Jump to content
FAS Goran
Mihailovic

Lancia Lybra 1.9 JTD - zvučni signal kod startovanja auta

Recommended Posts

Desava mi se ponekad da u voznji cujem zvucni signal koji se cuje pri davanju kontakta. Ne znam o cemu je rec a na display-u ne prikazuje nista ili ja ne znam gde da gledam u tom momentu. Ako moze neko da mi pojasni malo jer sam jos taze kao vlasnik Lancia Lybre. Najvise me plasi da nesto nije ok, a da ne reagujem na vreme...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a pocelo je sa hladnim vremenom?!Ne brini, kad god je temperatura ispod 4 stepena, pali se zvucna signalizacija!Obavestavate o mogucoj poledici i losim uslovima puta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da od 3 stepena i niže pali, bar tako radi na Stilu i Astri :) Inače, pogledaj da li imaš pahulju pored temperature, trebalo bi da i Lybra ima to. Kod mene na stilu čak i ispiše "Danger of ice"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, primetio sam da kada mi je auto u garazi na toplom ne daje nikakav signal. Sto se tice pahulje nigde je nisam video, cak ni to upozorenje"Danger of ice" !!! Hvala na brzom odgovoru :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da od 3 stepena i niže pali, bar tako radi na Stilu i Astri :) Inače, pogledaj da li imaš pahulju pored temperature, trebalo bi da i Lybra ima to. Kod mene na stilu čak i ispiše "Danger of ice"

Pa to sam i rekao "ispod 4", znaci kad je 3 i nize :thumbsup: .Inace na lybri samo je zvucno upozorenje, nikakve pahulje, niti sta pise!Mada ne bi bilo lose kada bi to izlazilo na displeju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas bih volio iskljuciti to iritirajuce pistanje... ima li nacina za to, ili makar da se utisa malo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da isti signal obaveštava, zajedno s lampicom, kad si sa gorivom na rezervi

kad temperatura padne ispod 3 stepena čuje se čak i ako si u vožnji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
bas bih volio iskljuciti to iritirajuce pistanje... ima li nacina za to, ili makar da se utisa malo?

Da se utisa, mislim da moze...bar je tako na stilu! Ima negde u podesavanjima, koliko mi se cini, neka me neko ispravi...inace, kao sto je kolega vec rekao, nista strasno, pisti kada je temperatura 3 i manje stepeni:rolleyes:

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čemu upozorenje ako te ne upozori. Menjaju se uslovi i temperature u toku vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na informacijama...ja pazario lybru pre pet dana i posto nista ne znam o autu a razne zvuke cujem medju kojima i taj...ovo mi je koristilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, spasili ste me s ovim, ovih dana jutarnja temperatura je -1 do 2 C, i cuo sam taj zvuk, vec sam se uplasio sto se dogadja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre 5 mesc.sam kupio polovnu lancia lybra,2001.godiste,a ima vec par dana,kad god stavim kljuc u auto i upalim,cuje se tri puta da nesto kao zapisti(zvoni,alarm)ne znam sta je,i posle,ponovo,kad proradi auto ponovo jos tri puta.i to je uvek.da li neko zna sta je,da mi pomnogne,d ali to greska ili vec sta je.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije upozorenje na hladnoću? Ne znam koliko puta kod tebe pišti, ali trebalo bi da obavesti kada je temperatura <=3 stepena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je spoljna temperatura ispod 3°C u Lybri se oglasava taj zvucni signal,upozorava te da postoji opasnost od poledice na putu. To svaka Lybra ima,normalno je,ne uzbudjavaj se. ;)

Hm,preduhitrise me Igor i Ticma. :-D

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros rano udjem u moju Lybry, dam kontakt i odjednom krene nesto da pisti, jednolicno isprekidano, kao alarm otprilike, vidim ne izbacuje nikakvu gresku, upalim normalno auto, jos malo zapistalo, i nista. Moja je pretpostavka je da je to, posto je napolju bilo hladno jutros dosta, neki alarm vezano za spoljnu temperaturu, mogucnost poledice ili tako nesto, ali mozda gresim? Auto normalno radi i na bordu, odnosno displeju nema nikakvih gresaka, nekako mi ide da je to, znam da bi Lybra trebalo da ima taj alarm o temperaturi spoljnoj za vozaca ...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo to sto si pomislio, upozorava te na moguci led tj poledicu na drumu zbog niske temperature :) nemaj brige zbog toga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavio sam da je to, ali, reko, ajd da pitam, valja uvek pitati, pa ne skitati :) Hvala svakako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra nema nigde obaveštenje na boardu zašto pišti?

Kako je mene par puta iseklo to pištanje na Stilu.

Krenem i 4 stepena je. Izađem na otvoreno i dajem gas a temp padne na 3. Usred vožnje pištanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema Lybra, barem kod mene jutros nije bilo, nista nije izbacio, a pistalo je......i, bogami, jeste neprijatno, jer, premda pretpostavljas razlog, vozeci razlicite automobile, medju njima i Stila, navikao sam da kad pisti, to ne ide na dobro :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...