Jump to content
FAS Goran
lnzarko

Fiat Punto mk.2 - brzinomer ne radi

Recommended Posts

Od jutos mi se upalila lampica check engine i brzinomer ne radi. Skala za broj obrtaja radi ali za brzinu ne. Ima li kakve veze ova lampica sto se upalila sa brzinomerom.

Punto 1.2 8v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nema ABS problem moze da bude u seznoru brzine ili u plasticnom zupcaniku koji se nalazi na diferencijalu sa gornje strane. Ako ima ABS signal brzine se dobija sa njega i to je malo komplikovanije.

Edited by Martini

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno nema ABS jer bi se i ta lampica upalila tako kao sto rece covek plasticni zupcanik(pinjon) ili elektronski davac,postoje sanse ali minimalne za los kontakt na konektoru davaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam fiat punta 1.9jtd 86ks 2003 godiste.Ima vec nekoliko dana kako me zeza brznomer,nekad u voznji kazaljka je znala da spadne i nepokazuje mi koliko idem na sat.Od jutros od kada je spala nedize se.Zna li neko u cemu je problem,i kako da ga rijesim?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na mk1 imam problem. Nekada radi brzinomer, nekada ne. Upalim auto i krene da zuji nesto, bacim pogled na kontrolnu tablu, a kazaljka bije preko 200 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 16.1.2015. at 3:47 PM, Nikolaj123 said:

Ja na mk1 imam problem. Nekada radi brzinomer, nekada ne. Upalim auto i krene da zuji nesto, bacim pogled na kontrolnu tablu, a kazaljka bije preko 200 ...

Kako si resio problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana sam uzeo fiat punto 2 sportage 2000godiste 1.2 16 v benzin plin 

Primetio sam ne radi mi skazaljka za brzinu ,dole na menjacu imam onaj crni cep ,kako meri brzinu jer ide preko Abs ili da skinem taj cep i ubacip pinjon 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Darko90

 

Brzina moze da se ocitava preko pinjona ili ABS centrale, to bi trebalo da se moze odabrati u konfiguraciji CAN uredjaja / proxi alignment-a u MES-u. Medjutim ako ti je selektovan ABS a ne radi ocitavanje, na tvom mestu bih se zabrinuo za njegovu funkcionalnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Darko90 said:

...kako meri brzinu jer ide preko Abs ili da skinem taj cep i ubacip pinjon

 

On 9/24/2010 at 8:44 PM, Martini said:

Ako nema ABS problem moze da bude u seznoru brzine ili u plasticnom zupcaniku koji se nalazi na diferencijalu sa gornje strane.

 

On 9/24/2010 at 10:10 PM, mikisxy said:

verovatno nema ABS jer bi se i ta lampica upalila tako da...plasticni zupcanik (pinjon) ili elektronski davac, postoje sanse ali minimalne za los kontakt na konektoru davaca

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam punta mk2 1.9 59kw, kod mene brzinomer sat nepokazuje tacnu brzinu, ako hocu da vozim 50 km na sat meni na satu pokazuje 30, pinjon sam kupio novi i zamenuo ista prica. sad abs mi gori lampica abs desnog tocka nevalja dali moze da bude do toga ili je nesto drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani,

 

kupio sam do nedavno fiat punto 2 1.2. desavalo mi se u toku voznje da mi na 80 km/h preskoci i nastavi dalje da pokazuje normalnu brzinu, ako usporacan polako tu na 80 opet kao da zaglavi i ne vrati nego mi od 80 pokazuje sa vozim kao sa 0, i kada nekoliko puta dam kontakt on se vrati normalno na 0 i radi, sada mi se desavalo da na 60 km\h isto, i sad poslednji put jako sporo vraca kazaljku i onda opet preskoci i i pokazuje neispravnu brzinu. Da li mozda znate u cemu moze biti problem i kako bi se mogao resiti?

 

S postovanjem, unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni treba savet... Skidao sam instrument tablu da pogledam da li su ubodne ili lemljene diode i kada sam vratio kazaljke neće da mi pomera na km satu. Isto mi je bilo sa ovom za gorivo, ali skinio, dao kontakt na prazno, vratio radi... Ima li neka caka kod vraćanja, ne znam gde grešim. Prosto je skinuti, isto sam vratio kako je bila, ali neće, zašto? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen i senzor i pinjon na putu i dalje  brzinomer neradi. Nebroji predjene km. Sta moze biti problem, da li je sat neispravan, Ecu ili nesta trece. Inače punto je tako kupljen sa neispravni km satom nema Abs. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...