Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

^^^ Ma to si skroz u pravu ,ove sto sam ja uzeo nekad mislim da ih nisam ni upalio ,desna sija pored puta,zna i error da je sve to kina ali njegove su bile super za razliku od ovih,sijale su super bas kako treba,samo sam jednu vratio ranije jer je bila pod garancijom a druga mi je crkla posle 1,5 god.Kontam da narucim od njega a ove gurnem upola cene iako su nove skoro ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da ugradim ksenone na autu, pa me zanima da li to moraju da budu neki posebni modeli. Na forumu sam video teme za druge modele, ali ne i za Kapu.

Vidim da se nude razlicite oznake, tipa D2S, D2R, D3S, D3R ... pa ne znam da li postoji neka preporuka za Kapu ili je to svejedno.

U kompletu obicno idu i balasti, ali da li to moze svako da ugradi ili je potrebno da se ipak ode kod elektricara...

Inace, mislio sam da ugradim i H7 i H1.

Svaki savet je dobrodosao!

Moras da trazis sto krace sijalice za oboreno svetlo. Problem je sto je blenda u faru kratka i metalna i jednostavno sijalica ispraobija varnicu po njoj. Resenje ukoliko ne nadjes neke krace nije uklanjanje blendi(sijace na sve strane) nego odsecanje njihovih zatvorenih vrhova. Na kappi su oborena H7, duga H3 a u maglenkama su H1.

Edited by Martini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam na Stilu xenone i jedini problem koj mi se pojavljivao je da posle nekih 10-15 min malo opadne jacina svetla ali kao da je prestalo samo od sebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao problem sa osvetljavanjem i otishao u Fiatov servis gde su mi za DZ nashtelovali svetla i sad je sve extra,a koristim kineske xenone ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' neko od vas sa dobro naštelovanim Xenonima da mi učini nešto. Stanite ispred nekog zida, desetak metara, noću, i fotografišite zid osvetljen vašim xenon farovima.

Pukla mi je ona stvar više sa H7 sijalicama i ovom glupom zemljom gde na EKO, Mol, OMV, NIS ima samo OSRAM i neke kineske sijalice, u supermarketima i hipermarketima nema ama baš ništa, tu i tamo negde ima kompletić, naravno OSRAM.

Ja OSRAM u životu više neću da stavim u far, nakon što su mi NB trajali 2m, sad mi je jedan Silverstar crkao, a stavio sam ga u decembru. Da nisam dvaput zaredom imao Philips Vision Plus, koje su trajale godinu i kusur, pomislio bih da nešto nije u redu sa elektrikom.

S obzirom koliko sam para do sad potrošio na H7 sijalice, mislim da bi mi se isplatilo da sam ubacio najkvalitetnije moguće zamenske xenone i rešio problem.

Hvala veliko unpared, stvarno želim da vidim tu fotografiju - potrebno mi je da me razuveri da tim xenonima neću da štetim drugim učesnicima u saobraćaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju vise im smetas nego kad prockiljis pored njih sa H sijalicama.Al nemoj to da te brine,oni bi te zaslepili da imaju cim....harhar.gif

Srednja svetla na 5m

IMG_6033.jpg

Isto to samo bez blica

IMG_6034.jpg

Duga svetla,znaci oborena i duga xenon X 4

IMG_6035.jpg

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je perfektno, hvala.

Bravo ima sočivo?

Ne bih stavljao xenone na duga, NB ubiva, nije crko za divno čudo već jedno tri godine, a imam u šteku u dva pojačana Philipsa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo nema socivo, ali ima Marea, a hvala Bogu farovi odgovaraju na brava , tako da....i ja sam na mom ubacio bio od maree sa socivima i xenon i na oborena i na duga...prosvetljenje :thumbsup:

Edited by Lord Markus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Bravo nema sociva.Farovi su jaci od onih sa socivima,ali ako nadjem jeftino Mareine uzecu ih.Ima svetla dovoljno i da se malo baci na lepotu...whistle.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si makar probao farove sa sočivima i halogene sijalice? Ako jesi, kakva je razlika u odnosu na farove sa ogledalima i halogenim sijaliama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene više zanima kakva je razlika između farova bez i sa sočivom, pod uslovom da je u oba identičan xenon... Znam da će snop biti precizniji sa sočivom i da će manje da smeta ovima iz suprotnog, ali da li će jačina svetla "na putu" biti manja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne bi lagali.Far sa socivom nema preglednost fara sa reflektorom.Bezbednjaci su izmislili sociva da bi uveli vise kulture u saobracaj,a ne zbog bolje vidljivosti.S obzirom da ne zelim da nosim nekog pesaka na dusi i ne zelim da me vrebaju razna iznenadjenja PORED puta,jos me estetika nije naterala da zamenim ove farove za Mareine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima fotke da okaci uporedo te mareine farove na bravu i njegove fabricke, bas da vidimo kolika je razlika u estetici (ako fotoaparat moze da docara takvu sliku xenona u jednoj i u drugoj varijanti)? Mislim da nisam video bravO sa mareinim farovima do sada, ili barem nisam primetio, ne znam da li je velika i uocljiva razlika :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje ne mogu da verujem. Bokija ne rasipa niti malo, crta je savršeno jasna i ovo ne verujem da nekom tako podešeno može da smeta. Bokija, deder na PP gde ja to isto da pazarim i neki savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto javno mogu da kazem oko pazara,je da sam sve kupio od Vlade Errora.Jednostavno,covek ce za robu koju ima otvoreno reci koje su njene mane i koje su prednosti u odnosu na druge modele.Na vama je da nadjete finansijsko kvalitativni balans geek.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Da li neko ima iskustva sa H4 "FULL" bi xenonima? Na jednu sijalicu idu 2 balasta. 2 sijalice i 4 balasta idu u kompletu. Kinezi naravno, deluju zanimljivo, samo kako bi to blicalo? Koliko bi opteretilo instalaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovorio sam se sutra sa Vladom da ih turim. Izgubio sam nerve sa halogenim i redovnim crkavanjima. Nadam se da neće da me za'ebavaju na tehničkom zbog novog zakona i njegovih dvosmislenosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima nov sam ovde intaresuje me koliko kostaju xenoni za punta mk.2 i njihova ugradnja da limogu sam ili bi bilo bolje da odem kod elektricara vlasnik sam punta od skoro unapred hvala

Edited by vlajke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene su od 40eur pa navise. Mozes sam, nije komplikovano. Samo proveri koja je sijalica za kratko kod tebe (ili h1 ili h7)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi bilo lose da trazis xenon sa tankim balastima, jer standardni hoce da prave nekad probleme kompjutru, pa moze da prijavljuje gresku, oni su skuplji u proseku 15-20e od gore navedenih, a sam to montiraj, prosto je! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...