Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

Evo da javim sta sam uradio, na kraju uzeo sachs po katalogu za moj auto. I prva ugradnja je sachs. Prezadovoljan sam, sad tek vidim da su stari bili losi. Udoban, tiho i meko upija sve na putu, stabilan, bolji osecaj na kocenju... ma sve 5! Jedino sto mi je sad malo izdignut auto mada kazu da to legne ubrzo. Amortizer je u milimetar identican fabrickom

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cekam od maja meseca da padne ali nikako, vise ga i ne gledam. Drugar skinuo nove sa svog bmw-a zbog toga bas :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju sam ih uzeo preko drugarovog druga koji ima radnju sa autodelovima, po nabavnoj ceni od 11.800 po komadu, ne zbog nize cene nego zbog garancije da su originalni. Stigli uredno u kutiji sa deklaracijom i svim zigovima i papiricima. Bas cu videti sutra sta pise ko je uvoznik
 

Ne znam ni kako se zove radnja, i to cu proveriti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/6/2018 at 12:05 AM, MS PK said:

Ja cekam od maja meseca da padne ali nikako, vise ga i ne gledam. Drugar skinuo nove sa svog bmw-a zbog toga bas :D

 

Kod mene je, da izvines, i prodat tako podignut :D

Cini mi se da su u trenutku prodaje amortizeri bili 2 godine stari. Auto i dalje primetno visi od ostalih Stilica na ulicama.

Verovatno ce da se spusti auto tek kad budu amortizeri za zamenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cane

Pisi, svaka informacija znaci ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad gledam sliku, kao da je ovaj novi malo duzi, mada jeste stari oem par mm vislje postavljen na slici...


ona slika.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pun pogodak. 

 

A ja moram, iako to i ptice na grani znaju, da po ko zna koji put podelim oduševljenje sa Bilstein-ima... Špiluje na malim brzinama, udoban, ništa predrkano ali kad treba drži kao pegla. Do granice i preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je i bio prvi pik, ali nakon dosta raspitivanja sam saznao da na e60 od zamenskih dobro radi samo sachs, i dosta je skuplji i od bilsteina i od kyb, 30-40%

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/9/2018 at 11:24 AM, PremieRacing said:
Pun pogodak. 
 
A ja moram, iako to i ptice na grani znaju, da po ko zna koji put podelim oduševljenje sa Bilstein-ima... Špiluje na malim brzinama, udoban, ništa predrkano ali kad treba drži kao pegla. Do granice i preko.

B4?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

 

Poceli su da mi lupaju amortizeri na rupama, otisao sam na test, jedan je 76, drugi 74%. Iako su ok sto se tice postotka, stvaraju poprilicno jak zvuk na lezecim i rupama pa sam htio da ih mjenjam. U ponudi zasad sam gledao monroe, 55eu komad i bilstein 73eu komad, kakva su vasa iskustva i da li se isplati davati 30eu vise za bilstein? 90% voznje je u gradu i da li imaju neki bolji za gpunta?

Edited by n0va

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitati da li vredi dati vise je kao da neko pita jel vredi dati 500e za nov telefon ili bolje uzeti neki od pre 15 godina za 10e, sa oba moze da se zove i salje SMS, jedino sto je tu razlika puno manja u ceni. Ako su oba original, Bilstein ce biti verovatno i stabilniji i udobniji i zar zaista pravi razliku nesto sto je mozda pola rezervoara za nesto sto ce sluziti jedno minimum 50.000km (ne bih to bas tvrdio za Monroe :D )? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Monroe ce da potraje samo ako imate srece da za vas model se radi u nekoj zapadno evropskoj drzavi. Ako je iz Turske, moze  da potraje i do skromnih nedelju dana. Smesno zvuci, ali kvalitet rada im je ispod nivoa rada kopije Bilsteina sa kojom sam ja imao iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Monroe ( obicne da kazem, ne znam naziv modela, verovatno je original) sam ja stavio na stilu dizelu doduse al ajd vidim da pitas za njih pa da napisem. Sad ce jos malo godinu dana i sto se tice toga da su nesto tipa prolupali, procureli i sl.nisu naravno, novi su i dalje :D 2 god garancije koliko se secam i bili su tako skoro 50e komad. E sad, ono sto mi se ne svidja kod njih je prvo to da mi se auto podigao za par cm iako su kupljeni po katalogu sto bi se reklo, nije nista na pamet , drugo, mislim da su malo tvrdji nego sto bi trebalo. Imao sam ja Monroe i pre na drugim vozilima i trajali su, iato nekako tvrdji bili. Sad sam recimo hteo Kyb da uzmem ali su imali samo jedan na legeru i nista. Mala je razlika bila i u ceni.
Sta znam, ja bih pre uzeo te Bilstein ako si u mogucnosti i ako ti je bitno - primecujes to u voznji :D Nisam ih nikad stavljao al vidim ovde ih svi hvale. U glavnom nikako ispod Monro-a ne idi jer to je tek dno dna :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne hvale ih bas, retko ko je stavio, nego sam ja uporan :lol: Kad Neso obrise moje poruke, niko nece ni znati za Bilstein :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da mi se od tebe uvrtelo u glavi :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...