Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

xenon ti je h1, h3, h7, samo kratko svetlo, ili svetla za maglu, ili dugacko, a bixenon ti je h4 tj imas i kratko i dugacko u jednoj sijalici. To je razlika, kod tebe na punta je posebno KRATKO a posebno DUGACKO svetlo, i s time ide xenon h1 u kratko a bese valjda h7 u dugacko. Generalno nema razlike izmedju xenona i bixenona daju istu svetlost samo sto je u bixenon i kratko i dugacko u jednoj sijalici koje se pomocu KLAPNE regulise koju on poseduje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo , danas stigli Projektori i AC Xenon set (po Vuletovoj preporuci kupio sam od Radeta iz Nisa).Za vikend ugradnja.

Evo i slika (AC Xenon set 4300k Bear) i projektori:

 

o1mc.th.jpg

cn53.th.jpg

 

E sad , imam jedno pitanje.Na balastima pise sa strane 6000k a moje sijalice su 4300k...da li ce nesto da skodi?

I za sta sluzi ovaj cepis crni u sredini sto je zaokruzeno na slici?

 

1bl9.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze, balasti nemaju nijansu, verovatno je nalepnica iz nekog drugog seta koji je bio 6000k, zavisi kako je popakovano po kutijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam primetio da mi leva sijalica nakon paljenja menja boju u ljubicastu da li je problem sijalica ili balast?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze, balasti nemaju nijansu, verovatno je nalepnica iz nekog drugog seta koji je bio 6000k, zavisi kako je popakovano po kutijama.

Kako onda da znam da li su pravi AC balasti ako ti kazes da nalepnica moze da bude sa drugog seta :)

(nisam nigde na netu mogao da nadjem slike da vidim razliku)

 

BojmeNS bravo za bata Radeta :) extra decko radi i sa odlicnom robom barata :) neces se pokajti :)

Za vikend ugradjujem pa javljam utiske :)

 

 

Niko mi nije odgovorio za one zaokruzene cepice na balastima za sta sluze...

Edited by BojmeNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to što je Dante napisao.

 

Bear nema DC balaste koliko ja znam, sve su iste serije i sve je AC, tako da sa njima nema greške. Bar koliko ja znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nalepnica nista ne znaci.Zato i kupujes kod coveka sa preporukom,kao sto je neko vec naveo.

 

Sam ugradjujes?

Zato sam se i konsultovao sa Vama na forumu da ne bih kupovao neki bofl... Da , drugar i ja cemo ih ugraditi,

I josh jedno pitanje , na istoj nalepnici pise H7 a moje sijalice su H1.Jel to ima neke veze?

 

PS. Moze li pomoc oko onih cepova sto su zaokruzeni na slici :)

Edited by BojmeNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaze covek da je to zavrsetak odlivka i da nema nista .... trenutno nisam kuci ali kad dodjem provericu pa cu javiti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Balast nema veze sa tipom i Kelvinazom (bojom) sijalice.
Mada, u praksi moze da se desi da zbog loseg balasta sijalica ima malo drugaciju nijansu.

 

Koliko kostaju trenutno projektori kod njega?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blagodarim ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Steve na forumu, za Stilov far je 70 EUR samo ugradnja (skidanje farova, montaza projektora, upucavanje, vracanje farova na auto). Ukoliko je jos uvek aktuelna ta cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ovome sto cu pitati vec je bilo jednom govora ali mozda ima novih informacija.

 

Kakva su iskustva sa naknadno ugradjenim ksenonima pri prelasku granica nase male zemlje u zemlje EU  i kod nas. Da li je itko imao nekih problema sa policijom bilo pri prelasku granice ili dalje pri nekoj kontroli saobracaja kako u zemlji ili u inostranstvu?

 

Kod nas su se jedno vreme "tolerisale" folije i bilo je slucajeva da su ljudi poceli lepiti i tapete na stakla koje su onda morali skidati nakon akcije haraca saobracajne policije gde su stradali  vecinom oni zbog kojih i nije pokrenuta akcija.

Tko garantuje da vec sutra nece poceti neka akcija kontrole svetala na autima koja po ZOBSu moraju stalno biti upaljena tako da policija iz daleka moze videti cija svetla svetle plavicasto?

 

Sta ce onda ljudi koji su rezali farove i ugradjivali projektore? Tko je samo izvadio halogenke i stavio ksenone taj ce lako da vrati nazad halogene sijalice a oni koji su hteli da to urade kako valja i da ne smetaju drugim ucesnicima u saobracaju pa su stavljali i projektore , sta ce oni? Jedino kupiti nove farove.

