Jump to content
FAS Goran
cmiro

Fiat Punto - naknadna ugradnja svetla u gepeku

Recommended Posts

ja imam komplet sijalicu sa kucistem za gepek svetlo ali od punta 1,mogu sutra da okacim i sliku pa ako nekome odgovara da trgujemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo nasao sam dva komada,jedna je od punta a druga ne znam od cega je ali evo dimenzija

04112012459.jpg 04112012461.jpg

04112012462.jpg 04112012463.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

22092012129.jpg

22092012130.jpg 22092012131.jpg

Pošto sam našao džek, a i prekidač na gepek vratima radi mojoj sreći nije bilo kraja :) Ovo sa ovih slika mi djeluje kao zanimljivo rješenje. Samo mi potvrdite da li su to ove diode?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo već kod svetla za gepek, evo mog rešenja (naravno, ideje i potrebne informacije sam dobio listajući ovu temu ;) )

Našao sam u Uradi Sam neku lampu za 500 kinti, radi na 4,5V i ima 24LEDovke. Ćale mi je napravio nekakav pretvarač 12V :right: 4,5V

SS855631.jpg

Lampa ima veoma jak magnet sa zadnje strane, tako da sam na nosač u gepeku ušrafio lajsnu (ništa bušenje, samourezujući šrafovi)

SS855630.jpg

I na kraju smo žice spojili luster klemom (ćaleta mrzelo da traži konektor), i nakačili svetlo

SS855645.jpg

U mraku to izgleda ovako :right:

SS855642.jpg

SS855641.jpg

SS855649.jpg

Takođe smo ostavili prekidač na lampi, za svaki slučaj, da može da se isključi po potrebi. Inače se pali automatski kad se otvori gepek :thumbsup:

Edited by profa_chb

Share this post


Link to post
Share on other sites

22092012129.jpg

22092012130.jpg 22092012131.jpg

Pošto sam našao džek, a i prekidač na gepek vratima radi mojoj sreći nije bilo kraja :) Ovo sa ovih slika mi djeluje kao zanimljivo rješenje. Samo mi potvrdite da li su to ove diode?

slicne su, moje su ovakve. one mogu da se zalepe bocno i tacno bacaju svetlo kako treba ravnomerno. mislim da su ove malo bolje. ali opet pre nego sto montiras isprobaj. led-diode-48cm-silikonsk.jpg Edited by bane_pop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tebe baš fino obasjava čitav gepek. Ja sam prvo ubacio u nosače zvučnika trake sa 12 dioda pa je to ličilo ovako

led.jpg

Sad sam desnu stavio na plastiku na koje se naslanja zadnje sjedište pa je dosta bolje. Stavio bih i drugu ali mi woofer smeta ali zadovoljan sam i ovim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nidzo @bane_pop svaka čast, svetli k'o Las Vegas :thumbup:

razmišljao sam i ja o sličnim varijantama, ali nisam bio našao odgovarajuće diode, tj trake. razmišljao sam da napravim da svetli sa obe strane, ali mi se nešto nisu provlačile žice, a i ovo moe čudo svetli sasvim dovoljno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio isto da će biti lomatanje prilikom provlačenja kabla na drugu stranu ali sam se iznenadio kako je glatko prošlo.

Malo ispod tapacirunga, malo ispod kedera i za 3 minuta kabal na drugoj strani :D

U suštini bolje je bilo kakvo osvetljenje nego nikakvo. :thumbup:

«Tapatalk Desire»

Share this post


Link to post
Share on other sites

profa_chb veruj mi da ti razvlacenje zica nece biti veliki problem. samo treba da imas volje , i brzo ces da zavrsis, veruj mi.

