Jump to content
FAS Goran
oktopod

Kako skinuti farbu, mrlje od ulja, katrana, smolu od bora, tragove markera...

Recommended Posts

Da li neko zna kako da skinem mrlje sa haube i soferke od ulja ili katrana koje sam zaradio vozeci mozda i po svezem asfaltu?Nisam siguran da li su mrlje od ulja ili katrana, ali zna da se ne mogu skinuti ni wap masinom, ni bilo kojim sredstvom za pranj(deterdžent za pranje kola, gel za pranje sudov, cak i sredstvo za pranje iz am veja LOK)! pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, probacu. Pokusao sam sa obicnim dezodoransom i skida, bojim se da necu morati da ga voskiram ako koristim neko jako abrazivno sredstvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budi oprezan!....sve to može,u izvesnoj meri,da ošteti lak i boju.....možda ne odmah ali ume neprijatno da iznenadi posle par dana i par pranja auta....MilanLaki ti je dao dobar predlog(TurtleWax-Tar&Bug remove).Nikako ne koristi neke oštre sunđere i sl. a najbolje je da koristiš vunenu krpu ako već uz proizvod ne dobiješ namensku krpicu........pozzzz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moram polirati delove koje sam prao sa sredstvom za ciscenje(TurtleWax-Tar&Bug remove)? Da li ce biti ostecenja boje posto mi je metalik i kameleon boja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe, probaj slobodno prvo sa WD ako imas pri ruci, ako koristis tar&bug ne moras nista voskirati i ako radis sa mekanom krpom neces ostetiti nista. Kada naprskas ovaj turle ili wd sacekaj malo da razgradi katran i onda polako skini. Inace ne bi bilo lose da izvoskiras ceo auto, ide zima bice soli po putevima i to je lep nacin zastite. mada to je vec druga tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege, sve sam skinuo vrlo brzo sa WD40, ostaje samo pitanje da li trebam oprati ili ocistiti kola posle ciscenja sa WD40. Da nece biti neke reakcije na farbu potso mi je metalik svetlo plava boja(kameleon plava)? Hvala na savetima, pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operi ga. WD je mastan, tako da bi bilo lepo da operes auto.

Inace, tackice od asfalta se zovu "tar" na eng. Mislim da svaka firma koja prodaje auto kozmetiku u ponudi ima "tar remover". Stvar se nakon pranja kola naprska na kriticna mesta, ostavi malo da deluje, i obrise krpicom. Sva alternativna sredstva su interesantna, nisam probao nista od toga sto ste naveli (sem uljani razredjivac jednom davno za skidanje ostatka od spreja koji je naneo vetar na kola), ali tar remover je pravljen bas za to i samim tim ne treba da steti farbi, tako da nema nezeljenih efekata kasnije. U prevodu - proverena stvar :thumbup:

Sto se tice voskiranja, nema nikakve veze sa tim da li si koristio abrazivna sredstva ili ne. To je jednostavna zastita farbe od svih mogucih necistoca, soli, kisele kise, insekata....kad ga jednom dobro zastitis, posle ti je i pranje uzivancija :)

Ali, lepo rece, to je vec druga tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pitanje je sledece, kako da skinem "kaku" od ptice, koje sam u brzini samo krpom i sa vrlo malo vode onako u kruznim potezima razmrljao po desnom delu haube, naravno, to tada nisam video...kasnije, posle pranja kola...katastrofa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je da cim primetis da ima toga na kolima napunis flasu sa vrucom vodom i prospes po tome i posle lagano sundjerom skines kada voda zavrsi svoj deo posla....ne valja da pticiji izmet stoju na kolima duze vreme jer mogu ostati trajni tragovi na laku...moj ujak ima gorko iskustvo po tom pitanju na svojoj alfi 166 tako da ce za koj dan najverovatnije morati da polira auto jer je izmet poprilicno nagrizao lak na mestima gde se dugo zadrzao...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

neki moj "dragi" komshija me je pochastio straftom markera celom bochnom stranom, od fara do stop svetla...

pa me zanima chime da skinem da nestane....

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li si probao sa polir pastom, malo grublja bi bila odlicna, mislim da je to dobra opcija, mozda treba malo vise da se trlja ali bi trebalo da uspe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj i razredjivacem,ali blago,pa uzmi polir mleko ili pastu i rucno ispoliraj celu stranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam vosak kornjacin i sonax(tako nesta) em sto skida te fleke od ptica,buba fleke neke cudne na beloj boji ujedno i stiti...

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam skoro presao preko nekog novog asfalta i cela vozaceva strana je bila u tackicama smole uspeo sam vrlo lako i uspesno da skinem wd40 sprejom

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alkohol,nemoj da koristis ni za zivu glavu,jer pojede lak,a onda krene da gricka i farbu,moj drugar pokusao da skine nesto s njim na Puntu,prelepe Moonligh Blue metalik boje,i ostala mu takva ruzna mat fleka od alkohola,da ne poverujes.

Ja naučio na sopstvenoj gluposti. :( Crn auto i mat fleka 7-8cm u precniku kod rucke na zadnjim levim vratima... A hteo upravo smolu da skinem, jer mi je auto pun fleka. Takođe zbog sopstvene gluposti i parkiranja pod borovima usred proleća...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li mi netko pomoći sa čišćenjem felgi. Došlo je do toga da ih želim prodati za malo para...

 

Dakle, ima nešto crno po njima, nemogu definirati što je, na najgorem djelu je debelo par milimetara i podsjeca na neku tanku tvrdu gumu. Na većini felge se radi o tim crnim sitnim točkicama, uvjerio sam se nakon mnogo sati i sati trljanja i čišćenja da se može skinuti bez oštećenja, ali mi treba nešto što je mnogo bolje od tih dolje navedenih sredstava.

 

Probao sam čistiti sa WD-om, Permetalom(uklanja masti sa roštilja), Nigrinom, potrošeno mnogo sati čišćenja, uz minimalne pomake, tim tempom bih ih očistio za koju godinu.

 

 

Ovako to izgleda :

 

Fotografija0001.jpg

 

 

 

EDIT : da napomenem tako je bilo otkad sam kupio auto...

Edited by drazen2410

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...