Jump to content
FAS Goran
Noćni

Stilo - promena sijalica na zadnjim stopajkama

Recommended Posts

Ja sam za godinu dana zamenio jednu sijalicu u zadnjoj štopci.

I to nije pregorela nego potamnela pa slabije svetlela.

Napred ništa nisam radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@m1hajlo: izvini, sad vidim da je tvoj Stilo 2002 a moj je 4/2004. Moguće je da postoji razlika u elektronskoj arhitekturi pa da kod tebe napred ne prijavljuje ni pozicije. Koliko sam pročitao u jednom korisničkom uputstvu, ni kod mene ne prijavljuje grešku na sijalicama farova. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2002. je moj

Juce testirano kad sam ubacivao xenone, ako ne radi samo jedna pozicija u faru ne javlja nista. Tek kad sam izvadio obe onda je poceo da se buni.

Bez jedne h7 je sve bilo redovno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisano je jos pre par godina o signalizaciji gresaka u prednjoj svetlosnoj grupi na odgovarajucim temama.

Zamolio bih da se drzimo teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh ...

Meni zadnja leva stop prijavljuje, pa isključi  tj. proradi, i sve tako, a kad mi u vožnji  to uradi 2 puta ja poludim ...

i sad kad vidim šta sve treba da se skida ... iskreno mislio sam da je jednostavnije . 

Mene očigledno zeza kontakt, posle ovih vrućina mislim da se malo raširio pa možda malo svukao ili nešto 

 

ali opet  nisu prednje :)  pa ... ćemo videti ionako sam na odmoru e sad još samo da nađem vremena :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za poznavaoce karavana. Kada izvadim tu zadnju plocicu iz gepeka, plasticne stipaljke pritisnem i izvadim nosac sijalica imam 3 sijalice. Jedna od 10w, to je stalna sijalica , jedna maglenka 21w i jedna isto 21 koja mi nikad ne svetli. Ona je ispod bele plastike a ove dve su ispod crvene plastike.

Sent from my SM-N935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

21W generalno ide na rikverc, maglenku i stopku (5/21W ako je kombinovana pozicija/stopka).

Kod MW u gepek vrata redom, odogo nadole, trebalo bi da idu: pozicija, rikverc-svetlo, maglenka.

Ako sam te dobro razumeo, ne radi ti rikverc svetlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Милан КГ

 

Na šta tačno misliš kada kažeš ''samo plastiku''? Misliš samo na kao spoljne staklo koje ide preko? 

Možda nisam dobro razumeo...ono što može posebno je:

- ploča na kojoj su ''ubodene'' sijalice

 

sijalice stilo.jpg

 

Preko ovoga ide samo svetlo. U kompletu to izgleda ovako:

 

stilo svetlo01.jpg

 

E sad...na otpadima će ti posebno prodati samo ovu ploču (tablu) ako im je oštećeno (polomljeno) svetlo, pa ga ionako niko ne bi uzeo u kompletu. Ako je svetlo čitavo, mislim da ti nijedan otpad neće prodati samo ovu tablu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Милан КГ

 

A, to ne može posebno, tj. kao što vidiš (na drugoj slici, sve ono crveno) fabrički je spojeno.

Verovatno bi moglo da se otvara ručno (rerna ili kako već), pa da se zaliva posle lepkom/silikonom da bi držalo i dihtovalo kako treba, ali se niko neće baviti time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...