Jump to content
FAS Goran
hasanze

Lancia Lybra 1.9 JTD - kuckanje zbog loših guma na balans štangli

Recommended Posts

Treba da menjam gumice na balans štangli, sve silen blokove i gumice i stabilizatore pozadi. Naravno to sve treba da rastaviti majstor i rekao mi je da je vrlo zeznuto jer mora da skida rezervoar zbog šarafa i matica koje sam zaokruži dole na slici. E sad mene zanima da li je neko imao sličnog iskustva i da li mora stvarno da se skida rezervoar jer pomalo strah da to radi i msilim da je to nepotrebno....

 
2909_EC8_DB13_E7466672_ECA963_F4250_AE.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gore problem sam skontao, sarafi su okrenuti naopacke pa mora da se skida rezervoar. E sad imam novo pitanje...

 

Pošto trebam da menjam sve silen blokove, zadnje stabilizatore i gumice zadnje balans štangle znaima me kakva iskustva imate sa Euroauto i Kit-om. Da li kod njih da ih kupujem i od kog proizvođača ?

 

Bio bih vrlo zahvalan ako bi mi neko odgovorio jer mi znači mnogo !

Edited by Kopun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovor za clana KOPUN  - Ja sam skoro menjao stabilizatore i reparirao viljuske kod Radijus- a u Nisu i veoma sam zadovoljan. Takodje je i kod mene lupalo ali je sada prestalo. No tvoje pitanje je da li mora da se skida rezervoar, meni je majstor rekao da ne mora iako je sraf pored rezervoara stavljen bukvalno na podu vozila. Problem moze biti ako se on nemoze osrafiti, onda mora da se busi i kasnije vari, pa se mora obezbediti rezervoar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešeno pre tri nedelje.. Snašao se majstor uz pomoć šemi koje sam mu dao, bez skidanja rezervoara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.Od pre par dana tacnije kad su se pojavile ove hladnije temperature poceo sam da primecujem da preko neravnina sa leve strane dolazi kao blago skriputanje.Evo video,jedva se cuje.Sta bi ovo moglo biti?

 

 

Ja sumnjam na gumice balas stangle ili solje amortizera.Da li moze da bude jos nesto uzrok?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nesto nece da otvori ovaj video, ali po tome sto si opisao, 99% su gumice balans-stangle. Tako uvek pocnu prvo da skripucu pre nego sto pocnu da lupaju, a hoce i samo da skripe neki duzi period kada su gumice loseg kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako resio sam sve.Pa da javim sta i kako.Stabilizator je bio dobar,ali gumica je bila busna i prodirala voda.Posto sam radio reklamaciju seta kvacila ,trap je isao dole,pa sam zamenio i gumice i stabilizator.Tog neprijatnog zvuka vise nema.Inace ne znam da li tripujem ili sa novim gumicama auto daje malo tvrdji osecaj napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...