Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Ala im lepo pada cena :thumbsup:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me iskustvo nekoga ko ima bi xenon farove sa socivima, H7 sijalice... Koja sijalica tj boja ce da daje najbolju odnosno najjacu svjetlost? Hvala :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

4300K

Sent from my LT30p

na jednom automobilu imam bi xenon H7 6000K sa socivima i biju bas jako, povucen takvim pozitivnim iskustvomsa svjetlima ugradio sam i na drugi automobil i stavljene su H7 4300k i nisam uopste zadovoljan... imam osjecaj kao da su u pola slabija... zbog cega?

 

4300K

Sent from my LT30p

na jednom automobilu imam bi xenon H7 6000K sa socivima i biju bas jako, povucen takvim pozitivnim iskustvomsa svjetlima ugradio sam i na drugi automobil i stavljene su H7 4300k i nisam uopste zadovoljan... imam osjecaj kao da su u pola slabija... zbog cega?

 

na drugi auto su prije ugradnje sociva vec bile stavljene bi xenon sijalice i svjetlost se rasipala, pa sam zbog toga mislio da zadrzim kvalitet svjetla i ugradim sociva... medjutim sada mi se svjetloost ne rasipa a meni se cini da je sada u pola slabije :-( auto vozi moj tata i on mi se na promjenu pozalio s prvim ulaskom u tunel! kaze da je morao da skroz zakoci jer skoro nista nije vidio tj da su svjetla bila bas mnogo slabija nego ranije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj malo detaljnije ovu temu, do detalja se pricalo zasto je i koja boja svetla najefikasnija.

A poredis neke stvari koje i nisu za poredjenje: dva razlicita auta, razliciti farovi, na nekom su sociva, razlicite boje svetla, mozda i razliciti balasti i sijalice... Pri tome si od konkretnih podataka pomenuo samo boju svetla (4300K i 6000K) - nigde o kojim se automobilima radi, marka fara, projektora (zamenski ili OEM), balasta, sijalice...

 

Ako se sve uradi kako treba sa pravim stvarima, to mora da rezultuje vrhunskim svetlom. Imao sam prilike da uzivo vidim kako radi WellDone 4300K xenon set sa Morimoto projektorima - za trenutne prilike, nema dalje. Imas u ovoj temi i slike koje je Vule kacio, na istu temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

+ stanje samih sociva u faru i slicno...
Inace ovi Morimoto Bi-X ce morati uskoro da padnu, uz sredjivanje farova (poliranje itd.) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko imao iskustva sa ovim xenonima? U pitanju je LUX xenon kit, sa godinu dana garancije.

 

1013077_385501288223269_2043484220_n.jpg

 

Ili su bolji ovi Bear? Imaju 6 meseci garanciju.

 

originalslika_BEAR_Xenon_komplet_H4_3_te

 

Uzimao bih ih danas eventualno sutra, pa mi je svaka pomoć dobrodošla :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam da su ovi Bear bez greške....a i ja planiram da ksenone koje imam kod sebe u autu zamenim ovim Bear. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam i ja za Bear, dok za Lux prvi put čujem. Ne bih se inače dvoumio, jedino što na Bear ide garancija 6 meseci, a na Lux 12 meseci, pa me to pokolebalo...

Edited by -Abarthissimo-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam i ja za Bear, dok za Lux prvi put čujem. Ne bih se inače dvoumio, jedino što na Bear ide garancija 6 meseci, a na Lux 12 meseci, pa me to pokolebalo...

ajde pa kad ugradis podeli sa nama kako je ispalo i koliko para , i ja bih na mom GP stavio xenone , a bila bi dobra i neka slika oko ugradnje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Čuo sam i ja za Bear, dok za Lux prvi put čujem. Ne bih se inače dvoumio, jedino što na Bear ide garancija 6 meseci, a na Lux 12 meseci, pa me to pokolebalo...

ajde pa kad ugradis podeli sa nama kako je ispalo i koliko para , i ja bih na mom GP stavio xenone , a bila bi dobra i neka slika oko ugradnje 

 

 

Naravno, nije problem. Samo još da konačno odlučim koji da pazarim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo Bear kod kolege yuhica sa popustom za clanove ... Gar 1 god.. Za sada bez problema, skoro 9 meseci.. Bear 4300k + led pozicije. Sve radi kao i prvog dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao mi je Bear bi xenon, povezao i sijalice se ne pale.

E sad, kada 'blicam' čuje su kliktanje u balastima i u faru se pomera onaj limić, ali se sijalice ni tad ne pale.

Jedino šta sam uvideo da je možda problem je što su balasti DC a sijalice AC?

 

Ako može pomoć da li je do toga ili nešto drugo, čisto da znam da li da reklamiram? :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao ti je Bear ceo komplet ili si posebno uzimao sijalice Bear a neke druge balaste?Na svakom Bear balastu pise DC,ali to je input,a output je AC ali na dekleraciji nema te informacije.Najcesci problem moze biti ako nisu balasti dobili dobru masu.Na konekcionom kablu imas sledece kontakte,+ koji ide direkt na akumulator,klemu +,konektor koji ide na vozacevoj strani na konektor fara,masu za balast i crveno-crni,dzek koji ide za magnet sijalice da bi radilo dugo svetlo.Na suvozacevoj strani je sve isto samo nema prikljucka za akumulator i konektor fara.Proveri dal je sve povezano kako treba,i ponavljam se najbitniju stvar dal je masa koja ide za balast stvarno na masi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao mi je komplet (crno pakovanje, velika kutija).

Proverio sam nekoliko puta, tu gde sam ih vezivao ima masu, probao sam čak i direkt na minus akumulatora.

Plus sam naravno povezao na plus akumulatora (on ide preko ubodnog osigurača).

 

Znači balasti šljkocaju/zuje, a limić kod sijalice se pomera prilikom 'blicanja'. Samo se sijalice ne pale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom slucaju mogu biti dve stvari,kompletna relejska instalacija koja je dosla sa balastima,neispravna,najpre to,pa onda sijalice,ali cisto sumnjam da su obe neispravne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad mozda ja pitam glupost ali,posto je na grande puntu jedna sijalica i za kratka i duga jel to znaci da bi trebao da ugradim bixsenone ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko je jedna sijalica za kratko i dugo, tj. H4 sijalica, ona ima unutra 2 vlakna malo pomerena jedno od drugog.

 

Tada kupujes H4 bixenon komplet gde jedan xenon daje i dugo i kratko svetlo. Kada upalis dugo svetlo, uz pomoc magnetne indukcije se sijalica pomera i dovodi u mesto za dugo ili kratko svetlo...

 

 

Na 28 sekundi se vidi kako se sijalica pomera i tako obezbedjuje i dugo i kratko svetlo...

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo jos jednom da dodam, ako negde natrcite na komplet iz gornjeg videa (WellDone), odmah uzimajte.

Bili su tada primetno skuplji, ali prezadovoljni korisnik vec 4 godine.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...