Jump to content
FAS Goran
oktopod

Kako skinuti farbu, mrlje od ulja, katrana, smolu od bora, tragove markera...

Recommended Posts

Uzeo pre 3 meseca u Lidlu. Lepo radi,ovo za felne prvi put sam proverio pritisak a da se nisam isprljao. Drugu tečnost sam probao na metalik i pastelnoj boji. Pošto zimi slabo ima buba odradio sam pre puškiranja haubu donji deo vrata i peta vrata. Mogu da kažem da lepo radi posao tj.kao da ostavi mali premaz i manje se prlja taj donji deo vrata i naravno zadnja vrata,i lakše se spere ona bljuzga tokom zime. Sada je opet na akciji,samo to su akcije dok se ne proda tako to može da potraje 2-3 nedelje. Danas sam uzeo i ovo čudo za premaz guma u spreju,velika boca 600 ml. 300 dinara 

 

IMG_20220321_105617586.jpg IMG_20220323_132416686.jpg IMG_20220311_134315870.jpg

IMG_20220311_134321970.jpg IMG_20220311_134137448.jpg IMG_20220311_134143137.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce ujutru vidim da me je napala pticija mafija, verovatno osveta jer ih teram sa terase.


viber_image_2022-04-29_20-08-41-739.thumb.jpg.9e236abb628da6a8558cc8f826807332.jpg


Nazalost tek sinoc sam imao vremena (citavih 20 minuta) da ocistim to rucno (koliko moze), nesto malo skinuo sa vodom i sundjerom.
Danas posle posla otisao na puskiranje, skinuo vecinu ali ostalo je i dalje, probao sam posle sundjerom/krpom, ali kao beton je.


viber_image_2022-04-29_20-08-59-484.thumb.jpg.774edc43105d990cba0359ffc252da8e.jpg viber_image_2022-04-29_20-08-59-608.thumb.jpg.058bf55fb8070b3d70f7ed7977bbe127.jpg

Koliko vidim u temi, jedini spas je medicnski benzin? Jel imate jos neki predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na savet oca, natopio sam majicu vodom i ostavio nekih 15 minuta, posle samo presao majicom i skinuo veci deo, ostalo je jos malo da se skine.

 

viber_image_2022-04-30_18-04-51-055.thumb.jpg.a92063f901fc040d1d4a20bf78ea8bdf.jpg viber_image_2022-04-30_18-04-53-533.thumb.jpg.ae7ce2c82fa1873c150c31be2908f25e.jpg viber_image_2022-04-30_18-04-55-504.thumb.jpg.492d39add9b7afbcdf2c5428dd97cf5f.jpg


Sutra cu da ponovim na ovom delu gde nije lepo dohvatila majica pa na puskiranje i ko nov.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nedostatku majice, mogu da posluže i maramice, salvete, toalet papir.... Kod debljih slojeva ponoviti više puta....

 

natapanje.thumb.jpg.22aa4ed4fe86aabaf0cadda10987b498.jpg

 

Moram priznati da je leteća gamad sve veštija, sve češće nalazim tragove na spojevima lajsni i limarije, između fara i krila, UNUTAR poklopca rezervoara, preko hromiranih lajsni, itd.

Pre 5-6 dana su trimerom kosili travu u kraju i sve mi isprskali auto sa strane. Crn auto, stajao na suncu, tako je lepo zapeklo na vratima da ni sa 5 žetona nisam uspeo da operem :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sad za vikend isao na kraci put i bas su mi musice ukenjale prednji kraj ali imam dobro sredstvo koje lako skida

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa iskreno ne znam kako se zove zato nisam ni napisao to sam uzeo pre 2-3 god preko drugara koji je drzao perionicu a gde je on to porucio ne znam, moguce da je u pitanju firma "plava zastava" iz Kragujevca posto sam jos neke stvari tad porucio preko njega i bile su sa etiketom te firme samo je ovo za muve bilo u rinfuzu tj u obicnoj flasi od kisele vode i bilo je nesto bas jeftino ...inace prilicno gusto sredstvo, koncentrat, boje meda ili ulja, rastvara se vodom ali starno odlicno skida musice i obicnim crevom kad prskas ne mora puska.

Ima po radnjama raznih brendiranih sredstava ali ovo sam po njegovoj preporuci uzeo.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam polovni retrovizor koji je bio označen srebrnim flomasterom (kao marker).  Ne mogu nikako da ga skinem. Probao sam sa alkoholom i acetonom. Posle acetona je crna plastika promenila boju tj. pobelela, ali je i dalje flomaster ostao. Neka ideja kako ovo rešiti?

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras da nadjes na kojoj je bazi marker. Moze biti vodeni, uljani, nitro ili akrilni. Ako aceton ne skida, verovatno je na akrilnoj bazi. Mada ne mora da znaci. Probaj sa sva tri razredjivaca, jedan po jedan, malo na krpicu pa sitno sa strane probaj, nemoj odma da natopis krpu pa da rokas ceo deo. Akrilni ces tesko naci u obicnim farbarama za razliku od prva dva. Akrilni jedino u auto farbari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshac

Nepotrebno otvorena tema spojena je postojecom, mozes da pogledas i dosadasnja iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, neshac said:

...Posle acetona je crna plastika promenila boju tj. pobelela, ali je i dalje flomaster ostao. Neka ideja kako ovo rešiti?

 

Sad ti je najbolje da ga ofarbaš     :rolleyes:    :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja to skidam sve sa nitro razredjivacem, ako i malo krene da bledi originalna boja to se lako ispolira ali nije mi se desavalo jer obicno taj marker ili sta god je sarano mnogo brze popusti pod nitrom nego originalna boja. Isto vazi i za boje drugih kola kad vas neko ocesa pa ostane ta druga boja tu i benzin uglavnom resava posao a nitro sigurno. Narod se plasi da koristi benzin ili nitro na karoseriji ali nema bojazni sem ako nije auto taze farban

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...