Jump to content
FAS Goran
oktopod

Kako skinuti farbu, mrlje od ulja, katrana, smolu od bora, tragove markera...

Recommended Posts

Ako neće sa 70% alkoholom da se skine marker, sa 96% skida garant. Testirao sam jednom prilikom, ali fleka je bila na laminutu pa nije bilo bojazni da oštetim lak auta itd. Dakle, 70% nije hteo da skine, a kad sam probao 96% sasvim druga priča.

 

Što se tiče smole i katrana na autu, ja sam isprobao onaj Motipov sprej (link je na prvoj strani ove teme). Auto je ceo spreda i pozadi bio prekriven crnim tačkicama uključujući i stakla. Više o tome sam napisao ovde: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/60019-deda-jungov-fiat-500l-14-lounge/page-6#entry1107899

 

Motip sprej tako dobro skida, da 30 sekundi nakon prskanja, crne tačke se rastope i kreću da cure. Potom se obriše mekanom krpom. Ne treba čak ni trljati mnogo. Samo se blago prebriše. Sprej je mastan pa nakon upotrebe treba lepo šamponom oprati auto.

 

Inače, čuo sam još jedan metod za skidanje katrana -- margarin (ovo koriste u bolnicama). Nisam probao jer u kući ne koristimo margarin i nemam. Ali eto, ako neko ima margarina za bacanje, može da proba kad bude u sličnoj situaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa katranom na prednjim vratima odma iza prednjeg tocka.Odneo sam auto kod limara da ispolira komplet pa me sad zvao da ima toga na toj strani i da se boji da skida.Mada mislim vise da hoce da naplati dodatno skidanje ali ajde oticicu ja sutra da to probam da skinem sa necim pa cu isprobati taj margarin ako uspe da skine katran svaka cast.Ali uzecu cisto taj motip sprej pa za svaki slucaj neka stoji pri strani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa katranom na prednjim vratima odma iza prednjeg tocka.Odneo sam auto kod limara da ispolira komplet pa me sad zvao da ima toga na toj strani i da se boji da skida.Mada mislim vise da hoce da naplati dodatno skidanje ali ajde oticicu ja sutra da to probam da skinem sa necim pa cu isprobati taj margarin ako uspe da skine katran svaka cast.Ali uzecu cisto taj motip sprej pa za svaki slucaj neka stoji pri strani

Druze ja sam to skidao sa benzinom na prethodnom stilu. Jos on bio bele boje to se videlo Boze sacuvaj. Malo krpe i benzina skinuces odma sve to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece covek da se cima dodatno.Ja prvi ne bi se cimao.to je gore nego da ti neko donese na farbanje auto ili poliranje a da dodje blatnjav ja bi mu prvi rekao dodji kada ga operes ili pranje ulazi u cenu koju odredim.Ja sam skinuo sa wd 40 ovo Arexonovo cudo nisam ni otvorio neka ostane za nesto drugo.Zna on dosta ali nece kao i svi ostali da radi mimo posla svog.uredu da opere posle rada auto to je normalno ali da ga i pere pre posla ne.To je kao kad ides kod zubara moras oprati zube pre odlaska tako i auto operem pre odlaska kod limara da tacno vidimo kakvo je stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, njegov je posao i da opere auto i da sanira ogrebotine i slicno. To rade ljudi koji se bave detailingom a taj je neki suster ili se dobro najeo. Koja je svrha onda tog njegovog poliranja? Ne smem ni da pomislim kakvu pripremu auta radi..tj.ne radi. Mogao si i samda kupis wax za 300kinti ida ispoliras auto. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisu to Švabe preprodavci mazali nečim auto (kao ovi naši što mažu plastike i dugmiće), pa sad izbilo na videlo?  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lik nije od ovih salabajzera sto rade po kucama ili poliranje po autoplacevima da drzi mesec dana pa jovo nanovo.Iz licnog iskustva znam i gledao sam kako radi jer je prijatelj pa ga znam duze.Skida jedan sloj i nanosi opet pa tek onda poliranje i vosak na kraju.Kada sam nosio punta kad me je jedan na parkingu zvizno taj je radio po osigiranju pa sam isao tamo da odradi i ovaj moj limar je odma rekao da je taj naneo jedan sloj i da ako bi hteo da se polira da nema sanse jer nemoze da skida jedan sloj jer bi onda skinuo komet farbu.To samo francuzi rade,svabe su korektne...

Mene bi bilo sramota da odnesem u servis ili kod limara prljav auto.To je kao da sam usao k nekoga u kuci prljavih patika....

Share this post


Link to post
Share on other sites

On svejedno mora da dekontaminira auto pre tretmana. Znaci pena, pa susenje pa clay tretman pa susenje pa onda smirgla i paste i ostalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam neke flekice na svim staklima i retrovizorima, kao kamenac, slabo se primeti ali kad znas bas bode oci , na dodir prstom se i oseti. Probao sam svim i svacim , sircetom ,pa cak oprezno i domestosom , nitrom na maloj povrsini :) samo da vidim sta bi moglo skinuti ali ne ide. Skontam da ide sa pastom za zube lol :) ali uzasno sporo i treba pritisnuti ko konj . Jel ima neko savet za nesto efikasnije i brze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj sa sonom kiselinom.

I ne boj se  jer slobodno mozes da je naneses,ostavis 5 minuta  i onda isperes.

Pa sa njom se peru alu felne savrseno i godinama je koristim za skidanje tog crnila a jednom sam imao priliku da na soferki imam fleke u duginim bojama i sa nicim nisam mogao da skinem i padne mi napamet sona kiselina i nanesem je i ostavim a kad sam isprao ono soferka nova.

Ljudi se tako plase nitrorazredivaca jer ce im pojesti farbu pa kiseline i svega tako sa cim nisu imali iskustva a ja garantujem da su ponekad najobicnija i najjeftinija sredstva uglavnom najbolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno nanesi  nekom cetkicom i ostavi 5 minuta i posle dobro isperi vodom. Ako je cetkica meka dok cekas mozes i da rastrljavas  kiselinu jer ce efekat biti veci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao ukloniti tragove laka sa prozora..sad kad su radili haubu malo is odletelo na voacevo staklo...onako su tackice po staklu

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece bude nekih pojava da stako pobeli i tako to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...