Jump to content
FAS Goran
oktopod

Kako skinuti farbu, mrlje od ulja, katrana, smolu od bora, tragove markera...

Recommended Posts

Promeni parking mesto :D
Izvoskiraj dobro i cesto pa da se lakse skida jedino. Il pokrivaj, ns znam trece :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo kraj je u šumi, bukvalno :D

 

Ne znam za pokrivanje koliko može biti praktično, pošto se auto vozi svaki dan, barem do posla. Jesi mislio na kompletnu ciradu?

 

Koliko često misliš da bi trebalo da voskiram?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma traje sigurno 2meseca ovo amatersko, opet zavisi od kvaliteta samog preparata a i od hemije koju koristis za pranje vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam danas uradio sledece i skinulo skoro 100% fleke. u perionici u kraju sam uradio sledece: dok je jos vreo auto naprskali su ga sa tecnoscu za skidanje insekata pa bezkontaktno naprskali i ostavili oko 5min da odstoji (bez predhodnog kvasenja auta) pa ispuskarili i tek onda sundjerom i penom oprali.nakon toga vosak. auto je bio kao nov.:Dpozdrav

Edited by zokizd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam u Lav autu neki sprej Italijanski koji savrseno uklanja i pticiji izmet i katran. Zove se "Bug and tar remover". Kosta 400+ din i perfektan je. Naprskas mesto sacekas bukvalno 10sec i krpom skines. Sa farbe, plastike i hroma. Samo pise da nije za stakla.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima savet kako da se sa tapacirunga i patosnica skine motorno ulje? Prao sam vrelom vodom + Fairy za odmascivanje i nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Axel Sgrasso za odmašćivanje može da pomogne, mora dooobro da se istrlja četkom kada se nanese. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooo par dana rade asfalt u kraju, i svako jutro u vreme kad vozim klinca u vrtic oni prskaju onaj katran pre asfalta... Danas oterao auto na pranje i kad ga oprase imao sam sta da vidim... Ceo auto je od smole/katrana onog... Da ga jbm cime cu skinuti ovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petrolej na cistu krpu i trljaj, skinuce sve... davno cale obe strane do prozora isprskao na sveze ofarbanom autu, na preporuku farbara sve smo tako skinuli bez ostecenja.
Menjaj krpe kad se zaprljaju...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, ako može pomoć.

 

Parking mesto mi je ispod stanova gde su dva odvoda za vodenu paru centrale za gas.

U ovim zimskim mesecima pravi se kondenzacija i kapi te "vode" su mi pali na haubu / stakla, i nekoliko kapi na krov kada je duvao vetar.

Od svega toga ostale su mi mrlje na autu od tih kapi koje ne znam kako da skinem, oseti se i promena kada se predje prstima preko mrlja.

Auto je braonkaste-kapućino boje i nov je (Fiat Tipo), pa se bojim da se ne ošteti lak ukoliko budem jače trljao sa ko zna čim.

Pokušao sam sa WD-om i sredstvom za čišćenje od insekata ali nije mi mnogo pomoglo.

 

Da li neko može da mi da preporuku sa čim da probam da skinem te mrlje a da ne oštetim farbu i lak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je nagrizlo lak i farbu to moraš da ispoliraš ili farbanje..Ako je samo zalepilo preko laka onda moze nekim razređivačem da se skine..

Ipak pitaj nekog farbara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogrebao me neko na parkingu i ostavio svoju boju po vratima i braniku. Povrsina nije tako mala pa ne znam da li je pametno da koristim nitro?

 

Da li ce mozda polir pasta pomoci? Da zamolim nekoga u perionici da istrlja to malo pa cu ga castiti.

 

Sad mi rece drugar da moze acetonom ali opet se plasim da moze ostetiti boju. Ima li neko neki savet?

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i mene zanima, zena se ocesala o trzni centar sa puntom celu desnu stranu i to tako stoji vec dugo...e sad povrsina je velika negde je duboko a negde nije tako da mogu da se igram sa sredstvima posto ce iovako nekad morati na farbanje...dal je bolje med benzin ili nitro ili sta vec koristiti pa probati da se skine to sve sto je ostalo belo ...

a takodje pitanjce , nov auto je u pitanju i stoji parkiran ispod kestena..i sad sve na krovu ima neke sitne tacke kao od smole koje nema sanse da se skinu ni na pusku ni na cetke ni rucno pranje...sta raditi sa time kako skloniti a ne razjbti farbu :D

Pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...