Jump to content
FAS Goran
xerxes

Fiat Bravo 1.4 12v - trza u vožnji

Recommended Posts

Imam Fiat Bravo 1.4 SX, proizveden 1988.

Motor startuje uglavnom OK i radi dobro u pocetku. Posle nekog vremena, u toku voznje, naglo pocinje da "trza", jako se smanji snaga motora, Motor se ponasa kao da ce se ugasiti, sve u svemu, vrlo neprijatan dozivljaj pri voznji. Pri tom, cini mi se, nisam 100% siguran, pocinje i da smrdi izduvni sadrzaj. Ovo trzanje se ublazava kada prebacim u visi stepen prenosa, pa vozim na manjem br.obrtaja.

Kada stanem i auto je na leru, motor radi neravnomerno, "brekce", itd. Desava se i da, posle nekog vremena u voznji, motor se vrati u normalan rezim, mada sa smanjenom snagom.

Kada se motor ugasi i ostavi neko vreme, pri novom startu uglavnom se vrati "na staro", radi OK. Sve ovo se javlja vrlo cesto, ali ne uvek, i pri kratkim voznjama izostaje.

Pretpostavljam da je nesto od senzora, ili lambda sonda, ali sta?

Na obrtomeru se ne vidi nista indikativno. Sta bi moglo biti u pitanju? Hva na sugestijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godina je, naravno, 1998.... typing error!

Uradjene su servisne zamene - svecice, itd, pretpostavljam da su odgovarajuce oznake i toplotna vrednost

pre servisa sam prijavio majstoru isti problem, koji je ostao i posle servisa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti je merio majstor pritisak goriva? Treba da ima do 3,5 bara, mada kazes da odmah pali pretpostavljam da nije do pumpe za gorivo.Moguce da je filter za gorivo,jel imas gas?

Edited by fandjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se juce desilo da je auto odjednom izgubio snagu i poceo da puca ispod haube.Ja stao ,otvorio haubu i procackao kablove na bobini i to je resilo problem.

Ali je to ujedno i znak da moram da ih menjam kao i svecice jer to obicno treba menjati u kompletu kad se ne zna kad je sta menjano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se vec nekoliko puta to desavalo u voznji. A jednom cak nisam mogao ni da ga upalim. Spremio sam svecice,kablove ,filter za benzin pa cu videti ima li nekih pomaka na bolje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa mojom Bravom, naime u toku voznje iz prelaska obicno druga-treca i treca-cetvrta i obrnuto, automobil secka, puca. Kao i ponekad u toku voznje u tim bzinama, obicno na uzbrdici, slabije na ravnom putu. Auto ide na plin. Sve se to desava od kad je cale uzeo da opere auto, pa prao i malo ispod haube :( Sta mislite da je?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bobina,kablovi prvo...

Koliko dugo se to desava,na ovoj vrucini i pored vruceg motora sve bi moralo da se osusi za par sati maksimalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa evo vec 15ak dana, zamenjene svecice u medjuvremenu, kablovi nisu dirani jer su relativno skorijeg datuma. I ja sam racunao da se nesto pokvasilo i da ce se osusiti, medjutim nista. Mislis da bobina moze biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! Od skoro imam fiat bravu sa motorom 1.4 12v,inace je motor dobar.

Inace da kazem da mi je bila crla bobina pa sam je juce zamenio polovnom. Od tada motor radi dobro ali sada trza u voznji i pri naglom dodavanju gasa? kada sam ga uzeo imao je jako malo goriva u rezervoaru pa ja licno mislim  da je talog povula pumpa sa dna rezervoara i to ga valjda gusi. 

Ne puca ,ili slicno. Samo se gusi i trza.... na mali gas ide ali cim dodam jaci gas pocne da se gusi. Sta bi to moglo da bude? Hvala na odgovorima.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...