdji od ostalih i stabilni za nase puteve posto su vecinu puteva upropastili kamioni pa su neravni pa mi se auto ljulja ko na vodi :thumbup: a po pricama ovde vidim da vecina kaze ne znam da li je za monro ili dampo da su pretvrdi a neki kazu da su meki..al opet sve zavisi i od stila voznje..uglavnom za KYB nista lose nisam cuo...Koje si ti amortizere stavio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...