Jump to content
FAS Goran
pubps

Fiat Punto mk.2 - šema elektroinstalacija / osigurača

Recommended Posts

Uokvireno crvenim ili plavim? Imas na forumu semu osiguraca i releja na srpskom i znam da ima i slobodnih pa vidi na njih povezi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crvenim. Aj potrazicu opet, gledao sam vec pre postavljanja teme ali nalazio samo semu osiguraca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

F1 (20A) Stražnji električni prozori

F2 (20A) Prednji električni prozor, desno

F3 (7,5A) Audio sustav, električni retrovizor, telefon, glavni prekidač kontrole stabilnosti

F4 (10A) Automatski mjenjač (AT), servo upravljač, glavni prekidač kontrole stabilnosti

F5 (10A) Podešavanje prednjih svjetala, kratko prednje svjetlo, desno

F6 (15A) Krovni prozor

F7 (20A) Stražnji električni prozori

F8 (10A) Instrumentalna ploča, multifunkcionalni kontrolni modul, stop-svjetla

F9 (7,5A) Sustav za sprečavanje blokiranja kotača (ABS)

F10 (10A) Kratko prednje svjetlo, lijevo

F11 (15A) Grijana sjedala

F12 (20A) Prednji električni prozor, lijevo

F13 (15A) Bočna/zadnja svjetla

F14 (7,5A) zračni jastuk

F15 (7,5A) Osvjetljenje instrumenata, lampice registarske tablice

F16 (15A) Sustav za pranje/brisanje stražnjeg stakla

F17 (7.5A) Grijani retrovizori

F18 (30A) Sustav za pranje prednjih svjetala, sustav za pranje/brisanje vjetrobranskog stakla

F19 (30A) Grijano stražnje staklo

F20 (20A) Upaljač

F21 (15A) Audio sustav

F22 (10A) Audio-sustav, telefon

F23 (20A) Centralno zaključavanje

F24 (10A) Relej upozoravajućih svjetala/indikatora, instrumentalna ploča

F25 (7,5A) Sustav za pranje prednjih svjetala, grijač/klima-uređaj (AC), svjetla za vožnju unazad

 

1 Relej kruga električnog prozora

2 Relej grijanja stražnjeg stakla

3 Relej pomoćnih krugova paljenja

4 Relej kratkih prednjih svjetala

5 Multifunkcionalni kontrolni modul

 

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad me to zbuni, smem li da kacim na to ili ne :D

Za sad sam je ugurao onde pored one glavne crvene sto ide u tablu sa osiguracima, ako nista drugo ostavicu je tu i dodati jedan osigurac na zicu za svaki slucaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, jel ima neko šemu konektra koji ulazi u vrata, idem na put pa ne mogu da stignem da pronaem.. Treba mi koji pinovi su za ožičenje podizača stakla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja celi cas mislim da se tu spaja zica ( B ) sto ide napajanje do kutije osiguraca u gepeku (oznaka B45). Takodjer je tami i relej T12 za napajanje kutije u gepeku. Po e-Learnu je oznacena samo sa B ale ne znam sta je to. Hteo bih nazad ubaciti kutiju sa osiguracima ali ne znam odakle ide napajanje za te osigurace. da limoze neko da mi potvrdi da se tu kaci zica sto ide na kutiju osiguraca do gepeka????



 

DSCF0703.jpg

Edited by cobra11

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavio sam led diode u farove da iygleda kao angel eyes, e sad posto svetli plavo pa da bih izbegao mogucnost da me panduri peglaju sam misliio napraviti to tako, ali izgleda da cu na poseban prekidac da namesttim te diode, a da inace sam ih vezao na poziciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nije problem pozicija vec te plave diode da me ne bi panduri smarali, stavicu na poseban prekdac da mogu da ih ukljucim i iskljucim bilo kad

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kutiji sa osiguračima (i relejima) koja se nalazi u motornom prostoru. Okreni poklopac i na njemu ispod imaš nacrtanu šemu šta je šta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde mogu da se domognem CAN BUS-a (L i H vod) na mk2a 1.2 16V, sem na OBD konektoru? Trebao bi da bude jedan u blizini auto radija, ali ja se ne secam da sam ga video kada sam postavljao svoj radio davno, a sada mi se ne rastavlja taj deo konzole.

Pitam jer planiram preko Arduina da "preuzmem kontrolu" nad poteciometrom za gas (papucica gasa), preko CAN BUS-a mogu da izcitam podatak o brzini kretanja vozila, a taj podatak mi teba da bih napravio tempomat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali možda neko zna od čega je ovaj džek (zaokružen crvenim) Radi se o instalaciji koja ide na desni far od Punta 1,4.?  Jedan džek je od fara, onaj sa žutim je od maglenke i ovaj četvrtasti ne znam od čega je. Svaka pomoć dobro došla.

 

IMG-20170513-_WA0000_kopija.jpgfree photo uploadcertificity.com

 

IMG-20170513-_WA0001.jpghow to screenshot on windowscertificity.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Drazen.OS said:

Dali možda neko zna od čega je ovaj džek (zaokružen crvenim) Radi se o instalaciji koja ide na desni far od Punta 1,2 16 v.?  Jedan džek je od fara, onaj sa žutim je od maglenke i ovaj četvrtasti ne znam od čega je. Svaka pomoć dobro došla.

 

IMG-20170513-_WA0000_kopija.jpgfree photo uploadcertificity.com

 

IMG-20170513-_WA0001.jpghow to screenshot on windowscertificity.com

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o mk2a Sportingu 1.2 16v, greskom je napisano 1.4

Instalacija je vani i u usporedbi s instalacijom za 1.2 8v ima ta 2 konektora viska

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije možda od motorića za nivelaciju visine svetlosnog snopa?

Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije od motorića za nivelaciju svijetla. Koliko sam uspio vidjeti po slikama taj kabel ide negdje dolje prema hladnjaku ali se ne vidi gdje završava.

U svakom slučaju hvala na trudu da pomognete.

Moram naći nekog 1,2 16 v pa da vidim uživo gdje taj džek ide.:crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...