Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

Kum ima prijatelja koji radi u veleprodaji, ima pristupacnije cene i sirok asortiman. 

Citam za Kayaba da nemaju primedbe, osim sto su malo tvrdji, u istom su cenonom rangu. Nadam se da budem zadovoljan sa Sachs-om. Ima Kayabine soljice amortizera sa lezajem pa cu i njih da porucim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam zadnje Kayaba, surovo su tvrdi, nisam se nadao, iskreno

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, rage_man said:

Ja imam zadnje Kayaba, surovo su tvrdi, nisam se nadao, iskreno

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 

Znaci bolje Sachs?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja imam zadnje Kayaba, surovo su tvrdi, nisam se nadao, iskreno

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk


Ti si verovatno, kao i ja., uzeo "sport trim", a ne normalnu verziju "touring".
Razlika je drastična. Imaš na Kyb sajtu samo te dve verzije za Punta, pa proveri koji su tvoji.

Послато са LG-G3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce zamenio, prednje Sachs amortizere, Kayaba soljice sa lezajevima - bukvalno drugi autu. Za sada zadovoljna, nisu tvdi. Prlazio malo brze peko lezecih i bez problema, stabilniji je u krivinama. Moja preporuka.

Kazem majstor da su zadnji dobri, mislio i njih da zamenim.

Edited by benedikt

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/27/2018 at 6:25 AM, vicent said:

Ti si verovatno, kao i ja., uzeo "sport trim", a ne normalnu verziju "touring".
Razlika je drastična. Imaš na Kyb sajtu samo te dve verzije za Punta, pa proveri koji su tvoji.

Послато са LG-G3
 

 

 

Capture.JPG

 

Capture..JPG

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li neko iskustvo sa amortizerima Magnum (22EUR komad, to mi je nesto jeftino)? Poljski..

treba da mjenjam zadnje na Pandu..lupka pozadi na malim brzinama..masni su, auto nije pretvrd al iritira me lupkanje.

P.S. Sto mislite o punjenju amortizera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, hvala za savjet..

Magnum shock absorber? :) zna li ko sto o njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

razmisljam, mislim da meni ne treba punjenje, jer lupkanje dolazi, ako se ne varam, iz dijela dje je amortizer spojen sa karoserijom..kad u dijelu livene gume ima lufta.

P.S. slikano prije min.

amortizer.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je ta guma propala i ima lufta kad ga zadrmaš onda menjaj.Kolko se vidi amotrizer je mastan znači iscureo treba da se zameni.

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i ta guma samo da se zameni ali ako je iscureo amortizer dzaba sve

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednje amortizere sam relativno skoro menjao na autu Fiat Panda 1.2. Tada sam promenio i obe šolje amortizera i one zaštitne rebraste gume u gornjem delu amortizera. Za sada sam veoma zadovoljan. Amortizeri su menjani, jer je jedan bio procureo, a i drugi je polako počeo da curi. Za Monroe sam se odlučio malo zbog cene, a najviše zbog toga što sam od nekih relevantnih ljudi čuo da su Monroe originalni tj. nisu do sada viđali kopije na tržištu. Takođe za Monroe sam se odlučio iz razloga što sam na prethodnom automobilu koristio njihove šolje koje su trajale 7 godina meni i auto je prodat sa tim šoljama, a da se nisu trebale menjati. Inače garanciju sam dobio 2 godine i besplatnu ugradnju. Za dalje, videćemo kako će biti. Nadam se da neće biti problema, jer je Panda inače lagan automobil, pa ne razbija previše trap na ovim našim sjajnim putevima.    

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako reče moj majstor kad sam ga pitao koje : Nove ! :D

 

Nakon matorih procurelih uljnih sve je dobro ... ja ću najverovatnije da pazarim sachs ili bilstein ... ceo komplet. Nije mi samo jasno ovo što piše za sachs da su dvocevni, a jeftiniji su (doduše neznatno). 

 

Koje si šoljice stavio ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

99% amortizera su "dvocevni" tj twintube. Monotube odnosno "jednocevni" su puno redji amortizeri, ali recimo Bilstein B6 i B8 amortizeri su monotube.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Yugisha za razjašnjenje ! :) Znači, iako su za sachs napisali, a za B4 nisu, princip rada im je isti ... E sad samo da prelomim koje da poručim, sachs ili bilstein ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tako je, treba znati samo da i Sachs i Monroe vole u katalozima da napisu gasni, iako su gasni niskog pritiska sto je funkcionalno isto kao uljni, nije kao gasni visokog pritiska kao sto su recimo Bilstein B4 (i B6 i B8 itd), mada proizvode i Monroe i Sachs amortizere visokog pritiska. Bilstein ima uljne, B2 ali ja sam to video samo za par modela ruskih vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno radi se o ovim modelima amortizera sachs 280 371, i bilstein B4. Ja nemam tetku u Minhenu kao Milutinac, tako da ću poručiti preko delovionline, pa ćemo videti ... Najbolji izbor imaju, a i cene su OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim to je Sachs Touring model, ako nije nista promenjeno u odnosu na pre, onda su to gasni niskog pritiska. Sto se tice Bilstein, ja sam ih pre nabavljao u Srbiji i tada jedino mesto gde je sigurno stizao original uvek je Vudim Trade. Ostali kad kako. Bilstein uvoze mnogi, a Sachs nemam pojma, nisam ih puno uzimao u razmatranje posle par ocajnih ali originalnih iskustava.

 

Koristim Bilstein 6.5 godina u izradi oslanjanja, pre svega za trkacke Yugice i gradske jurilice i niko mi nije jos uvek prijavio problem sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg. Ne pročitah ovaj zadnji post, i poručih sachs ... Odo da preinačim porudžbinu ... :D

 

edit : Promenjeno ! Poručeni B4 prednji i febi bilstein šoljice. Nešto preko 15 'iljada izašlo ukupno ...

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...