 

Ako se ne varam legalni ksenoni su oni koji imaju uredjaj za pranje (oko 25 e) i automatsku nivelaciju visine snopa svetlosti (taj modul navodno kosta od 50e pa navise a kako dobro radi ne znam) 

Da li je onda ugradnja ksenona prepravka automobila koja se treba atestirati,  gde i pod kojim uslovima? Kakva je situacija i sa LED dnevnim svetlima?

 

Nesto bih radio po pitanju svetala ali nikako ne zelim da se moram objasnjavati sa policijom a posebno da placam kazne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi mi hocemo da vozimo auto od 2000€ a da ima sve kao onaj od 20.000€ - e pa ne moze!

Uvek bilo - koliko para, toliko muzike!

To sto kod nas tolerisu sve i svasta, a mi to vesto koristimo - to je jedno, a to kako treba da bude i kako ce biti to se uvek zanemari pa posle bude kuku majko!!!

Isto je bilo jos sa tablicama Beli Manastir pa crnogorske tablice, pa plin, pa folije, pa sad dnevna svetla, xenoni, pa pa pa.....

Jednostavno je - sve sto je fabricko to ti niko nece dirati! Sve sto naknadno i na svoju ruku, ko zna gde i kako ugradis u auto - to ne moze!!! Moze, ali uz atest!!!

Pogledaj preko i videces da npr u Nemackoj za sve sto naknadno prepravis/nabudzis na auto, moras da imas papirić i da je upisano u knjizicu!

To sto kod nas zakona nema, ne znaci da ga nece biti - naprotiv! A onda vec znas kako ce i sta....

Hoces xenone, alu felne, tamna stakla, led osvetljenje, patosiran auto sa glasnim izduvom i ozvucenjem, lambo vrata......

Ma sve moze - samo mora da urade 2 stvari - da se proveri ispravnost i sigurnost sistema + da se plati!

Ili izvadis 20k evra i imas vec sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem da se plati sve sto treba ako je to razumna cifra.

Ne bih zeleo da dam na prepravku farova 350e ili 500e da se ugradi pranje i auto nivelacija i onda da mi netko negde kaze to ne moze to je kineska ili sl roba.

Dakle imamo partnere kluba i kod njih ugradim nesto navodno mnogo kvalitetnije nego na kupujem prodajem i onda recimo odem negde (gde?) da dobijem papir i onda mi oni kazu to nista ne valja ne ispunjava norme takve i takve i sl.

Mogu li kako i gde da dobijem atest i naravno koji su uslovi? 

Na primer trazi se pranje farova- mora li tacno biti definisan minimalni pritisak ili je bitno da samo voda prsce po faru?

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako imam xenone u tri vozila ( ni jedno nema projktore) do sada nisam imao problema, najpre sam ugradio u kombi, posto njime zaradjujem i non stop sam na putu. Nikad me nisu zaustavili da mi kazu da mi svetla nisu ispravna ili pak da me pitaju kakva su to plava svetla? A inace vozim dosta po inostranstvu, do sada u sledecim zemljama nisam imao problema a nadam se i u buduce, a to su: Bugarska, Turska, Makedonija, Grcka, Hrvatska, Slovenija, Austrija, Nemacka... U tim zemljama sam iso i nisam imao problem. Najvise sam se plasio Nemacke, ali nikad me nista nisu pitali niti pisali kaznu! Jer bihu protivno morao da ih polomim da mi napisu neku abnormalnu kaznu od par stotina eura! 

 

Sto se tice folija, imam i folije zalepljene, ali to sam ovde u Nisu bas platio skupo pre 4 godine(tada 380eura), i navodno dobio ATEST sa pecatom firme i odradjeno je po propisima tadasnjim, napred sve skupa do 35% a pozadi sam iso na 70%, jer su mi rekli da pozadi moze koliko god zelis. Nisam imao problema do sada, par puta su me zaustavljali po Srbiji, i pitali u vezi folija i tu sam cekao da vidim sta ima da kazu na ovaj ATEST, jer sam nagovestio majstorima da ukoliko mi napisu kaznu ima oni da je plate kao i da mi vrate novac nazad na sta su oni bili samouvereni i rekli nema problema, i prolazio sam bez ikakvih kazni do sada.

 

To je neko moje iskustvo do sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...