Jump to content
FAS Goran
FantomX

Bravo / Marea 1.9 JTD - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Kazu ako nemate hobi kupite fiata..Problemi poceli prije jedno 5 mjeseci,jednostavno se desi da auo nece da upali,zaverglam on se samo malo javi i nastavi verglati,ostavim ga 15 ak minuta on pali i ide normalno,mozes na mjesec vozit on nit ce se ugasiti nit trzati nit ista..I nekad ce kad ga ugasim normalno paliti sve normalno raditi,i et desi mu se nekad i nece..OK krenuo sam redom bio prvo senzopr radilice,prvo polovan ista stvar ajd nov opet ista,isao dalje,senzor pritiska goriva,ista stvar,regulator ista stvar..Onda nadjem dijagnostiku spojim ga i pored maf senzora i blokiranog egr-a izbai gresku P1320 nepodudaranje senzora bregaste i radilice,Ok vodim se mislju senzor radilice je ajmo rec nov,narucim senzor bregaste raskopam sve stavim novi,auto vergla nepali,onda upali i cjeli dan radio normalno..Jue ponovo upali lampicu injektora ja ga ugasim i ponovo samo vergla ponekad se javi i to je to...Ostavim ga par sati dodjem auto upali radi normalno..Tako da ispade jos jedino da dizne promjenim jer ih dosta cesto dijagnostika neprijavi,posto se taj kvar desava samo ponekad..Vise me izludio al hajd barem mi nije dosadno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima jtd bravo i neki dan mi se desi problem auto u voznji se ugasi 70 kmh i ja stanem on upali ko mina i onda vozio par dana opet isto vidim ovdje su pisali da su imali slican problem na pocetku teme neko je piso da imo problem i daje zamjenio neki epc senzor ili mpc de mi objasni koji je to senzor gdje se nalazi i sta on regulise hvala unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo narode , ova moja marea me vec lagano baca u depresiju , ajd  da ne kukam zbog sitnica kao sto mi svira sirena kad okrenem volan do kraja sto mi se stalno zaglavljuje bravica na petim vratima sto brisaci cas rade u fulu cas samo jedna brzina i sl. Pravi problem je veci  , prvo je u toku voznje pocela da se povremeno pali lampica za ubrizgavanje goriva ,medjutim auto je isao besprekorno ,onda je pocela da ostaje da svetli posle davanja kontakta ali i dalje je sve radilo cakum pakum , da bi moja marea koja pali na pola kljuca pocela da pali tek iz drugog ili treceg pokusaja sa do pola  pritisnutom  papucicom za gas i na kraju ta lampica gori stalno auto vise nece da upali , kad verglam na auspuhu ne izlazi ni najmanji trag dima ,kao da nema goriva a ima ga pola rezervoara. Blage veze nemam sta je upitanju, verovatno elektronika neki senzori , ima te li neku sugestiju ,  pomoc ????????? :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da ne otvaram novu temu posto je moj problem isti ali je motor 1.6,znaci ovako problem imam vec vise od godinu dana ali se to desava jednom ili dvaput mesecno,desava se da ceo dan recimo vozim auto i palim ga bez problema i onda uvece nece da upali,onda zenu ubacim na mesto vozaca i gurnem ga nekih 5-6 metara i onda ona pokusa na kljuc da ga upali i upali ga bez problema,taj problem traje mi vise od godinu dana ali opet kazem jako retko e sad imam jos jedan problem od skoro u toku voznje se ugasi,padnu obrtaji i malo pocne da trza,jel zna mozda neko sta to moze da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...