Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

Croma je teška i visoka, tebi najbolje u ponudi treba.
Ja za ovu moju kosilicu moram da ekonomišem...

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ljudi, moze li pomoc. Fiat croma 1.9 jtd 120 ks. Kada se po pravilu menjaju opruge i amortizeri? Vidim da nisu odavno menjani. Sigurno preko 120000km. Da li moze bilstein amorizeri sa kayaba oprugama? Primetio sam da mi je spusteniji prednji kraj.

Nemoj da te cudi,ako nije nagnuta na jednu stranu, vrlo verovatno ti nisu ni crkli. Bas je mala verovatnoca da oba amorta riknu odjednom. Pogotovu ako je croma dizelka, ona je teska napred (generalno svi dizeli) tako da tek kad riknu menjaj. Za Blisten BS4 mislim da je bilo reci hvale na forumu.

 

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

 

PS preventivni pregled kod majstora i ne boli glava ako sumnjas na nesto.

 

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu ste. Trebaju dobri. Hteo sam Sasch, ali je skuplji i od bilstein-a i kayabe. Sada sam proverio. Ladno su fabricki na njemu. Presao je skoro 275000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su viljuške propale pa je škripao kao lud i dok smo menjali majstor primetio i amortizere...
I viljuške I amorti su iz još iz fabričke ugradnje

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshtry said:

Meni su viljuške propale pa je škripao kao lud i dok smo menjali majstor primetio i amortizere...
I viljuške I amorti su iz još iz fabričke ugradnje emoji23.png

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Koji su bili fabrički ? Ja sam se malo otvorio za bilštajne, i ne mogu da verujem koliko se bolje auto ponaša ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piše Fiat Lancia part no. Xxxxxx
Nema nešta drugo

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slično bilo i na mojoj zastavi, napred takvi uljno-gasni (samo su moji imali pride i alfin logo :D), a pozadi bili dampo. 

 

Zamenio sam prvo prednje, nakon toga i zadnje (turskim) bilštajnima, i k'o što reko', prošla me želja da menjam auto ... :D

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji KYB za Punta su bili oko 2700 po komadu kad sam ja menjao kod mene, prednji oko 4.500, gasno uljani Excel G serija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta je cena i sada, 100 din tamo vamo...


Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

I za Monroe je slična cena ako se dvoumiš. KYB tvrđi, Monroe malo mekši ako gledaš udobnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Monroe stalno ima akcije 3+1 gratis, pa proveri.. Nemas sta tu mnogo da mozgas, nije to spejs satl nego punto koji se vozi po gradu :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, to Mićo... Uvek neke akcije, a i odgovara ako su mekši i udobniji

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK malo su mekši od KYB a akcija ima u Euroautu 3+1 pa na to još 10% za članove foruma i uglavnom taj popust odobre i bez važeće članske karte barem meni na Vidikovcu poslednje 3 godine naprave tih 10% popusta šta god kupovao.

Jedino ne znam da li važi za akcijske artikle popust, to bi morao da pitaš @neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetih na Alfi da je zadnji kraj postao nemiran kroz krivine, a pre neki dan poče nešto da klokoće. Proverih šta je, i vidim da je levi zadnji skroz otišao, a desni nije baš najbolji. 

Neko kaže da je Monroe zakon, neki kažu da tu ništa nema od Monroa, tako da moram da vidim šta da ugradim... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac hvali Sachs cini mi se, a cenim da sa Bilstein takodje nema greske (no doduse, mozda im je cena malo jaca)... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ohlins :D

 

Salu na stranu...

Sachs/bilstein i nema greske. 

Kyb su pretvrdi i po pravilu sa njima auto se fino propne koji cm.

 

Sve ostalo je 2 klase ispod...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Milutinac said:

Ohlins :D

 

Salu na stranu...

Sachs/bilstein i nema greske. 

Kyb su pretvrdi i po pravilu sa njima auto se fino propne koji cm.

 

Sve ostalo je 2 klase ispod...

Bude vislji auto sa Kyb? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goran Zemun - imao i licni primer na hgt-u. 

 

A evo KYB od kolege @Kuvalja

 

5d1cf51ef1873_Capture_2019-07-03-20-33-11.thumb.png.1a14d52a8fe1b277251719e67df0b7f6.png

 

Vidi se i do cega je...

 

Ja ne znam da li je i kod mene na hgt bio problem u ovom donjem delu tj "tanjiru" jer sam fabricke koje sam skinuo odmah i bacio pa nisam imao da uporedim

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Milutinac said:

@Goran Zemun - imao i licni primer na hgt-u. 

 

A evo KYB od kolege @Kuvalja

 

5d1cf51ef1873_Capture_2019-07-03-20-33-11.thumb.png.1a14d52a8fe1b277251719e67df0b7f6.png

 

Vidi se i do cega je...

 

Ja ne znam da li je i kod mene na hgt bio problem u ovom donjem delu tj "tanjiru" jer sam fabricke koje sam skinuo odmah i bacio pa nisam imao da uporedim

 

Ludilo.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...