Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

Nija dobro, zadnji amorti za Punto 188 1.2 1999.-2005. nisu isti kao mk2b koji je rađen kod nas, na zadnjima su glave, ili prstenovi koji se šrafe na točak i karoseriju veći i sama rupa je šira!
Ne bih ja to iz Nemačke!

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po Nemačkoj ti je sve mahom Poljska, Češka itd... Na par auta video...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, da li se zna gde se mogu uzeti originalni Bilstein ili KYB amortizeri? Za KYB uvoznik je Gazela ako sam dobro video, za Bilstein nisam nasao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Bilstein sam svojevremeno gledao u Medakovicevoj, cini mi se Vudim Trade. Secam se da sam se konsultovao i sa Jugisom.

A Srbija i original :) ili i ako jeste original odakle to dolazi i u kom rangu kvaliteta... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, vozim Punto 1.3 MultiJet mk2b, 2005 godiste 3 vrata.

 

Porucio sam prednje i zadnje amortizere, i to Bilstein B6. Navodno su jedan od boljih izbora, 20-30% tvrdji (stabilniji), sa daleko boljom apsorpcijom udaraca

 

https://www.silux.rs/proizvodi/vesanje-i-pogon/vesanje-i-ublazavanje/ublazivaci-amortizeri/266888/prednji-sportski-amortizer-fiat-punto-99-10-tuning

https://www.silux.rs/proizvodi/vesanje-i-pogon/vesanje-i-ublazavanje/ublazivaci-amortizeri/4328847/zadnji-sportski-amortizer-24-060646-fiat-punto-99-12

 

S tim sto je to na cekanju, jer gospoda iz silux-a tvrde da po VIN mog auta amortizeri nisu kompatibilni. Iako sam proverio na xy sajtova, ukljucujuci na zvanicnom Bilstein sajtu, zvanicnom katalogu, po sifri artikla, kao i na svim drugim sajtovima kada guglam sifru proizvoda pise da moze:

 

prednji-amortizer-sifra.thumb.jpg.e192e83c4fdf60f30be5ad46c6ee7751.jpgzadnji-amortizer-sifra.thumb.jpg.c62069b3b99b5cd7026cbefe6b1d6d5b.jpgbilstein-zvanicni-sajt.thumb.jpg.b152306ce8233760311dcdb5d9f98916.jpg

 

Pare na cekanju (uplacene), porudzbina na cekanju... Cekam odgovor support-a bilstein.de (vec 3 dana i nista) da li pasu ili ne, pre nego sto porucim (nisu male pare). Ako neko ima savet kako da proverim da li moze ili ima iskustva s tim, nek pise ovde ili u inbox. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji nisu isti na mk2a mk2b pa te zato cimaju. Prednji isti na oba.
Deo koji se šrafi na karoseriju i na vešanje dole,na mk2b je širi, za šire šrafove nego na mk2a.
Ne znam da li za važi na ranijim serijama mk2b, ali je sam siguran za z10 i Punto Classic 5509735b5f02066b7048873c2c61d11b.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su mi kao po VIN preporucili iste samo B4, i kad sam proverio u katalogu pise da su za 1.2 benzinca haha. Ne znam kolko da im verujem kad na 10+ ozbiljnih sajtova, ukljucujuci i Bilstein zvanicni, pise da moze. Evo kompatibilnosti za B6 zadnji, sifra 24-060646, na sajtu https://www.onlinecarparts.co.uk/bilstein-1043795.html

 

sajt.thumb.jpg.b403fdebb6b61cd633b01e8b026998b4.jpg

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio Monroe sva 4,imao sam neke Poljske napred a nazad jedan od mk2a, jedan od mk2b, zato znam....

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info. Nije jeftina investicija, moram dobro da proverim pre nego sto kupim. Pisao sam mail i Vudim Trade-u da vidim sta kazu. Ako je verovati online sajtovima (proverenim) onda delovi odgovaraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@YUgisa pomozi čoveku oko Bilsteina da ne zabode neki falš, znamo da si ti u tim vodama najviše i da pratiš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nikad naleteo na kopije B6, tehnicki su prilicno drugacijeg dizajna od vecine amortizera, tako da verujem da ih ne kopiraju jer bi to zahtevalo dosta ulaganja u specificnu konstrukciju. Sto se tice takvih specificnih razlika oko godista jednog modela auta ne treba bas 100% verovati katalogu. Tipa kaze da postoje dva razlicita amortizera po katalogu pa stigne amortizer sa "vecom" rupom i caurom da se ubaci za manju rupu :D Naravno to ne mora biti uvek u svakom slucaju a nisam imao iskustva sa Puntom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/9/2019 at 7:24 PM, MJET05 said:

Gotovo, poruceno. E sad da l odgovara, kao sto u svim katalozima i na svim sajtovima pise, videcemo.. Lutrija :D

@Axic

@YUgisa

Nista od porudzbine, zavlace me vec 2 nedelje, sad odjednom nemaju ni oni ni dobavljaci taj model... tolko o tome da "nije bio kompatibilan", nego su hteli da mi uvale ono sto imaju...

