Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ovo je valjda red da predstavimo svog ždrebca :rolleyes: , ja se sve nekako zaboravim pa rekoh ajd sad nema više odugovlačenja.

Bravo je 2007 došao iz švabije od pre 20kkm je kod mene, oprema je valjda GT, mada je enterijer Trofeo. Uglavnom sve je fabriči na njemu ja sam se jedino potrudio da ga čipujem. Za ovo koliko ga vozim sam uradio set kvačila koji je bio loš kad sam ga kupio, prednje viljuške i senzor položaja radilice. Taj senzor je jedini kvar koji me je zadesio ostalo sam menjao po sopstvenom nahođenju. Neko vreme sam redovno merio potrošnju i nisam uspeo da zabeležim veću od 6,2l, na otvorenom putu do grčke (mereno metodom čep-čep) sa pola puta pod klimom 5,04l/100km. Po prirodi sam oštar vozač, volim brzu vožnju pa sam mališana par puta poterao malo brže, na kratko sam ga izvlačio na ravnom drumu do 210km/h to nemam slikano ali imam nešto pre 200km/h

200nd.th.jpg

Toliko za sad :lol:

1024j.th.jpg cimg3086.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf al si ga nasvirao :thumbsup: Ja sam mom nešto skromniju mapu udenuo, trebalo bi da je 136KS, nisam merio al sam zadovoljan za sad. Malo više se angažujem na tom polju, pa ću sledeću mapu sam editovati sam ubaciti. Videćemo kako će to sve da šljaka.

Uzgred da pitam da li neko zna gde mogu naći ovakve pragove za njega?

0181358176001.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepa boja, nema sta... :)

ubedljivo je najlepsi u toj boji, bar meni... :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je valjda red da predstavimo svog ždrebca :rolleyes: , ja se sve nekako zaboravim pa rekoh ajd sad nema više odugovlačenja.

Bravo je 2007 došao iz švabije od pre 20kkm je kod mene, oprema je valjda GT, mada je enterijer Trofeo. Uglavnom sve je fabriči na njemu ja sam se jedino potrudio da ga čipujem. Za ovo koliko ga vozim sam uradio set kvačila koji je bio loš kad sam ga kupio, prednje viljuške i senzor položaja radilice. Taj senzor je jedini kvar koji me je zadesio ostalo sam menjao po sopstvenom nahođenju. Neko vreme sam redovno merio potrošnju i nisam uspeo da zabeležim veću od 6,2l, na otvorenom putu do grčke (mereno metodom čep-čep) sa pola puta pod klimom 5,04l/100km. Po prirodi sam oštar vozač, volim brzu vožnju pa sam mališana par puta poterao malo brže, na kratko sam ga izvlačio na ravnom drumu do 210km/h to nemam slikano ali imam nešto pre 200km/h

200nd.th.jpg

Toliko za sad :lol:

1024j.th.jpg cimg3086.th.jpg

Ako je za pohvalu...

Moj Punto 1.9 JTD 63 KW, bez chipovanja ide preko 200 Kmh

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije da jeste, prvo bi trebalo da to kažeš nekom ko se razume u baždarenje kiometar sata jer koliko mi je poznato taj auto po fabričkim specifikacijama ima 166Nm, ubrzanje od 12,2s do 100 km/h, i max. speed od 170km/h. Znači 200km/h prelazi ako ga šlepa neki malo jači auto. Svakako bi tim performansama trebalo da se hvališ u opisu svog vozila a ne mog :thumbdown: , ovo je podforum u kojem predstavljamo svoje ljubimce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ja mislim da nisu u detalje tacni podaci o maks spidu!

koliko je puntu 19d maks spid,reci mi da bih ti nesto rekao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo JTD 85 kw max speed 192km/h,punto JTD nema teorije da ide 200km/h.

Uzmi garmin pa izmeri i onda javi rezultate,cajger nije merilo brzine :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovali ili ne ,osim ako sat laze na cetri auta,vozio sam cetri punta van 1.9d 2002 god u rasponu 170km/h do 180km/h,to je bilo negde 2007na 2008,znaci stari 5,6 god i od prvog dana vlasnik ista firma...Znaci na sva cetri laze sat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne laze na sva cetiri nego na svakom autu koji je ikada napravljen sat laze.

