Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Svaka cast, lepo napi*anjeno, bar meni je uvek uzivanje pogledati ovakav rezultat na zidu, iz razloga sto to dalje implicira uzivanje nocu na putu :) .

Koliko mogu da vidim na slikama i hotspot je bas tamo gde treba, sto je misaona imenica za prilicno ovih jeftinih projektora koje ljudi kupuju. Interesuje me je li to bilo tako na ovoj tvojoj seriji ili je moralo da se cacka oko lezista?

 

PS: Na novoj verziji foruma slike postavljamo direktno na forum - mnogo je brze, lakse i preglednije, nema potrebe da se to vise radi preko Postimage ;) :

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Koliko mogu da vidim na slikama i hotspot je bas tamo gde treba, sto je misaona imenica za prilicno ovih jeftinih projektora koje ljudi kupuju. Interesuje me je li to bilo tako na ovoj tvojoj seriji ili je moralo da se cacka oko lezista?

 

Već drugi primerak ovih "8.0" koje viđam, imaju odličan hotspot direkt iz kutije što bi rekli. Naravno, mora malo igre postojati sa samim položajem sijalice, nakon što se pričvrsti nosačem, to igra drastičnu ulogu, ali se vrlo lako blagom rotacijom dođe do ovakvog hotspota :) E sad da li sam baš ubo oba primerka da su vrh, ili je većina iz te nove serije takva, ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam moje iskustvo:

Imam punta, kad su mi ugradjivali xenone rekli su mi da je body kompjuter vrlo osetljiv i da hoce zbog xenona da crkne. Posle nekih 250km meni je crkao i eto problem..

Inace ne bih voleo da skinem xenone jer mnogo lepse i jace sijaju. Sad trazim neko resenje da mi ne rikne novi komp..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 2, xenoni su Bear, elektirar koji mi je ugradjivao mi je naglasio da moze da se desi da crkne body jer je osetljiv. Hoce da crkne i kad halogena sijalica malo slabije radi, tako mi je covek rekao i eto desilo se.

Pitam se da l se to jos nekom desilo ili sam jedini

 

Edited by Fr0g

Share this post


Link to post
Share on other sites

O čemu se ovde priča, kakav canbus, kakav body, ja ne znam više ni jednog Punta 2 koji nema xenon set ugrađen i nikome nikad ništa nije crklo od toga... Prvi put čujem tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, Vule said:

O čemu se ovde priča, kakav canbus, kakav body, ja ne znam više ni jednog Punta 2 koji nema xenon set ugrađen i nikome nikad ništa nije crklo od toga... Prvi put čujem tako nešto.

Nemam ja xenon set...ali cu uzeti :) jurim Morimoto...e sad...posto za godinu i nesto dana..meni nijedna sijalica na kolima nije crkla,ja ne znam da li mi za oborena idu H1 ili H7..vrsljajuci po netu nasao sam na hrvatskom forumu da naime od 2001 godista za oborena idu H1 a moj je januar 2001god :) mene je iskreno na neki nacin strah da pogledam sta je kod mene :) posto svi znamo da Puntici mogu da budu osetljivi ako se nesto ne uradi kako treba(npr da ne vratim tu plastiku iza fara.. a znate kako je zakukuljeno :)..da li postoji bilo koji drugi nacin da utvrdim sta ide kod mene ili cu ipak morati da skidam i vadim postojece sijalice..? A verujte mi da sve stoji kao iz fabrike da je..

Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cuore_sportivo Nema pravila kod starog Punta sa uskim farovima. Negde su kratka H1, duga H7, negde pak H7 za kratka/duga. Skini poklopac pa ces videti koja je sijalica kod tebe u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/18/2016 at 10:31 PM, Vule said:

Još jedan master rad :) 4300k i poslednja serija Morimoto projektora (naravno ne original, nego ovih što se kod nas prodaju, 8.0 piše na njima, vrhunska serija)

 

image.jpgimage(1).jpgimage(2).jpgimage(3).jpg

 

P.S. Nemojte mi molim vas slati poruke sa pitanjima koliko tražim za ruke, jer ne radim ovo uslužno, bilo je za drugara :D 

 

 

 

Dobro je ispalo samo me zanima kakve su sanse da je izasla 8.0 verzija a da ih TRS nema na sajtu, nesto mi je tu sumnjivo? Imas mozda slike samih projektora i dizajna radi poredjenja ?

Edited by DoX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav 8.0, to je kineski "8.0", zato i napisah, samo piše na njima 8.0... Znam da je 7.0 poslednji oficijelni original, možda su donekle to pokušali da iskopiraju, vidim da se za razliku od prethodnih klonova kod ovog uz samu ivicu snopa dosta široko pruža intenzivna svetlost, što nije bio slučaj sa prethodnicima, jedino što mi pada na pamet je da su kinezi malo redizajnirali šoljicu, što bi moglo samo da znači da ovaj snop može biti još bolji uz novi shield i poneki tweak, ali nisam to pakovao kod sebe pa se nisam previše zamarao sa isterivanjem maksimuma :)

 

Slike projektora nemam, jer bukvalno izgledaju identično kao i svi dosadašnji klonovi, jedino kažem, cenim da šoljica malo drugačijeg oblika, sve ostalo je isto.

 

Čekam da vidim D2S 4.0 kako će da radi, mada mi je MH1 7.0 i dalje apsolutni favorit, to ću jednom spakovati kod sebe sigurno :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam ugradio bixenon na Punta sa CnLight AC xenon setom. Kako Vam izgleda? :)

4bc470ac5635e8dfe81de86bf528709b.jpgb3abba0e49507ed4d8b8a1e6056fcd0f.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam bixenon projektore, xenoni, cetiri prstena i kostalo je 195 evra + poliranje farova i keramicka zastita 20 evra :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni deluje da sija bas dobro, cak i po odsjaju na ostalim kolima mi izgleda kao da su uredno podeseni. Jedino prstenovi nisu po mom ukusu, ali to je vec nesto o cemu se ne moze raspravljati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...