Jump to content
FAS Goran
hasanze

Lybra 1.9 JTD - nemam najbolju vuču

Recommended Posts

molio bih za pomoc bio bi jako zahvalan stariji sam covjek pa mi malo teze sve ovo ide posjedujem lanciju libra 1.9jtd 2000 g.nemam najbolju vucu vozio na dijagnostiku i dobio sledece.Gaspedala-senzor polozaja2 prevelik signal

mjerac mase zraka Preniski napon.Ima li gdje kakvo uputstvo.unapred se zahvaljujem za bilo koju pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doci ce neko od iskusnijih kolega ili majstora da Vas posavetuje

Ono sto ja mogu da Vam kazem, da problemi sa gubitkom snage i slabom vucom, kod JTD motora dolaze najcesce zbog zaprljanosti MAP i MAF senzora, EGR ventila koji nije blokiran ili pak turbine i dizni.

Problem sa zaprljanim MAP i MAF senzorom i EGR ventilom se lako resavaju ciscenjem ovih senzora i blokiranjem EGR ventila.

U tezim slucajevima neki od ovih senzora se mora zameniti.

Cesto je dovoljno samo ocistiti turbinu i dizne, bez nekog dodatnog remonta

U svakom slucaju, neko strucniji dace Vam malo precizniji odgovor sta bi to moglo biti, ali generalno taj problem se cesto desava i obicno nije znak nekog kardinalnog i skupog kvara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kao i uvek prvo predlazem dijagnosticki pregled motorne elektronike da raznim nepotrebnim zamenama i intervencijama ne bude skuplja pita nego tepsija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto rece kolega -prvo dijagnostikom utvrditi sta fali ili nije uredu pa onda popravka jer postoji podosta stvari koje mogu da uticu na rad a skupo je menjati jednu po jednu dok se ne nadje resenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi Hasanze-u, koliko dugo koristite vozilo?. Kad ste kupili i od koga. Gde živite? Sve su ovo neki od podataka koji će i vama, a i nama pomoći da vam na najadekvatniji način savetom pomognemo. Skoro svi smo sa Librama (pa i sa Stiloima) sa tim motorom imali u početku poteškoće, ali koliko vidim svi su ih otklonili i svima funkcionišu kako treba. Dug period nevoženja, iznenadno razradjivanje posle višemesečnog stajanja na placu, a Bogami i period kada neki uredjaji na tom motoru više ne funkcionišu i jednostavno ih je potrebno ukloniti. Raspišite se malko...Što više podataka date - lakše će biti za savete.

(to što ste starija osoba je odlično, još neko da se učlani, pa da napravimo društvo starih mudraca - veterana thumbup.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi Hasanze-u, koliko dugo koristite vozilo?. Kad ste kupili i od koga. Gde živite? Sve su ovo neki od podataka koji će i vama, a i nama pomoći da vam na najadekvatniji način savetom pomognemo. Skoro svi smo sa Librama (pa i sa Stiloima) sa tim motorom imali u početku poteškoće, ali koliko vidim svi su ih otklonili i svima funkcionišu kako treba. Dug period nevoženja, iznenadno razradjivanje posle višemesečnog stajanja na placu, a Bogami i period kada neki uredjaji na tom motoru više ne funkcionišu i jednostavno ih je potrebno ukloniti. Raspišite se malko...Što više podataka date - lakše će biti za savete.

(to što ste starija osoba je odlično, još neko da se učlani, pa da napravimo društvo starih mudraca - veterana thumbup.gif )

prije svega da se zahvalim svim clanovima koji su mi pokusali pomoci.naime lanciu libra 1.9 jtd vozim oko 4 godine uvezena je iz austrije kupio sam je od prijatelja koji sverca sa automobilima. do sada zaista nisam imao problema sa istom .Zivim u b ih grad zenica.Kod nas ima par otpada ali malo libri .uradio dijagnostiku pokazalo sledece

Mjerac mase zraka-Preniski napon

Gas pedala senzor polozaja2-Prevelik napon

Jos jednom velika hvala za svesrdnu pomoc i pozdrav

Napisao je čovek u predstavljanju članova da je iz Zenice...a i ono ZE u nick-u nešto znači... :whistle::thumbup:

Veliki pozdrav :

Edited by hasanze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da ja samo dodam da 90% JTD motora koji slabo idu imaju problem sa protokomerom i sa EGR ventilom.To se iz dosadasnje prakse pokazalo X puta. Ali uglavnom je protokomer u pitanju pa tek onda ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

postovani, prije deset dana sam postao vlasnik libre 1.9 JTD 2001. 85 kw auto je naizgled a i po ocenama nekolicine u stvarno dobrom stanju, znam poreklo istoriju sve. Majstor mi je jedino ocistio egr ventil i kaze da je bilo malo cadji

medjutim prije par dana kada sam ga potjerao uzbrdo na 3500 obr. odjednom sam izgubio gas nekih 5 sek i posle sve normalno

kada sam otvorio haubu posle par km vidio sam rasprskanu emulziju ispred egr ventila i oko intercooler crijeva

crijevo nije puklo i djelovalo je kao da nije dobro stegnuto, kada smo to uradili opet smo ga testirali i cini mi se da se na egr ventilu opet pojavila malo emulzije oko rebrastog dijela, auto solidno vuce ali mi se cini posebno uzbrdo da to nije to, a ne mogu ocjenit jer prvi put vozim jtd. Znam da je bilo dosta price o egr ventilu ali nisam procitao da je nekome na njemu bilo vidljivo tragova emulzije.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emulzija moze da se stvara u zatvorenom egeru usled kondenzacije.Ako nije zatvoren ne bi trebalo da je ima.Gde se tacno javlja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

javlja se iza onog dela na egr ventilu koji se pomera, kojim se moze ugasiti auto, ne znam kako se zove

da li je moguće da je odatle onoliko izaslo emulzije jer je bilo poprilično poprskano ili je to ipak iz intercooler creva koje napominjem nije puklo al pošto ga je majstor skidao prije toga dmoguće da nije dovoljno stegao

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto gasi auto a rebrasto crevo od egera dolazi na njega je klapna za smanjivanje vibracija prilikom gasenja. Ne bi smelo tu da ima emulzija,zatvori ti eger da ne bude neki problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta,egr-map-maf-vakumi-overboost-prljava turbina-i jos po nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...