Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

Ljudi na mom Grandeu je Eibach komplet crvenih opruga, e sad ja bi napred da zamenim amortizere i stavio bi serijske Kayaba ili Monroe posto mi je Bilstein preskup cc 8000 po komadu. Sta bi mislite koji je bolji od ova dva? 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Milutinac said:

E ima jos jedna varijanta... Bilstein :D

Dobro kolege forumasi otvorite fond za pomoc meni pri kupovini Bilstein amortizera :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobro kolege forumasi otvorite fond za pomoc meni pri kupovini Bilstein amortizera default_laugh.png
Ja sam uzeo Monroe, na akciji 3plus1 i veoma sam zadovoljan. Mekši su, pa je vožnja udobnija.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno sam kupio Bilstajn za Skodu fabiu mk I karavan. Oba zadnja promenio. Nisu ni bili skupi. Par sa zamenom oko 9000din. Ali pre npr 6godina. Odlicni su. Preporuka

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Bilstein uloske vozim na Yugu 8 godina, a takve kao moje sam napravio jos nekih 120kom, od kojih su mnogi vozeni na profesionalnim trkama i jos niko nije prijavio problem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi predlog, resenje... Imam Punta 2001.god, mnogo je tvrd pozadi... lupa mnogo. Znam da ne vozim mercedesa, ali ovo nije normalno... Moze li se to regulisati nekim duzim amortizerima ili slicno? Takodje gume sam stavio 15, pa bi svakako valjalo malo da je visociji...

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

juče zamenih zimske gume sa letnjim, videćemo da li sam poranio.... :rolleyes:

i pregledah oznake na amortizeru, prednjem

oznake su

 

ANT 1881E 12A 01E

507015

GAS PRESSNO NON APRIRE

PRESSURIZED DO NOT OPEN

070

 

ima i znak Alfa Roma...ili liči

 

sve to na Z10 - Italijanska

 

neki komentar....

moj amortizer.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmija je oznaka vladalaca Milana,porodice Viskonti, a Alfa je iz Milana...

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

220px-IMG_3734_-_Milano_-_Stemma_visconteo-_sull'Arcivescovado_-_Foto_di_Giovanni_Dall'Orto_-_15-jan-2007.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nego da su pravljeni u Milanu

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje,

na lijevoj strani auta (lancia delta nuova 1.9 TT )su mi pukle obje opruge amortizera (prednja i zadnja):(. U bosni i hrvatskoj ne mogu pronaci odgovarajuce opruge sem orginalnih koje prilicno kostaju. Kao alternativa mi se nudi Eibach pro kit koji spusta auto za 30 mm, profil ljetnih guma mi je 225/45/18. Da li da kupim te opruge, koliko ce uticati na udobnost i da li ce mi to znacajno spustiti auto? Svaka informacija i savjet su dobro dosli. Hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece znacajno. To je tih 3 - 3.5cm koje i deklarisu. Udobnost ce otici malo u minus, ali nista znacajno.
Imam iste opruge i vozim se najnormalnije, ne kacim nikakve ivicnjake, lezece policajce i slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad, znacajno spustiti, spustice za tih obecanih 3 cm +/- mozda 0.5 (nekad ima sitnih odstupanja). To pokusaj nekako sam da izmeris, ili da pronadjes na netu slike sa ugradjenim eibach pro kitom.

 

A sto se tice udobnosti, moj utisak je da najvise utice na niskofrekventne neravnine. To znaci, onako kad je put kao talasast, ili kad se spustas niz ivicnjak, i slicno. U tim situacijama, auto onako direktnije prati put nego sa stock. Udarne rupe, skoro da i nema razlike, ako nije cak i bolje malo... 

 

Dobices dosta na direktnosti volana, pogotovo tu blizu oko centra. I te opruge su veoma kvalitetne, nema sanse da ces ih ikat menjati zbog neke dotrajalosti, pucanja i slicno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...