Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

Treba da menjam prednje amortizere na puntu I, '97, 1.2. U ponudi ima svasta i male su razlike u ceni. Mene interesuje kakva iskustva ste imali i koje amortizere preporucujete???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad...

Ja dok sam vozio Punta mk1 1.2 75KS...

Stavio sam sva 4 Monroe-reflex amortizera (uljno-gasni). Ne mozes da prepoznas auto, vec sam negde pisao o tome, pa necu da ponavljam. Jedino sto se dovodi u pitanje je trajnost tih amortizera zato sto sam ja posle nekih godinu dana od ugradnje prodao auto pa ne znam da li su jos uvek ispravni. Mada imaju 3 god. garancije. Mnogi kazu da Monroe vise nije onaj stari... Ja sam bio prezadovoljan.

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10871

Ja sam na Stila stavio sva cetiri Monroe Reflex i zadovoljan sam, auto je dosta stabilniji. Vozim ih skoro godinu dana i nemam zamerke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam i stavio Dampo amortizere, kupio sam ih u ap sportu garancija dve god. Jos sam zamenio i solje i mazetne na amortizerima. Dosta je stabilniji i lepo giba, videcemo dokle ce da traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je bila tema,ali ja ne mogu da je nadjem ,sorry... :question:

Doslo vreme da se menjaju prednji amortizeri na Puntu Mk1 1.2 8V... Na njemu su trenutno iz prve ugradnje...

E sad,citao malo pa me zanim,koja marka: Bilstein,Monroe,Dampo...

Za Monroe sam cuo dosta negativnih stvari,dok Bilsteine svi hvale...Dampo mi nit' smrdi nit' mirise,ali ako nije prevelika razlika u ceni,radije bi Bilsteina... Meni trebaju,uljni,gasni,uljno-gasni,ne razumem bas... :coffee:

Ako je vec Bilstein,ima li to gde kod nas da se kupi... ili predlozite jos neku marku... :) Hvala unapred... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imamo isti auto. kod mene sam stavio pre 3 godine pozadi monro i to radi. letos sam morao i prednje da zamenim i uzeo sam u ap sportu dampo i to radi bas lepo, pre mesec dana sam uzeo i nove gume, bridzston, i to sad tek lepo radi.

nadam se da sam ti bar malo pomogao.

Edited by LDEX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode.

Imam veliku dilemu, naime, vrisnula su mi sva 4 amortizera i treba mi pomoc oko izbora. Prednji su menjani 2006 (pre 100000 km) i to je ok, presli su dosta km.

Zadnji su menjani pre 2.5 godine i to monroe gasni i vrisnuli su posle 50k!

Koje je Vase misljenje, sta staviti na brava? Najjeftinije koje sam nasao su Dampo (AP sport, KIT komerc), kakva su iskusta sa njima i da li se isplati davati vise para na skuplje, npr. monroe?

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam radio dole u Srbiji najbolje su se pokazali (po mom licnom misljenju) Bilstein i Kajaba sve ostalo koliko para toliko muzike.

To je moje misljenje,pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kayaba (KYB) su ubedljivo najbolji na nasem trzistu vec godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom sam na opela stavio Monro i imao osecaj kao da vozim poni biciklu.

Ok, rekoh, opel nije pojam udobnosti, monro nije losa firma....ali ovde nesto nije u redu, jer meni otpadose bubrezi

Godinu dana sam se tako patio, dok mi u jednom servisu nisu ponudili Bilstein, ja imao novca, odmah zamenio i promena je stvarno bila neverovatna.

Ja glasam za Bilstein. Jeste skuplji, ali ko voli udobniju voznju i mekse amortizere, ne treba da razmislja

Ko nema, bice dobar svaki novi amortizer, ali je pitanje kvaliteta i trajnosti uvek prisutno

Edited by Lyon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta se kod nas stavljaju Dampo...valjda zato što je odnos cene i kvaliteta primeren...

