Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

Ovo je verovatno poznato vlasnicima Punto classic-a , u pitanju je 2011 godište ovog modela sa prvom reg.2013 sa 128.000 km. Amortizeri kao i ostatak trapa su u redu ali imam problem sa ovim silent blokom na vrhu amortizera koji je u fazi raspada i amortizeri nemaju dobru vezu sa šasijom. Pokušao sam da ih tražim ali uzaludno...imate li vi neki pametan predlog ili da već polako tražim nove zadnje amortizere?:rolleyes:

IMG_20200421_172722.jpg

Edited by Aleks_91

Share this post


Link to post
Share on other sites

klasičan SILEN blok, ima one mostove koji vezuju unutrašnji sa spoljnjim prstenom, e sad, dok ne popucaju takozvani mostovi, ja tu ništa ne bih dirao.

 

silen blok.png

 

a koliko vidim kod tebe, jesu ispucali, ali guma je to i vibracije, vreme radi svoje, ali imaju strukturu, nisu pukli, baš prekinuti, a i sumnjam da će, napravljeno je to da traje duže od amortizera.

Edited by shuxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žao mi je što nisam slikao pre neki dan kad je bio na dizalici, dok sam menjao gume. Prilikom dotezanja šrafova tačno sam video kako šraf koji drži amortizer se pomera skroz u gornju zonu i jasno se vidi da su ti gumeni mostovi popucali.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shuxx said:

napravljeno je to da traje duže od amortizera.

uu sa ovim se nikako ne slazem.. na 306 sam mijenjao amortizere zbog silen blokova, suvi su bili.. na Pandu su prvo pošle gume pa procurili..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aleks_91 Da li si se raspitao kod ovih sto rade reparacije tih gumenih delova na trapu? Tejovic u KG, Auto Kristina u BG, i ne znam vec ni ja, da ih ne nabrajam, ima ih gomila sad vec... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se resi i malo "seljackom" tehnikom a to je da se demontira, ocisti dobro i popune praznine sa lepkom za soferke. Mislim da su manja pakovanje negde oko 800-1200din.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, horvat said:

@Aleks_91 Da li si se raspitao kod ovih sto rade reparacije tih gumenih delova na trapu? Tejovic u KG, Auto Kristina u BG, i ne znam vec ni ja, da ih ne nabrajam, ima ih gomila sad vec... 

Trenutno sam našao samo nekog iz Inđije preko KP, silenblokovi.rs, piše da radi i po meri, sad ću da ga okrenem, a probaću i te koje si naveo, pa javljam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Aleks_91 said:

Mislim da se sad bolje vidi, prečnik je 40mm, širina 27mm

IMG_20200422_095815.jpg

IMG_20200422_095503.jpg

UH ovo je baš otišlo... e sad... ako može da se zameni, bilo bi najbolje... samo selen.....

 

svakako javi, gde si i šta uradio, korisno će biti drugima....sa sličnim problemom.....

ukoliko ga ovaj sa silenblokovi.rs nema u proizvodnji, mora da pravi alat, a to zna dosta da košta... ako pravi samo par komada... ali ako vidi da je traženo na tržitu... radiće ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa masovnom proizvodnjom toga je sto bi moralo da se potvrdi da je to kod svakog proizvodjaca amortizera u istoj dimenziji ;) Jer to nije sastavni deo auta, samo sastavni deo amortizera, tako da iako je rupa ista i sirina, precnik moze da varira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se javim sa malim update-om.

Selen blok ima i unutrašnji metalni deo kroz njega prolazi šraf debljine 10mm.

silenblokovi.rs mi je dao ponudu od 10e po kom za izradu. Iskreno toliko košta jedna kayaba. Tako da zovem sutra ove što je @shuxx naveo. Pa da vidim gde sam, trenutno naginjem ka novim amortima. :huh:

IMG_20200422_193932.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

:unworthy::unworthy::unworthy::thumbsup: Pa BRAVO! To se traži. To mi je prva stavka da zovem čim otvorim oči!

Edited by Woodoo
ne citiraj upis napisan neposrednog pre tvog

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Aleks_91 said:

silenblokovi.rs mi je dao ponudu od 10e po kom za izradu. Iskreno toliko košta jedna kayaba.

Zadnji amortizer Kayaba 10€?  Ako si to negde video, za te pare možda neki kinez ITN a Kayaba po komadu nije ispod 20-ak € po komadu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Axic said:

Zadnji amortizer Kayaba 10€?  Ako si to negde video, za te pare možda neki kinez ITN a Kayaba po komadu nije ispod 20-ak € po komadu. 

10e kom x 2 to mu dodje 20e, kayaba u KIT comercu 2600 jedna. Zato sam rekao da je to već jedan amorizer...iako bih verovatno uzeo pre bilstein (3400) ali hajde da vidimo šta ću danas da uradim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam Top Spider imaju na stanju, cena je 300 po kom. Idem sl.nedelje za NS pa ću preuzeti lično. Inače kaže mi da i delmax ima njihove delove ali nažalost ovaj u Šapcu nema. 

 

Momci hvala puno na pomoći! :unworthy::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Važno je da puntaši dele iskustva među sobom, nema šta da se zahvaljuje i meni je puno puta pomognuto na ovom forumu, takav je duh foruma.
Drugo, čaura amortizera je na mk2a manjeg prečnika, a na mk2b većeg prečnika. Vodi računa i o tome. Nisam siguran od kojeg godišta kreću te sa većim prečnikom

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisi nasao nov deo, ja rekoh da mu predlozim da izbije iz nekog polovnog amortizera, toga barem ima dosta. Ako mu nov ne bude odgovarao, polovan ce zavrsiti posao

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi da neće, brzo se rasklati i bude isto.Samo nova guma. Probao...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Axic said:

a Kayaba po komadu nije ispod 20-ak € po komadu

KYB amortizer za pandu 4x4 zadnji, u CG, je 45EUR.

Monroe 40EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, neshtry said:

Važno je da puntaši dele iskustva među sobom, nema šta da se zahvaljuje i meni je puno puta pomognuto na ovom forumu, takav je duh foruma.
Drugo, čaura amortizera je na mk2a manjeg prečnika, a na mk2b većeg prečnika. Vodi računa i o tome. Nisam siguran od kojeg godišta kreću te sa većim prečnikom

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 

Pitao sam za dimenzije, to je to fi 40, unutrašnja rupa 12mm. @neshtry molim te pošalji mi podatke na PP voleo bih da ti pošaljem mali poklončić pošto inače iz hobija preprodajem neke stvari za automobile :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...