Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Pozdrav, imam 2 pitanja :)

1. Da li bi mi znacili xenoni na fiat bravi koja nema sociva u farovima? To su oni stari bravo/brava farovi

2. U slucaju da pomazu na takvom faru da li se ovi kineski xenoni po necemu razlikuju osim po ceni, posto sam primetio da ima xenona od 2 000  do 10 000 dinara..verovatno i skuplje :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/19/2018 at 9:58 PM, Slanina said:

Pozdrav, imam 2 pitanja :)

1. Da li bi mi znacili xenoni na fiat bravi koja nema sociva u farovima? To su oni stari bravo/brava farovi

2. U slucaju da pomazu na takvom faru da li se ovi kineski xenoni po necemu razlikuju osim po ceni, posto sam primetio da ima xenona od 2 000  do 10 000 dinara..verovatno i skuplje :) 

1.Naravno.Samo moraju biti nastelovani farovi,inace si smetnja na drumu.Projektori sluze samo da suze snop i redukuju svetlo.Ne sluze da tebi poboljsaju vidljivost,na protiv...

2.Kinezi....bez obzira na cenu nikad nisi siguran sta dobijes u kutiji.Zadnji set mi je trajao cetiri godine bez kvara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam kseljone na bravu sa običnim farovima, naravno lepo naštelovanim. Za 4 godine niko mi nije blicao. Stavio sam ih isključivo zato što sa običnim sijalicama ništa nisam video, naročito po kiši. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam da u NS ns_tunning_centar radi ugradnju projektora. Nekako mislim i da znam odgovor, ali da pitam ovdašnje nsađane, može li da se poredi sa yuhicinim radom.
Da imam vremena da zakažem i odem kod njega, ne bih pitao...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Mel said:

Video sam da u NS ns_tunning_centar radi ugradnju projektora. Nekako mislim i da znam odgovor, ali da pitam ovdašnje nsađane, može li da se poredi sa yuhicinim radom.
Da imam vremena da zakažem i odem kod njega, ne bih pitao...

Jesi ozbiljan? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bingodalton

kako kad :) trudim se na ne budem, ali mi ne uspeva često. Hvala u svakom slučaju na odgovoru, ne pratim ja puno autodešavanja, majstore, tjunere, vizualajzere

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako rece Milutin, verovatno niko i ne zna kako rade projektore, ali se po njihovim pokaznim show freak vozilima vidi kako rade ostalo.

Vid reklame im je super, ali ono je smejurija sta su uradili sa automobilima. Stave sve sto stignu kao da je to raf sa artiklima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj drug Dajan je stavio kod njih neke tamne farove sa led dnevnim svetlima i projetorima sa ksenonima na astru h i zadovoljan je...ako ga navatam slikaću

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

bingo, milutin

hvala

tako nešto i ja mislim, ali sam hteo za svaki slučaj da pitam, možda je neko od ljudi sa foruma...vidim da nije. inače sam nepoverljiv prema takvim oglasima svakako.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav potrebna mala pomoc

Ugadio sam nove projektore u farove i xenone i kad sam sve sklopio namontirao na test voznji sam vidio da o nije to snop kratkog svjetla baca skroz blizu mene ne u daljinu. Kad primaknem uza zid linije se ne poklapaju kao sto sam vidio na nekim slikama ovde na forumu. Pa sta da mu radim kako da to nastelujem? 

1. Da li se ti projektori pomjeraju kada na onaj prekidac dizem i spustan farove (ovo pitam posto meni motorici ne rade)

2. Ako se pomjeraju da li postoji neki rucni nacin ili sta vec da se to podesi kako ttreba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno je da se linije ne poklapaju posle ugradnje.. Na svakom faru od nazad imas 2 tockica. Jedan je za pomeranje levo-desno, drugi za gore-dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem moze da bude ako projektori nisu dobro rotirani unutar fara i cut-off linija nije horizontalna. Ukoliko je preveliki nagib, ne gine ponovno otvaranje fara.

Za proste korekcije same visine farova po horizontali i vertikali postoji par srafova na svakom faru, za rucnu nivelaciju, kao sto rece kolega. Kod Stila je to imbus, spoljni za podesavanje gore/dole, unutrasnji za pomeranje levo/desno, a procedura je jednostavna i opisana ovde:

 

I naravno, preporuka pogotovo po ugradnji xenona - treba biti bar kolegijalan prema drugim vozacima i imati osposobljene motorice nivelacije (za slucaj kada se auto optereti).

14 hours ago, Staras said:

1. Da li se ti projektori pomjeraju kada na onaj prekidac dizem i spustan farove (ovo pitam posto meni motorici ne rade)

Projektor se montira na reflektoru srednjeg svetla (tj. na mesto sijalice srednjeg svetla) i pomera se identicno - i preko motorica nivelacije i preko srafova za manuelno podesavanje.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje je to srednje svetlo?

 

Mene, recimo zajebava računar fabričkog fara sa autonivelacijom i projektorima... tako da ni fabrika nije svemoguca...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, voodoons said:

Koje je to srednje svetlo?

Srednje/oboreno/dipped beam/low beam :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,
nisam hteo da pravim novu temu a nisam nigde nasao ovo sto meen zanima. a to je da li je neko probao mini projektore H4 
https://goo.gl/NN97zC

image.thumb.png.6b256cba8ba59714c709650115dfe3ff.png

 

ima par klipova na yt kako ovo radi ali me zanima, da li je neko probao iskustva i tako to, dal moze da se zameni ova sijalica njegova i stave neke druge koje naknadno kupim :P a posto pojma nemam o ovome zanima me dal je ovo ceo komplet ili kako vec ide? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...