Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Na vratima garaze je prilicno usko da se vidi, ali na ovoliko sirine deluje da je Nidza pedantno odradio rotaciju projektora.

Ostaje jos da se nasteluje desni far po visini (da se spusti) i da se rotacija proveri negde na sirem zidu i putu.

Ovako na prvu je, za mene, korektno uradjeno.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada je visina farova namestena na "0" onda je linija odlicna, ali kad je na kecu onda dodje do ovakve promene kao na klipu, jer sam prepakovao motoric levog fara iz jednog polomnjenog starog fara i izgleda da on ima manji opseg nego na novijem (desnom) faru..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što sam i mislio, loši projektori. Rotacija jeste odrađena odlično, štelovanje visine treba da se doradi, ali se čak i na tih par sekundi na klipu vidi ono o čemu pričam.

 

Desni (suvozačev) far nema apsolutno nikakav hotspot - za one koji ne znaju šta je hotspot:

 

5526bcbe587f71aebe4d8f90af097a88_zpsad55

 

Ovaj svetao deo koji se vidi tačno ispod sredine cutoffa, a od esencijalnog značaja je za performanse projektora, da bude na idealnoj sredini i raspoređen kako treba, da bi svetlost "dobacivala" iole daleko i da bi uopšte postojao neki intenzitet na putu u noćnoj vožnji.

 

Dakle, ono što mogu da primetim na klipu je da levi far ima hotspot ali je pomeren u stranu, kao na ovoj slici:

 

photobucket_12392_1315112101411.jpg

 
S tim da je na Stilu pomeren udesno a ovde ulevo. Taj problem može delimično da se reši blagom rotacijom sijalice u jednu stranu, a ako ne, onda se rešava dodatnim štelovanjem samog projektora, dok je van fara, rasklapanjem, i blagim pomeranjem shielda ili nosača sočiva. Problem sa desnim farom koji apsolutno nema hotspot ne može da se reši najverovatnije, taj projektor je za smeće, jer sijalica ne sedi kako treba, ili je previše ušla u grlo projektora, a što je još verovatnija opcija, nije dovoljno ušla u grlo projektora, pa joj se žiža nije "pojavila" na mestu na kom treba da stoji, stoga imaš samo senku osvetljenja na zidu, a ne ceo snop i intenzitet.
 
Sve u svemu, za te pare neće da može kvalitetno, mislim, može, ako će dečko koji ugrađuje da se potrudi pa od 100 kineskih projektora koji su mu stigli, da nađe 50-60 dobrih primeraka, dodatno ih ušteluje i sredi spram seta sijalica koje ugrađuje, a ostatak baci u kantu, jer ovako ugrađeno, nikako neće sijati kad izađeš u neki mrkli mrak van grada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vule jel se ti to salis sa mnom? :D  meni je bitno da lepo sija, a sad da li je milimetar levo ili desno hotspot ne zanima me..  inace ovo sve kosta 175e..

a sto se mraka tice, slikacu i u mraku tj za njega vise nema mraka :)

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se ti šališ sam sa sobom? Dao si 175e za nešto što neće sijati kako treba, samo će lepo da izgleda kad gledaš u auto? Milimetar levo desno na projektoru znači par centimetara na zidu, a par centimetara na zidu znači par metara na 50-60 metara na putu, ja ruku dajem da osnovni lepo naštelovan halogeni setup daje bolje svetlo na putu od ovog, gde su projektori krš i gde umesto hotspota imaš senku svetla. Ne znam kako najbolje da objasnim, desni projektor ti sija sa 20% intenziteta od onoga što bi trebao, levi će rasipati svetlo u jednoj liniji na putu, neće dobaciti dalje od 30-40 metara. Imao sam u rukama razne primerke MH1 projektora (ustvari, njihovih loših kineskih primeraka kao što su ovi), znam o čemu pričam, sa nekima se ne vredi ni cimati, mnoge sam uspeo da doteram u pristojno stanje, ali tek posle par sati rada na stolu, sa raznim štelovanjima, podloškama, turpijanjem sijalica i ostalim zezancijama, a neki su jednostavno otišli u kantu, jer nisu bili vredni ugradnje u auto, kao što je ovaj tvoj desni recimo :)

