Jump to content
FAS Goran
Bki

Pravilno pranje automobila [How-To]

Recommended Posts

Fale samo latex kostimi pa da se snimi "neki" film :laughing:

Hahaha, Sasko je dobar sa pleksiglasom. Mozda je to nesto novo ? :D

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomoc sta od sampona preporucujete za rucnno pranje, gde i sta da kupim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta tacno mislis pod dubinskim ciscenjem table (pre bih rekla da se dubinski peru sedista i tapacirani delovi unutrasnjosti) :thumbup:  a za ove plastike sam skoro uzela sredstvo 1Z (Einszett) Cockpit spray koji nanosim na mikrofiber rukavicu,dobro utrljam a posle toga sa drugom stranom rukavice ispoliram i mogu reci da je odlicna stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vremenom se uvuce u onu plastiku/gumoplastiku prljavstina i obicna krpa voda i deterdzent ne mogu maci prljavstinu pa bi ja to nekom hemijom da naprskam pa da istrljam i obrisem da se iscisti fino..na to sam mislio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa,na to si mislio :-) Probaj da nadjes Meguiars All Purpose Cleaner koji se razblazuje sa vodom u zavisnosti od zaprljanosti, u kombinaciji sa cetkom. A preko toga stavi neku zastitu (npr.ono sto sam navela ili Meguiars Vinyl & Rubber Conditioner)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tri neobična trika za pranje automobila

 

pranje-automobila.jpg

 

Pranje automobila ne mora nužno biti dosadan i naporan posao, posebno ako za pranje koristite votku ili gazirano piće. Isprobajte tri super trika koji se kriju u vašem domaćinstvu, a koji će vaš automobil u trenu pretvoriti u blistavog limenog ljubimca.

 

Regenerator za kosu za sjaj

Regenerator za kosu idealan je za sjaj karoserije. Nećete verovati kako ovaj ženama vrlo važan deo nege kose može stvoriti blještavi izgled kao kod poliranja. Regenerator deluje kao vosak što ćete primetiti kada padne prva kiša, a kapljice samo počnu kliziti s vašeg sjajnog automobila.

 

Gazirano piće protiv tvrdokornih mrlja na staklu

Tvrdokorne mrlje na staklu automobila poput onih od insekata i ptičjeg izmeta ne morate strugati već ih uništite uz pomoć gaziranog soka. Stavite peškir ispod stakla kako bi zaštitili lak na poklopcu motora, a staklo zalijte kolom. Mehurići će ''izgristi'' mrlje, a vi ćete ih nakon toga s lakoćom prebrisati i isprati čistom vodom.

 

Votka kao tečnost za stakla

Ne sviđa vam se miris i delovanje tečnosti za stakla, zamenite je vlastitom mešavinom koja zaista deluje. Izmešajte tri čaše najjeftinije votke i 4 čaše vode i dodajte dve kašike deterdženta za sudove ugodnog mirisa. Dobro izmešajte i ulijte u deo za tečnost. Votka nema mirisa, a sadrži alkohol koji u kombinaciji s mirisnim deterdžentom uklanja tvrdokorne i masne mrlje.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umesto vodke moze i rakija

Pogotovo dobro za zimu :D

Edited by zrnkemiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neka jeftinija varijanta?:-) ne bih 30e davao samo za hemiju:-)

Uzmi Axel i naprskaj odredjeni deo, sacekaj jedno pola min i trljaj cetkicom ili sundjerom. Posle sundjer u cistu vodu i isperi taj deo pa obrisi cistom krpom-peskirom. Posle prebrisi microfiber krpom i naprskaj kiokpit sprej. Pazi samo, Axel ne sme da zakaci delove koji su radjeni bojom, kao npr.one oznake kod ventilacije, odma ih skida.

Sve ovo mozes isto uspesno da odradis tvojim Ferijem, bez straha i greske! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mogu da se kupe one male četkice za brisanje teže  dostupnih delova  enterijera, al nije baš  četkica za gustom dlakom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emisija SAT: Pranje automobila posle zime

 

Iako je koroziju, odnosno rđanje limarije na automobilu neizbežno, redovnim pranjem i zaštićivanjem se ova neprijatna pojava može i te kako odložiti. Tokom zime treba takođe prati automobil, jer industrijska so koja se posipa po putevima ubrzava propadanje karoserije. Evo nekoliko praktičnih saveta za pranje vozila.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao... Da li pranje auta na samousluznoj perionici steti boji automobila? Znam da mnogi pricaju da su cetke smrt za farbu pa me sad interesuje da li i oni jaki šmrkovi iz samousluzne perionice stete ili mogu da perem sa njima...

Poslato sa EVA-L09 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sve i svasta video po samousluznim perionicama ali jake smrkove jos uvek ne :D
Ja sam misljenja da ona beskontaktna sredstva ( u slucaju samousluznih perionica recimo ono pod No1 za pranje) steti boji ali to ne mogu da tvrdim :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim one samousluzne su uvijek pune, pa sam i ja probao, ali su mi se oni pistolji ucinjeli jaki doduse samo sam jednom prao auto onako... Pa pitam za iskustva, da li prati ili ne? Kakvo pranje najmanje steti boji onda?

Poslato sa EVA-L09 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna perionicu gde ne peru sa sundjerom i gde ne skidaju vodu sa onom plastikom posle pranja ?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam razmisaljo da otvorim perionicu, glina, sistem sve kofe, peskiri za susenje...isuvise malo ljudi to zeli da bi bilo usplativo. Cena bi bila od 700 do 900 din po vozilu

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je nekome od pomoci.. Nase perionice su iskljucivo za izbegavanje. Posto sam u istoj radio duze vreme, u jako ozbiljnoj perionici, gde se gledao svaki detalj, bude mi zao posle kad vidim da se zaista automobili grebu i unistavaju. Takodje vosak, po mom misljenju, daje neki lazan utisak kako auto sija i da je zaista cist. Ali verujem da je dosta nas prinudjeno na samousluzne perionice, tako da ne znam sta je na kraju pametno ciniti i kako to odrzavati da valja.. :huh:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...