Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

Pozdrav! Ovih dana bi trebalo da kupim zadnje amortizere za Lybru, u EuroAutu mi nude Monroe Reflex, 3 god. garancija, pa ako neko ima iskustva sa ovim amortizerima bilo bi lepo da to podeli sa nama. Bitno mi je da ne budu previse tvrdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Monroe imam već 4 godine (nekih 100.000KM)  i meni su skroz ok. Tvrdoća je više vezana za opruge nego za amortizere. Ja sam ih (opruge) morao mijenjati, pošto su prethodni bili kraći za dobra dva kruga ( zbog samonivelišućih amortizera). Što se mene tiče, samo naprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno! ;) 

Juce sam zvao Inbaco, kod njih je ista cena Monroe Reflex (4160 po komadu) + besplatna ugradnja, tako da cu zavrsiti to kod njih. A za originalne amortizere, mislim da je najbolje pozvati ovlascen Fiat servis i lepo porucis, ali je to papreno skupo, zvao sam prosle godine i pitao. Ne secam se tacno sta rekose za cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta zelis i koliko da ulozis, ali recimo moja preporuka Bilstein B4 ili B6 :D Mozda i set sa sportskim oprugama B12 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemam pojma gde da ti preporucim, ima puno uvoznika... Neke koje ja nisam mogao naci u Srbiji, ja sam uzimao u Madjarskoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre dve godine sam kupio za punta sva cetiri 'monroe' amortizera od euroauta. Mogu da kazem da nemam kamen u bubregu niti cu ga imati dok budem vozio ovaj auto. Salu na stranu, amortizeri su uzasni, neverovatno tvrdi u odnosu na fabricke. Na neravninama odskace a njih na nasim putevima koliko ti volja. Auto je za nijansu stabilniji i cvrsci kada je pun, ali to je zanemarljivo.  Sve u svemu, ne preporucujem!

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje Monroe si uzeo?Original ili Reflex?


Da li si uradio test amortizera pre i posle zamene?

Logicno je da novi budu tvrdi posle zamene jer ih uporedjujes sa starim dotrajalim koji su izgubili svoja svojstva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je konkretni model nesto drugacije ventilisan, ali od Monroa koje sam ja testirao, bas su trimovani ka udobnosti... Cak i taj Reflex koji oni kao reklamiraju kao vise trimovan ka boljoj stabilnosti nije tako nesto daleko od nekih prosecnih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi drugari, evo ako nekoga zanimaju Dampo amortizeri pocela je akcija u AP sportu. Ja sam za mog stila narucio zadnje. Cena 2700, pa ako i ne budu valjali prezalicu toliko. Znam da za njih nema puno reci hvale, ali za ove pare moze se naci samo polovni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za hiljadu i kusur dinara imaš kvalitetnije. Dampo se nisu proslavili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Monroe se cuju raznorazni komentari, od - do, zato sam i u nedoumici...

Moje pitanje je - vredi li iskoristiti akciju za Monroe "Kupi 4, plati 3", koja traje od 1. do 30. aprila? Tj. najjeftiniji amortizer se dobija gratis.

Recimo cena kompleta Monroe Original za Stilo JTD je nesto oko 15 300 din, dok su "Reflex" i "Sensatrac" za nijansu skuplji.

Dobra stvar je sto je u Inbacu zamena besplatna, tako da se za od cirka 120 do 150 EUR (u zavisnosti od izabranog modela) dobija potpuno novi set, sto je stvarno povoljno.

 

Vredi li ulaziti u tu pricu, ili ici na KYB (Excel-G, Gas-A-Just) ili Bilstein (B4)? Znam da imenjak vozi "Reflex" na karavanu, Igor je koliko znam skoro uzimao "Original" na akciji. Pa molim za komentare iz prve ruke, da vas ne zvrckam telefonom, a znacice i ostalima. Trazim iskljucivo fabricke performanse, tj. ono sto je blisko OEM varijanti. Trebalo bi vec da polako razmisljam o zameni, a ova njihova akcija mi uvek zapadne za oko. Svako misljenje i savet su dobrodosli.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Isto to i mene zanima za sad ima li razlike da lije sa troje ili petoro vrata.Ali bi uzeo najbolje iz ove ponude kada vec jedan ide gratis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime pa ti ispade najgori od sve dece.

 

Znaš kako Neša kaže, čitaj / napisano je sve na prethodnim stranicama. :laughing:  :laughing:  :laughing:

Vezano za Reflex nema recimo neke  razlike u odnosu na Markovu Jeltu, a ono što je meni najbitnije auto ne ljulja i neskakuće već je čvrsto pripijen za podlogu. 

Vidi garanciju i koliko para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane,zar ti nisi vec jednom menjao amortizere?Secam se da si se u temi vec raspitivao i na kraju uzeo fabricke..


Vezano za besplatnu zamenu u Inabacu,zamena jeste besplatna ali su cene samih amortizera vece nego na svim drugim mestima.Tako je bilo prosle godine kad sam zvao za sebe da se raspitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...