 

Bez ikakve ljutnje, samo kažem kako jeste, pitao sam da li mogu dobiti fotografiju (ili snimak) urađenog posla, da vidim o čemu se radi za te pare, jer sam i pretpostavio, dobio sam, iskomentarisao sam, potvrdio ono na šta sam i sumnjao (jer znam koja je "serija" projektora u pitanju) i to je to. Ti ako si zadovoljan, super, ali veruj mi, kad sedneš u nečiji auto koji ima kvalitetne projektore sa idealnim snopom pa se provozaš u mrklom mraku negde na magistralnom putu, onda ćeš videti koliko to ustvari može dobro da sija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

slikacu ti u mrklom mraku, pa ces videti kako svetli.. ma ne ljutim se naravno, al sasvim sam zadovoljan kako svetli, uporedjivao sam i sa drugim projektorima i sasvim dobro izgleda ovo moje, al najbolje je da ti posaljem sliku pa da vidis..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izasli su novi Morimoto Mini H1 7.0 Bi-xenon projektori i to vec neko vreme, ne znam da li je neko pisao o tome.. Razmisljam da li da prodam ove svoje trenutne 6.0 koje sam uzeo sa Retrofit Source-a posto nisam ih ugradio pa da predjem na 7.0 ili ipak ne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisali smo pre par strana o njima, neko ih je čak i kupio ovde :) Po onome što sam ja video, ovaj put su ga zaista zaboli vrhunski, izuzetno dobra kopija čuvenik S2K, ako mene pitaš i ako si naravno u mogućnosti, uradi upgrade i pre nego što ugradiš 6.0 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da menjam auto(sto traje vec duze vreme), moguce Mazda 6 2003. ili tako nesto pa cu onda odraditi upgrade na "novom" vozilu. Koliko sam video na sajtu ne postoji nikakva varijanta BI Xenon projektora a da idu H7 sijalice, u slucaju da uzmem auto sa takvim farovima. Mada dosta njih mi je reklo da fabricke farove ne treba da diram (konkretno za Mazdu) jer oni najbolje sijaju ali pretpostavljam da nisu ni videli original Morimoto kako radi u odnosu na OEM varijante :)

Edited by GTX-Steel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš ti vrhunskih OEM varijanti, ali su najčešće rezervisani za dosta novije modele, plus šoljice i sijalice moraju biti u top stanju, to što kupiš 5 godina staru Mečku recimo sa xenonima koji su bili top kad je auto bio nov, ne znači da će i dalje da sijaju top, ako nisu menjane sijalice u međuvremenu sigurno su se "potrošile", verovatno su i same šoljice projektora malo nagorele, unutra se ceo far možda malo upljao i zaprašio, i svim tim kombinacijama si izgubio 30-40-50% intenziteta svetla na putu :)

 

Sa MH1 7.0 nema greške, nije bilo greške ni sa jednom od prethodnih verzija, ukoliko je zaista kvalitetan i dobro uštelovan projektor, a ne otpadak sa ebay za 25€...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dedino oko ne reaguje na xenon, samo oldskul halogeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Mahoney said:

Nece jos dugo biti dobri sa 55w,imao sam takvo iskustvo.

Zasto ne? Kako znam 55w xenon nista vise ne grije od halogene 55w sijalice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nece jos dugo biti dobri sa 55w,imao sam takvo iskustvo.

Zavisi od kvaliteta sijalice.

Nije nuzno pravilo ako je sijalica kvalitetna, ako nije onda strada vrlo brzo i sijalica i projektor/far.

Ti si ocigledno imao tu jeftinu(pri izradi) sijalicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam sta bi ti rekao,imao sam AC set 55w i bi xenon projektore,i nakon 2 god su izgorili.Inace se ljudi zale na spaljene solje projektora sa 55w.Sada nemam tih problema sa 35w.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kacite, ne pisem ja ovo da zaebavam nekog, nego da eventualno pomognemo jedni drugima, kako bi sijali sto bolje 😎

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...