Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Ja na svom puntu imam xenone evo vec godinu dana,nemam nikakve greske,sve radi kako treba,jedino sto mi bleji greska od pozicije i to je to...a inace ovi farovi od punta su bas losi

E sad, mene interesue kakvog su generalno kvaliteta sociva iz Punta MK2? Znaci sama sociva, ne i ceo far. Jer planiram ugraditi sociva zbog xenona kod sebe u Korsu.

Mnogi ce reci, pa kupi H4 BiXenon sociva itd. A ja i ne bih bas jer volim sam da cackam po autu, hteo bih par sociva u faru, a i ekonomski je mnooooogo isplativije.

Dakle, vredi li to socivo necemu ili da gledam neka druga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa uzmi ova H4 bixenon... salim se malo :thumbup:

A jel si razmisljao kako ces nabudziti ova sa punta na corsine farove. Ovi kinezi H4 bixenon se samo nasrafe na rupu od sijalice, a ovi sa punta ne mogu tako. Ako nisi vec gledao, baci pogled na youtube kako ljudi montiraju ove bixenon. Naravno otvaranje fara je nizbezno u oba slucaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma otvaranje fara je skroz ok :) A za sociva sam mislio da isecem dve rupe. Video sa da ljudi to rade, tacnije video kad je vec odradjeno. A kako i cime su to sekli.......

A pitam za sociva od punta jer su lako dostupna a i mala su pa bi se vrlo lako spakovala.

A cek, mislis na kineska sociva BiXenon?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje pitanje se odnosilo da li mislis na sociva ili xenone? :) OK, skontao ;)

A sto se tice tvojih linkova, sve ja to odavno znam. I kad bih vec davao tolike pare, pre bih uzeo ovo http://cgi.ebay.co.uk/VAUXHALL-CORSA-B-CHROME-ANGEL-EYE-PROJECTOR-HEAD-LIGHTS-/320525147346?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4aa0c99cd2 Ali kada sam uzimao farove, nisam imao tada toliko kesa pa uzeo ovo http://cgi.ebay.de/DEPO-SCHEINWERFER-SET-KLARGLAS-CHROM-OPEL-CORSA-B-/130518998756?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item1e6389dee4 . Sa cistim staklom.

i sada pokusavam da improvizujem, domaca radinost.

Pa me interesuje, kakva su sociva od punta mk2? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko kontakt za Bear h7 4300K ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antenal iz Zemuna, tacnije sa Altine prodaje Bear ksenone.

Preko gugla potrazite kontakt (imaju sajt HID, tako nesto), a ako ne uspete onda cu traziti od druga broj koji je kod njih uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio Bear xenone 4300K h7 za 55€ ovde http://www.hidxenon.rs/ garancije 1god. Kažu da su dosta trajni i kvalitetni. Videćemo pa ćemo ponovo razmeniti iskustva. Zamenio ih na Puntu mk2b 1.3mjt( veliki farovi kao z10). Zamena trajala oko 1,2 do 2 sata lagano. Za far kod suvozača je dovoljno skinuti posudu sa antifrizom, a za far kod vozača sam skinuo akumulator, zatim osigurače, pa pomerio osgurače ulevo na mesto akumulatora i dobio dovoljno mesta za rad. Prvi utisak: po sunčanom danu biju kao blesavi ali ne rasipaju ne sve strane. Zamislite, štelovao sam ih usred sumčanog dana na zidu zgrade pored parkinga. Lepo i oštro se vide sve potrebne linije za štelovanje. E, sada videćemo noću. Prethodno sam pri promeni farova srećom dobio i štitnike (senila) ispred sijalica za ta oborena svetla kojih nema u originalu a dosta sprečavaju blještanje ka napred i rasipanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre par dana ugradio Bear u Megana 2, ali tek nakon što je drugi komplet došao sa garancije, pošto prvom koji je kupljen (i otpakovan nov) nije radio ni jedan balast...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio neki kineski xenon 6000k za 40e pre tri godine u pristini,i postavio na nissan almeru....tri godine sljaka ko ludo za 40e bombona i svetle extra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi bilo lose da trazis xenon sa tankim balastima, jer standardni hoce da prave nekad probleme kompjutru, pa moze da prijavljuje gresku, oni su skuplji u proseku 15-20e od gore navedenih, a sam to montiraj, prosto je! :)

Znaci da svi xenoni sa tankim ne prijavljuju gresku? Ili to zavisi od modela do modela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle ugradnji xenon-a, poznat servis na forumu, radio u kolima je počeo da šušti i dosta manje stanica može da 'pronadje'. Neko rešenje?

Pozdrav...:)

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar i kod mene... losi balasti, ometaju signal. srecom ne slusam radio pa nije strasno :)

Nazovi servis i trazi da ti zamene balste (jer ometaju radio) jos si u garanciji tako da ne bi trebalo biti problema. :thumbup: u slucaju da ih bude, polupaj im stakla na garazi :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar i kod mene... losi balasti, ometaju signal. srecom ne slusam radio pa nije strasno :)

Nazovi servis i trazi da ti zamene balste (jer ometaju radio) jos si u garanciji tako da ne bi trebalo biti problema. :thumbup: u slucaju da ih bude, polupaj im stakla na garazi :) :) :)

ili ih dovedi jedan utorak na fucu i pregovore prepusti herojima :rambo: :rambo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

off: Heroja postaviti za oficijalnog ubedjivaca za FLCS :lol:

tema: javi se u servis gde si ugradio xendze i resice ti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što Xeroj reče - loši balasti. I meni su bili loši, stoga su ometali signal radia. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

^i kod mene Bear susti na bravu :)

kod burazera Bear sustao na Mardzi, (dachoni (auto klinika dacha)) zamenjeni za neke Vip HD i vise ne susti :thumbsup:

off: moze, ali uz neku simbolicnu novcanu nadoknadu :) da ne prljamo ruke bez veze :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^i kod mene Bear susti na bravu :)

kod burazera Bear sustao na Mardzi, (dachoni (auto klinika dacha)) zamenjeni za neke Vip HD i vise ne susti :thumbsup:

off: moze, ali uz neku simbolicnu novcanu nadoknadu :) da ne prljamo ruke bez veze :thumbsup:

sutra idem, pa javljam...a čini mi se i sočiva da nisu nešto podešena, bije svuda samo ne isprred...:)

p.s.

fudbal je rešenje...:);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dajte preporuku na pp gde da uzmem xenon kit preko racuna, H1 6000K, ali da budu minimum ~55W ... ne trebaju mi sada za auto, vec za skolu, za neki projektor, znaci mogu i da bljeste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...