Ali...bar po imenima, a vidimo i po iskustvima, ovi prethodno pomenuti su bolji. Jedino su sigurno i skuplji, kao što rekoše ljudi. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dampo i lip bih zaobisao u sirem luku. I jedni i drugi su mi proskripali u roku od 3, 4 dana. Doduse, mozda su samo ti bili falicni, ali...

na kraju, mesto njih, prosle godine stavio ozada monroe reflex. Drugi auto. Prezadovoljan.

Bilstein, KYB... Skuplji od monroe, verujem i bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno,

i ja se slazem da je mozda najbolje uzeti skuplje modele. Kao sto napisah, imam jako lose iskustvo sa monroom-crkli posle 2 god kao da nisu ni bili ugradjeni!

Najgore u celoj prici je to sto vece prodavnice imaju samo dampo, ap i kit, tako da..verovatno tuku na finansije-najjeftiniji su amortizeri kod njih.

Ima li mozda ko informaciju gde mogu da se nabave najpovoljnije kayaba ili bilstein? Zvao sam dosta firmi i niko nema na stanju...

Pozdrav i hvala na brzim odgovorima!! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u Gazeli danas, amortizeri su tacno duplo skuplji nego dampo, isto garancija 2 god.

Koliko para toliko i muzike a?

Sve u svemu, najverovatnije ce "pasi" kyb..

Hvala vam puno na brzim odgovorima, fiat-lancia forum rules!!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kolike su inače te cene? Ja polako počinjem da razmišljam o zameni pa čisto da imam orijentaciju koliko dugo da razmišljam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Monro reflex... Ja sam bio prezadovoljan njima na Puntu...

I ja sam ugradio Monroe na dva prosla automobila,sluzili sasvim dobro :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

KYB za bravo košta oko 6000 po komadu prednji, oko 3500 zadnji a za punto za oko 600 din skuplji u proseku. Imam tačne cene u autu videću sutra pa ću napisati. Inače, trenutno je akcija u Gazeli - 15 posto popusta na KYB program pa kome trebaju dobri amortizeri neka požuri! :thumbsup:

Inače, malo smeha, u delti za bravo prednji koštaju oko 11000 komad a zadnji oko 8500 komad-kad se nisam prevrnuo posle razgovora sa prodavcem!

Loodilo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kolike su inače te cene? Ja polako počinjem da razmišljam o zameni pa čisto da imam orijentaciju koliko dugo da razmišljam :lol:

prije jedno mjesec dana, 4 nova monroe 17000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno, danas sam zamenio prednje amortizere-u pitanju su Dampo,6000 par plus 2000 ruke plus 1300 din gumeni odbojnici (protiv prašine ili kako se već zovu). Ipak je finansijski faktor presudio, koliko sam mogao danas da primetim, razlika je očigledna. Nema više lupanja ni cimanja, sasvim solidno su se pokazali. I još dve godine garancije, mislim da su najbolja kupovina za uložen novac. Žalosno je to što smo takvi "slepci" u ovoj zemlji i bilo kakav poduhvat na automobilu vezan za korektivno održavanje predstavlja takav udarac za budžet kao da..radimo generalku motora i sl. (ne daj Bože :nuke: ).

Sve u svemu, još da zamenim zadnje na bravu, sva četiri na puntu mk2, prednje viljuške na puntu, centriranje trapa na oba, da registrujem punta za mesec dana, zamena šoferke na bravu jer se susrela sa kamenčinom iz šlepera pre neki dan,....eh, sudb'o kleta! :rant:

Hvala narode na sugestijama, puno ste pomogli oko odluke. Inače, pre neki dan KIT komerc je otvorio servis u vojvode Stepe (nadam se da ovo nije reklama) pa možete kod njih da odradite mehaničarske i vulkanizerske radove kao i centriranje trapa, pozzzzzz....

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako nije ova teme bila pre 2 nedelje kad sam ja menjao svoje, žena mi opalila u rupu i uništila prednji desni pa sam promenuo oba prednja, kupio dampo u ap sportu za 3600 dinara po komadu, i da kažem da je auto tvrdji dosta od onih starih koji su došli sa puntom fabrički. Bio je tvrd a sad je TVRD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...