Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

Ja sam vozio Monroe Original preko 2 godine i prodao auto sa njima i bili su u savrsenom stanju.

 

Jeste auto malo izdignutiji, ali obavljaju posao. Presli su preko 30 000km bez problema. Nadam se da je i dalje tako kod novog vlasnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji jos proizvodjaci imaju da su ok za punta osim monroe i bilstein? Razlika za 2 amortizera je ja mislim oko 25eu, posto mi je bitna udobnost jer vozim samo po gradu, pa cu najvjerovatnije na bilstein, ali moram jos malo provjeriti da vidim sta ima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasad je ovo ponuda: 

 

Monroe: 56EUR

Bilstein: 71 EUR

Sachs: 72 EUR

 

Na bilstein dobijam 3 godine garancije za par, a monroe i sachs daju 2 godine, tako da mi sve vuce na bilstein jos samo da znam kako mogu provjeriti da li je original?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za amatera, jedini nacin pre ugradnje da proveri originalnost Bilsteina je da pogleda broj utisnut na kucistu amortizera i potrazi ga na netu. Neki onlajn katalozi koriste taj broj i iz mog dosadasnjeg iskustva, kopije nikad ne koriste taj broj. Naravno ako ne nadjete na netu ne znaci automatski da je kopija, ali ako nadjete onda ste na dobrom putu. Za druge proizvodjace iz mog iskustva to ne vazi, tj neki proizvodjaci iskljucivo koriste taj broj kao kataloski dok neki taj broj uopste ne koriste. Bilstein za svoj zvanican katalog ne koristi te utisnute brojeve, ali neke firme koje se bave onlajn trgovinom ga koriste, mada nekad moze cak i taj broj da se ukuca u zvanican katalog i prepozna ga, ali nije tako cesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam stavio napred nove amortizere ( Monro ), i sredio viljuške. Stavljeni su puni silen blokovi od astre f. Kao da je drugi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak sam se odlucio na Monroe kod drugog prodavca, naime monroe je kostao 55eur po komadu, dok kod svih bilstein nije bio na stanju stim da mu je cijena narasla na 80 eur po komadu, uglavnom auto je kod majstora pa se nadam ce biti sad sve ok :)

 

Taj prodavac koji nije imao bilstein mi je nudio neke poljske ne mogu se sjetiti imena, uglavnom su bili 24eur po komadu i kao navodno su odlicni niko se ne zali... samo sam ga pogledao i mislio u sebi, naravno da se niko ne zali kad prodaju auto dalje...

Edited by n0va

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako nije u pitanju fiat ili lancia, ali je bratska marka Alfa Romeo, postavicu pitanje ovde :) Nije usko vezano za marku, tako da ce verovatno i drugima dobro doci.

 

Imam Alfu 159 sw 1.9 jtdm (110kw). Doslo je vreme za zamenu prednjih amortizera. Na alfi imam H&R opruge koje su spustile auto za 35 mm. Koje bi mi preporucili amortizere koji mogu da izdrze to? Gledao sam Kayabu i Bilstein. Kayaba excel g kosta oko 6 000 po komadu dok Bilstein B6 kosta 20 000 po komadu. Da li neko moze da mi kaze sta da radim po ovom pitanju? Da li je tolika razlika u ceni opravdana izmedju ova dva amortizera?

 

 

 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze svaki amortizer samo je pitanje koliko :D Nema sta tu da se kolebas,cena ti govori sve :)  Da je bilstein kvalitetan to jeste,po meni najbolji... 

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo treba paziti na kopije... Pandan Excel-G bi bio Bilstein B4, B6 je vec druga prica.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, b4 i excel g su klasa. Kayaba gas a just je isto amortizer koji bih uzeo u razmatranje, samo ne znam da li kod nas ima da se kupi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da nadjes br. tel. zastupnika Koni amortizera.,,Malo'' odskacu od drugih po kavalitetu,posebno za 159-u koja je teska.

Ranije je bio u Dinari u Save Maskovica ,sad je valjda u Pere Velimirovica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam sve moguce i nemoguce radnje i situacija je:
Bilstein B4 - 7.700 rsd
Bilstein B6 - 20.000 rsd
Kayaba excel g - 6.000 rsd
Koni - nemaju za 159
Ostali amortizeri koji su mi nudjeni mislim da nisu ni za pisanje, neki japanparts i ostale marke.
Mislim da cu da pazarim B4 Bilstein i to je to. Valjda im nece mnogo smetati krace opruge koje su na autu

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na 147 imam kajabu,dobra je!

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Punto 1.2EL 8v 2002. i moram da menjam prednje amortizere i soljice, a da ne bude nesto previse skupo posto ne planiram da vozim nesto dugo auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spojicemo sa postojecom temom, ako zelis mozes da procitas i dosadasnja (bar novija) iskustva:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Punto 2, 2002god. 1,2EL moram da menjam amortizere, u ponudi imam Sachs 33evra komad ili Kayaba 32evra? Ova modela su gasna

Molim za hitan odgovor porucio bih sto pre. Unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/25/2018 at 7:36 PM, benedikt said:
Imam Fiat Punto 2, 2002god. 1,2EL moram da menjam amortizere, u ponudi imam Sachs 33evra komad ili Kayaba 32evra? Ova modela su gasna
Molim za hitan odgovor porucio bih sto pre. Unapred zahvalan


Koja prodavnica je u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...