Sto brze ides to vise laze.

rekao sam ti,uzmi navigaciju i na njoj meri brzinu,to je najrealnije :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

oket je to da laze,ali koliko,zar ne moze da punto 1.9d ide 180km/h,a mislim da mu nije toliko po karakteristikama fAbrike max speed,znaci da ni fabrika kada kaze da moj uno ima maks spid 145,a ja ga vozim preko ko od sale,znaci da toliko sat laze i kada kaze da mu je ubrzanje do 100 18sek(17,9),a ja za manje naguram do sto,istina je sve sto napise fabrika!?hocu samo da kazem da nisu karakteristike sto se tice maks brzine i ubrzanja tacne!100%sam siguran u to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze lamela da isprati ono sto motor moze(sala mala),stvarno Bravo ide k'o zmaj :rolleyes: A i uzivo izgleda deset puta bolje nego na slikama :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam naveo podatak da se hvalim, jer za Punto i 150 kmh je nesigurna brzina.

Naveo sam to kao podatak koliko sam ja po brzinomeru vozio, cisto da vidim koliko moze da ide.

Motor je 1.9 JTD 63 Kw na 3500 rpm, Moment 196 Nm 1500 rpm. Mislim da nije cudno da ide bez problema 190 kmh, jer je 1055 kg tezak. Po fabrici, max speed je 173 kmh.

Nemam navigaciju, mozda nekada i proverim, nadam se da to nece uciniti policijski radar.

Nemoj da se palite, daleko od toga da sam napisao to da bih rasplamsao diskusiju, vec kao moje zapazanje.

Izvinjavam se sto sam izazvao ovakvu atmosferu.

Inace Bravo ti je ekstra, umalo i da pazarim jednog 1.2 16v, pre ovog Punta, ali je prakticnost auta sa 5 vrata a i JTD motor prelomio za Punta.

POZDRAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ništa protiv što si to pisao, samo mi je malo nelogično da u pod-forumu Predstavljanje automobila članova u tuđem opisu hvališ performanse svog auta. Ja inače više volim auto sa troje vrata, nekako mi ni jedan sa četvoro ne izgleda tako lepo kao sa troje. E sad kako se nikad ne vozim na zadnjem sedištu ostatak o praktičnosti me ne zanima. Mislim da si trebao da pazariš taj Bravo, ja sam isti taj benzinac 2001. god za malo kupio, imao je odličan enterijer, full opremu, beli cajgeri, alu felne...

NB989.jpg NBbDi.jpg

Sreća posle mi nalete ovaj JTD i nisam se pokajao još a prešao sam 20k. Ubo sam sličan enterijer kao taj benzinac i ostalo naravno sve u full-u. Sad se spremam da mu u togu zime odradim blagi tuning tek, tek po neki detalj da ne bi bilo preterano i neukusno. Okačiću slike kad dodje vreme.

NBgCA.jpg

NBj6J.jpg NBFz0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se jos jednom.

Bilo je samo moje zapazanje.

Inace neke 1996 sam se prvi put vozio u Bravo-u 1.6 16v u full opremi (neki italijan vozio naravno) delom po ekstra losem putu, a delom po autoputu.

Odusevljen sam bio naravno kako auto ide ekstra i kako je stabilan i udoban kao za klasu vise.

Zelim ti dugi niz km sa tjuniranim motorom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican,odlican auto!

Potrudi se da nabacis one pragove,sa njima izgleda samo tako!

P.S. Tako je kako fabrika kaze i nikako dugacije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, hvala. Hteo sam da malo sačekam da odradim sve što sam planirao na njemu pa da vam prezentujem. Nisam planirao ništa nešto besno, samo blagi tuning tek toliko da malo pojača efekat a da ne bude kičerica. Sad kad ste već oživeli temu neda mi se da se strpim pa moram da okačim slike. :rolleyes: Evo šta sam uradio u prvoj turi:

Ružni zardjali doboši ofarbani u crvenu boju.

Ružni zardjali brezoni zamenjeni hromiranim.

Posle obijanja zamenjen crni lim na vratima i presvučen 3d carbon folijom. Na slikama se ne vidi baš najbolje ali izgleda vrh, zavisi od ugla iz kog se slika pošto su 3d.

prea.th.jpg

posle2.th.jpg

posle1.th.jpg

Sutra upadaju H1 8000K xenoni. I ako bude novaca zatamnjivanje lumar folijama, to osećam da će da sedne uz ove 3d folije. Inače ima fabrički zatamnjena stakla ali folije hoću da stavim iz bezbednosnih razloga sa blagim zatamnjenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...