 

Molim vas za preporuku. Ko je pratio moju temu u prestavljanju, zna da dosta ulazem i da sredjujem Puntica. Treba mi najkvalitetnije resenje sto se tice amortizera. Nekako sam odlucio da to bude Bilstein B6 jer je tvrdji, stabilniji, a ima dobru apsorpciju. Uglavnom pozitivni komentari na njih. To mi je bitno ulaganje, i ne stedim na novcu kad su amortizeri u pitanju. Hocu bukvalno najbolju varijantu koja ima da se nadje ovde kod nas, ali kolko listam danima i nedeljama, vidim da i nije neki izbor.

 

Dakle necu jeftine, necu "okej su", "rade posao" itd, hocu najbolje koji pasu na Punta 1.3 mjet. Koji model i gde sta ima da se kupi, nista ne uspevam da nadjem? :(

 

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi B4 i ne razmisljaj. Ja sam stavio pre skoro 2 godine, jesu tvrdji ali sam i ja zahtevan vozac. Pozadi KYB Excel G sport trim. Punto je kao pegla u krivinama ali ispadaju plombe po neravnom asfaltu.

Poslato sa Honor 8X pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš de pomiriti sa time da možda nećeš naći najbolje što postoji za model koji skoro deceniju van proizvodnje i još je budžetni...
Sve zavisi kakav hoćeš da ti bude auto, tvrd, mekši....

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ces u Srbiji naci nesto na stanju a da se stvarno istice kvalitetom i performanasama. Cinjenica je da kod nas imas problem da ubedis ljude da amortizeri ne traju 100.000+km po nasim putevima, a ne da ce postojati potraznja za amortizerima koji su 300-400e za auto koji u danasnje vreme vredi 1000-2000e.

 

Ispred kuce imam udubljenje na putu i svaki dan slucam desetine automobila kad krenu ljudi da se vracaju kuci iz industrijske zone kako zvone automobili dok prelaze preko tog udubljenja.

 

Ako hoces kvalitet, potraga za delovima ce puno duze trajati nego sama zamena, a za B6 ces morati pitati na brdo mesta i moliti uvoznike da uvezu sto mozda postoji sansa da ih namolis kada naruce robu pocetkom sledece godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, YUgisa said:

Ako hoces kvalitet, potraga za delovima ce puno duze trajati nego sama zamena, a za B6 ces morati pitati na brdo mesta i moliti uvoznike da uvezu sto mozda postoji sansa da ih namolis kada naruce robu pocetkom sledece godine.

Sto upravo i radim :D Uglavnom nema nigde. Nasao sam zadnji B6 na sajtu DeloviOnline, model 24-060646 http://delovionline.rs/detalji-proizvoda/amortizer/10803966 Cena 7.665 din (na Silux isti model bio 11.037 din :blink:) i imaju ga na stanju.

Imali su i prednje B6 ali vise ne. Sad sam dobio odgovor "Možemo poručiti prednje BILSTEIN amortizere. Rok isporuke je oko 45 radnih dana, pošto trenutno nisu dostupni ni kod jednog dobavljača. Ukoliko Vam odgovara taj rok, možete nam uplatiti avans i poručićemo ih."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda uradis tako pa si miran :D 7700din je prilicno niska cena, verovatno se neko trudi da rasproda lager, ne verujem da je to bas regularna cena za B6, retko koji je ispod 10.000din, barem ne primetno. Obicno su cene od 10.000 do 15.000din, mada neki specificni modeli idu nekad u rangu izmedju 20.000 i 25.000din po komadu.

 

Uvoze mnogi Bilstein, Vudim Trade je jedino bio proveren uvoznik od kojeg sam ja uvek dobio original dok sam ih nabavljao u Srbiji ;)

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok ne nađeš te što si zamislio kupi lepo set B4 i imaćeš stabilan i bezbedan auto. Tako sam bar ja uradio prošle godine u ovo vreme, i nisam se pokajao. Jesu turski, al' rade odlično. Pa kad nađeš te što si naumio, ti stavi ove na oglas za neki evro manje i rešen problem. A možda ti se i dopadnu pa ih zadržiš, ko zna ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, MJET05 said:

Sto upravo i radim :D Uglavnom nema nigde. Nasao sam zadnji B6 na sajtu DeloviOnline, model 24-060646 http://delovionline.rs/detalji-proizvoda/amortizer/10803966 Cena 7.665 din (na Silux isti model bio 11.037 din :blink:) i imaju ga na stanju.

Imali su i prednje B6 ali vise ne. Sad sam dobio odgovor "Možemo poručiti prednje BILSTEIN amortizere. Rok isporuke je oko 45 radnih dana, pošto trenutno nisu dostupni ni kod jednog dobavljača. Ukoliko Vam odgovara taj rok, možete nam uplatiti avans i poručićemo ih."

Izbegni silux i delovionline. Te "radnje" koje preprodaju delove od drugih i zvanično "postoje" u nekoj kancelariji ko zna gde, nisu neki reper za ozbiljnost.

Drži se proverenih radnji i uvoznika za originalne delove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...