Jump to content
FAS Goran
Bki

Pravilno pranje automobila [How-To]

Recommended Posts

gospode boze ! retardiranog li lika :wallbash: daj zapisite tablice da slucajno ne prezivi pa da ga proda nekom od nas :whistle:

OMG ! ovaj je gori od pljavuse :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

snimak je mator jedno 3 godine, za to vreme je stilo ili zavrsio na otpadu ili promenio 6 vlasnika ;)

u sv sl lik je dijabola koji god da je auto u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvaznije u celoj prici je da je dasa sebi snjimio facu da svi koji budemo gledali klip kazemo vaooo kakav car... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hrvati OSijek, tako da ne verujem da cemo videti taj auto u Srbiji. Verovatno popizdeo covek od svih elektricnih gremlina pa resio da se obracuna. Steta izgleda lepo i ocuvano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je tuga,ne znam sta da kazem i mislim najbolje "nista"! :realmad: :realmad: to bi ja u noge bez problema :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze ali nije dobro, bacanje para (sampona). Napravljen rastvor sampona isprskaj onom bastenskom pumpicom, auto neka bude u hladu, sacekaj par minuta i isperi masinom, ne znam koji sampon koristis - mozda se procedura razlikuje!!

pozz :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od prosle godine koristim ma-fra hemiju za bez kontaktno pranje,voskiranje itd.. i moji utisci su odlicni.

Auto naprskam rastvorom i to 20ml u 500ml vode za obojene delove i nesto jacu koncentraciju 40-50ml u 500 za felne i gume, dok predjem ceo auto pocetni deo je spreman za ispiranje posle cega brisem jelenskom krpicom.

Ranije mi je peske trebalo i vise od pola sata samo za felne a sada ih i ne pipam sundjerom kao i ceo auto.

Gume se ekstra operu i imaju onu svoju fabricku mat crnocu tako da za njih nije potrebno nista vise.

Vrlo vazna stavka je i poliranje i voskiranje auta.

Prvo ide poliranje za koje ja koristim farecla i 3M proizvode a nakon poliranje voskiranje.

Za voskiranje za sad koristim ma-fra vosak u spreju i veoma je dobar.Redovnim pranjem auta jedno voskiranje traje i po nekoliko meseci.

Za pranje koristim ma-fra silver a za voskiranje metal-car limenku.

Posebno imaju za obicne i za metalik boje.

Postoji i tecni vosak koji jos nisam probao jer je industrijsko(za profi upotrebu-autoperionice) pakovanje od 12kg pa mi je skupo da sam kupujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tecnu zastitu, amda i najbolju koja trenutno postoji je ona na bazi nano tehnologije.

Napravili su cuda od proizvoda, nanose se lakse nego voskovi, a traju mnogo duze, neki po recima proizvodjaca i do 36 meseci.

Mozete po netu da potrazite, postoje 2 firme za koje znam, a to su Nanolex i Gtechinq. Opet taj problem da nema kod nas da se nadju, ali sta da se radi...online porudzbinom jedino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Za voskiranje za sad koristim ma-fra vosak u spreju i veoma je dobar.

Isti taj vosak sam koristio, i takodje sam zadovoljan.

Naneo sam ga u 3 ruke, sa tim da je treca naneta posle 12 casova od druge.

Efekti su bili odlicni.

Kako se zove to sredstvo za bezkontaktno pranje?

Gde si kupio i koja je cena?

Ja sam morao ici do Banovog brda, do njihovog magacina, te sam tamo direkt kupio crnilo za gume, sredstvo za odstranjivanje insekata, vosak, sampon ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam jos prosle godine tako da sam zaboravio cene.

Ali evo adrese i telefona

Kneza Viseslava 3

011/354-11-22

Naj bolje se raspitaj za neki katalog proizvoda.

Silver-za pranje,pakovanje 5l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate na samousluznim perionicama, korak voskiranje pod visokima pritiskom... da li je neko probao tako nesto kuci, tj ima li da se kupi takav vosak koji se mesa sa vodom pa se samo naprska auto i ispere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas nesto tipa "quick detailer".

Nije klasican vosak, ali je recimo nesto tipa tecnog voska.

Bocica je sa pumpicom, neki se cak naprskaju na mokar, sveze opran auto, i krpicom brisu, tako u isto vreme suseci auto.

Ja nikad probao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turtle Wax ima takav proizvod, meni omiljeni. Zove se Wax it Wet, u plavoj je bocici sa prskalicom. Naprska se na auto dok je jos mokar, pre brisanja jelenskom krpom. Fakticki se sa mokrom krpom utrlja na auto... Odlicna stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam taj wax it wet nije lose mada ko ce ceo auto da naprska pa da brise. Ja bi neki vosak pod pritiskom da "operem" auto i onda ga samo isperem vodom i pustim da se osusi, kao u perionici, bez brisanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto trazis, tesko da ces naci. Ja nikad cuo.

A i ne moze to to da bude. Mora bar malo da se utrlja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo osvezimo temu.

Na snimku imamo demonstraciju svega sto je Bki detaljno opisao:

-snow foam,2 kofe,rukavicu za pranje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajmo malo da osvezimo temu :)

imam karcher aparat za pranje, pa sam mislio da nakacim ovo cudo, da li je neko koristio i valja li cemu?

trazio sam nesto slicno i po drugim sajtovima ali slaba vajda, jedino ovakav al mislim da ne vredi ni filera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...