Nidzo super je ispalo. Malo je diskretnije nego kod mene. Nego provali sto se vide lastici od presvlaka i kod mene i kod tebe :D

Edited by bane_pop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha da. Pogledaj samo taj kreativni haos od lastiša :lol:

gepek.jpg

«Tapatalk Desire»

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas gledo skido pojas a mrzi me da skidam tapacir zna li neko odakle pocinje kabal taj za osvetljenje kako preciznije da ga lociram imam taj zuti od zvucnika i na istrumentabli mi pokazuje kad je otvoren kad je zatvoren gepek e sad verovatno da imam i taj mali dzek ali bezuspesna mi je potraga :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam problem na mom puntu. sijalica je ugradjena fabricki i vidi se da je radila nekad (malo je pocrnelo oko nje). sada vise ne radi, nemam minus (-masu), +imam!! sad ovako, indikator za otvoren gepek radi ali svetlo se ne pali. rasklopio sam jedan dan i video da u bravu ulaze 4 zice. nisam smeo da rasklapam u detalje da nesto ne pobrkam na elektronici. sta da radim, koliko je taj problem? inace imam punta 2 sa troje vrata. tenk ju veri mac!!!   :)

Edited by sinisalav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna ako nije komplikovano da li moze da se ugradi i kako svetlo u gepeku?

Kupio sam novi Z 10 ali u paketu nije imalo svetlo u gepeku.

Unapred hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, fabricki je izvucena kompletna instalacija za svetlo u gepeku, trebas samo da ubodes grlo sa sijalicom. To ces jedino morati da kupis na otpadu negde ili mozda i u prodavnici ako ima ako hoces da bude sve fabricko, ako ne , mozes da stavis od bilo kojeg drugog auta. Ispod zadnjeg desnogh zvucnika ispod tepiha ti je zavucena instalacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitao sam vaše komentare i uputstva, pošto i ja nemam svetlo u gepeku ali imam onu šupljinu gde treba da se ubaci svetlo.Sutra cu po danu da skinem tapacir i da vidim da li imam izvučenu instalaciju za svetlo.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretražio sam sve živo u gepeku, skidao tepacire ... nema nigde žice za svetlo. Kako bi mogao sam da postavim svetlo i drekidač, baš je teško noću bez svetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam hteo da ugradim svetlo u gepek pre nekog vremena tražeći po netu šta i kako nabasam i na ovaj forum i pročitam lako ovako i onako. Pomislim ma kad mogu drugi mogu i ja. Krenem prvo da tražim original. Ma nema nigde pristojno a i kad ima traže crvenu a obična sijalica i parče plastike.

Reko sebi ma daj ubaci ako treba i običnu sijalicu, mislim samo da kad se noću vratim ne tražim dečije stvari pipanje stilom po gepeku.

Taman sam hteo da dignem ruke kad u jednoj radnji za led rasvetu koju hoću da ugradim u kuhinji mi čovek ne ponudi i opciju sa 3 led diode upakovane i zalivene u plastičnom kućištu. Cena 220 dinara svetli taman koliko treba i ima 3m stiker sa zadnje strane. E sad sve je to lepo ali gde naći i kupiti konektor za sijalicu. Okrenem par radnji u gradu(NS) i uvek uz čuđenje dobijem odgovor mi nemamo pojma gde to i da li ima nikad to ni videli nismo. I onda se bacim u majstorske vode. Lemilica, malo paste i kalaja i onaj kablić lepo napravim da bude čvrst i prosto ubodem u konektor i sad evo sve radi i sija. Nikakva zezanja i sve se vidi u gepeku noću. Realno može koja god varijanta led sijalica samo treba videti zbog dužine do koliko wati mada mislim da bi mogli i svih 5 metara da se razvuče. Za druge puntiće ne znam ali u classicu zastavinom prekidač svetla je u bravici na zadnjim vratima i čim se zatvori gase se svetla.

Okačiću i slike za neki dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako je kod mene ispalo osvetljenje u gepeku. Korišćena LED traka SMD 3528  raspoređena na 2x35 cm tj. 7 segmenata levo i 7 segmenata desno (1 segment je dužine 5cm). LED trake sam zalepio ispod one maske (plastike) zvučnika tako da ne smeta i uopšte se ne vidi. Za ceo ovaj zahvat mi je bilo potrebno 1m led trake 200 din i 2m kabla 30 din, ukupno 230 din. i nekih 20-ak minuta vremena. :)

 

05012014398.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...