Jump to content
FAS Goran
Bki

Pravilno pranje automobila [How-To]

Recommended Posts

ja perem moje automobile u ovakvoj perionici   posle samo obrisem kapjice vode i to ke to mislim da su ove perionice naj bolje pogotovi gde ima i vruceg voska http://www.youtube.com/watch?v=yYvTSob19dw

 

Ima jedna na slicna Trosarini ispred Kemoimpexa, da li je neko prao kola tu? Kako to uopste funkcionise? Video sam kad sam prolazio da je zeton 50 din, koliko traje i koliko realno treba vremena da se operu kola ovako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u parac

 

 

ja perem moje automobile u ovakvoj perionici   posle samo obrisem kapjice vode i to ke to mislim da su ove perionice naj bolje pogotovi gde ima i vruceg voska http://www.youtube.com/watch?v=yYvTSob19dw

 

Ima jedna na slicna Trosarini ispred Kemoimpexa, da li je neko prao kola tu? Kako to uopste funkcionise? Video sam kad sam prolazio da je zeton 50 din, koliko traje i koliko realno treba vremena da se operu kola ovako?

 

u paracinu  1 zeton 50 din i traje 2min a potrebno je naj manje 2 do 3 komada da operes auto ekstra  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ima jedna na slicna Trosarini ispred Kemoimpexa, da li je neko prao kola tu? Kako to uopste funkcionise? Video sam kad sam prolazio da je zeton 50 din, koliko traje i koliko realno treba vremena da se operu kola ovako?

 

Ima ih po BG-u svuda i ja perem samo na takvim perionicama. Dobra stvar je što je tu pranje destilovanom tj. demineralizovanom vodom i nije potrebno taknuti krpom bilo šta. Samo ostaviš da se osuši i nema nijedne tačkice na kolima. 

 

Jedini problem nastaje kada te perionice malo ostare, a vlasnici ne žele da ih servisiraju pa počnu da štede na hemiji ili ne menjaju filtere za demineralizaciju itd... ja za sada perem u Višnjičkoj i na Tošinom bunaru i tu je skroz ok... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je vec tu, samo biras programe :D imas pranje aktivnom penom, ispiranje toplom vodom, ispiranje toplim voskom i ispiranje sa visokim sjajem. Jedino kad se koristi ispiranje sa voskom je potrebno prebrisati auto jer ostaju bele fleke

htc evo 3D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mlooogo kume, al ubi se onaj na bulevar... Dodji neki petak ili subota jos kad je lepo vreme, mora cekas bar 15-20 min da bi doso na red... Show! :D

htc evo 3D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste ali koliko godina treba da radi da pi je otplatio. Ono cudo mora da je preko 50 000e plus ona lokacija i podmazivanje raznoraznih

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste ali koliko godina treba da radi da pi je otplatio. Ono cudo mora da je preko 50 000e plus ona lokacija i podmazivanje raznoraznih

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

prica se da plac i instalacija one masinerije je 220.000€

htc evo 3D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista sladje nego kad imas svoje dvoriste, cesmu, kompresor, dve kofe, cetku, rukavicu, detergent i 2 sata slobodnog vremena i kad si ga sam uglancas natenane  :laughing:

a ne da trcim oko auta 2 minuta i da ga ne operem kako treba, (i ne moze me niko ubediti da mozes da ga operes ljuCki cak i sa 10 zetona) a onaj iza mene da cupka i da me pozuruje... idi begaj. Ja perem auto slicno kao lik sa snimka gde pere E39, naravno sa manje sredstava i lickanja, jer ono je bolest, pa valjda treba da ga uprljam ponovo  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Box je 18-22000 eur-a,otplati se sve za manje od godinu dana,racunaj 100 din svako,koliko se secam ima 8 boxova,dakle za 6 minuta- 800 din,za sat 8000,i nek radi tako aktivno u proseku 6 h,to je 48000 DNEVNO,odnosno 336000 din nedelno tj 1334000 mesecno,nek radi skrpz legalno,drzava 1/3,tu racunam struju,vodu,komunalije,porezi,doprinosi,takse,1/3 da mu ide na otplatu kredita i njemu da ostane cista 1/3 odnosno 448000 din mesecno,ma pola od toga pa je dobar

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to. Ti pricas samo za pranje, a usisavanje? A ovde imas i gume da namazes i to je 50din :D sve kosta. @sashicus a ja sto nemam dvoriste :( dobro je i ovo :D

htc evo 3D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa idi kod njega u dvoriste,vidis da se nudi covek i kaze kompresor,kante,samponi...

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista sladje nego kad imas svoje dvoriste, cesmu, kompresor, dve kofe, cetku, rukavicu, detergent i 2 sata slobodnog vremena i kad si ga sam uglancas natenane  :laughing:

a ne da trcim oko auta 2 minuta i da ga ne operem kako treba, (i ne moze me niko ubediti da mozes da ga operes ljuCki cak i sa 10 zetona) a onaj iza mene da cupka i da me pozuruje... idi begaj. Ja perem auto slicno kao lik sa snimka gde pere E39, naravno sa manje sredstava i lickanja, jer ono je bolest, pa valjda treba da ga uprljam ponovo  :laughing:

 

A mi koji nemamo dvoriste? ;)

 

btw, zabranjeno je pranje kola ispred zgrade, ako neko ne zna.

Edited by The Punisher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to. Ti pricas samo za pranje, a usisavanje? A ovde imas i gume da namazes i to je 50din :D sve kosta. @sashicus a ja sto nemam dvoriste :( dobro je i ovo :D

htc evo 3D

 

 

 

Nista sladje nego kad imas svoje dvoriste, cesmu, kompresor, dve kofe, cetku, rukavicu, detergent i 2 sata slobodnog vremena i kad si ga sam uglancas natenane  :laughing:

a ne da trcim oko auta 2 minuta i da ga ne operem kako treba, (i ne moze me niko ubediti da mozes da ga operes ljuCki cak i sa 10 zetona) a onaj iza mene da cupka i da me pozuruje... idi begaj. Ja perem auto slicno kao lik sa snimka gde pere E39, naravno sa manje sredstava i lickanja, jer ono je bolest, pa valjda treba da ga uprljam ponovo  :laughing:

 

A mi koji nemamo dvoriste? ;)

 

btw, zabranjeno je pranje kola ispred zgrade, ako neko ne zna.

 

 

Nisam bas mislio da se hvalim, ali eto kao utehu nudim vam po jedno pranje  :whip:

Sve ima svoje mane i prednosti, imam druga koji ima dvoriste i sve uslove a nikada nije auto sam opr'o... ali zato ja placam vodu kao da banjam slonove  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...