Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Pogledaj na starim sijalicama treba da pise jesu li DC ili AC.

Boju bi trebao da znas, ako ne onda probaj da je ubodes, broje krecu od 4300K bela (jako slabo zuckasta) pa sto je veci broj K time boja sve vise vuce u plavo (5000K kristalna (jako slabo plava), 6000K malo vise plava, 10000K ljubicasta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je malo off na ovoj temi, ali evo, da prokomentarišem "moj slučaj"

Kupio sam Lybru sa već ugrađenim xenonima, (verovatno pirinčani) naravno, u faru koji je bio predviđen za halogenu sijalicu.

- Večito sam imao problem sa jednom sijalicom, koja se čudno ponašala ako startujem auto sa uključenim farovima: trepće, a onda radi ili ne radi. Onda ja upalim pa ugasim, u nadi da je sve OK.

- Kad sam putovao preko Mađarske, stalno sam bio u frci: oće li me globiti mađarski pandur ili neće

- Najviše sam mrzeo izgled svoje Lanče kad upalim halogena duga svetla, ili maglenke, u kombinaciji sa xenonima (valjda 6000 K)

Pre par nedelja, poče jedna sijalica da svetli ljubičastije od druge i skapiram ja da joj je došao kraj. Nisam se uopšte premišljao: kupio sam kvalitetne Osram halogenke, povadio balaste, svu instalaciju kablova, izraubovane xenon sijalice i lepo ugradio odgvarajuće halogenke, kako je već proizvođač to predvideo.

- Osvetljenost puta / ulice je sasvim OK

- Farove više ne gasim

- Ne razmišljam o panduraciji

- Boja svih svetlosnih grupa je ujednačena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se i kod mene pojavio problem sa xenonima pocle cca 8mj

Sve je bilo super do pre par dana kad su xenoni poceli da trepcu pomalo, nakon duzeg rada jedna sijalica prestane da trepce a druga trepce i dalje,

Da li je problem sa balastima ili u sijalicama? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj na starim sijalicama treba da pise jesu li DC ili AC.

Boju bi trebao da znas, ako ne onda probaj da je ubodes, broje krecu od 4300K bela (jako slabo zuckasta) pa sto je veci broj K time boja sve vise vuce u plavo (5000K kristalna (jako slabo plava), 6000K malo vise plava, 10000K ljubicasta).

Kupio sam sijalicu 1200 dinara i sada radi ok.Kada skupim pare a to ce malo da saceka jer imam problem sa autom vec okacio na drugoj temi onda cu da resim da uzmem neki bolji komplet.hvala na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par nedelja, poče jedna sijalica da svetli ljubičastije od druge i skapiram ja da joj je došao kraj. Nisam se uopšte premišljao: kupio sam kvalitetne Osram halogenke, povadio balaste, svu instalaciju kablova, izraubovane xenon sijalice i lepo ugradio odgvarajuće halogenke, kako je već proizvođač to predvideo.

- Osvetljenost puta / ulice je sasvim OK

- Farove više ne gasim

- Ne razmišljam o panduraciji

- Boja svih svetlosnih grupa je ujednačena.

Ako hoćeš da ih se rešiš, tj. prodaš, možda bih ih uzeo da se malo igram i vidim kako bi to izgledalo. Mene tu najviše brine da ne zaslepljujem druge. Sad su mi u farovima one xenon look sijalice, i možda za nijansu bolje sijaju od običnih, ali zato daleko lepše izgledaju u faru. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno namestih mareine farove, medjutim sad imam situaciju da mi motoric za nivelaciju na levom faru radi a na desnom ne. Da li postoji nekin nacin na koji to moze da se popravi, sredi ili nesto ? Koliko god spustim levi opet je mnogo daleko u odnosu na desni koji "pada" mnogo blizu ispred auta. Kako to da sredim na najbolji nacin ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...imam situaciju da mi motoric za nivelaciju na levom faru radi a na desnom ne. Da li postoji nekin nacin na koji to moze da se popravi... ?

Naravno da moze i ja sam pre par dana otvorio farove i zamenio oba motorcica za nivelaciju na svojoj mazdi6, a imas dve mogucnosti:

1. da popravis stari motorcic

2. da kupis novi za 4eur npr odavde: http://www.kupujempr...08645-oglas.htm

Edited by kozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na linku! Da li sigurno pasu u marein far ? I zanima me da li postoji mogucnost da se on nekako zameni sa unutrasnje strane bez skidanja stakla ? Jer nemam nikog strucnog u okolini ko to moze dobro da uradi (jednom sam probao kod elektricara i ostao sa naprslim farom) a ja to licno ne bi mogao da odradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako sijaju nova svetla po kisi...(stari xenon DC i novi morimoto projektori)

morimoto_2.jpg

morimoto.jpg

http://www.youtube.c...bed/IUyUfQjoU5Y

Hvala na linku! Da li sigurno pasu u marein far ? I zanima me da li postoji mogucnost da se on nekako zameni sa unutrasnje strane bez skidanja stakla ? Jer nemam nikog strucnog u okolini ko to moze dobro da uradi (jednom sam probao kod elektricara i ostao sa naprslim farom) a ja to licno ne bi mogao da odradim.

Ne znam sigurno da li pasu moras malo da se raspitas. Nisam jos vadio motorcice na FIAT ali sam cuo da moze samo motorcic da se zameni bez otvaranja fara (opet moras da proveris na kojim modelima, mislim da nije isto kod svih FIATA).

Najbolje je da to sam odradis i ja sam se sam naucio, samo polako i uspeces. Ako moras da otvoris far onda moras da ga ugrejes u rerni 10min na oko 100C ili da ga ugrejes fenom za skidanje farbe, da bi omeksao lepak...

Edited by kozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrisan oglas... :D .. Ne verujem. Probacu da ga otvorim da vidim da nije samo ispao iz lezista jer probao sam i mehanicki da okrecem na preodredjenom mestu za podesavanje ali ne reaguje uopste, dok je na drugom faru i to ok a kada iz auta probam da pomerim na komandi cuje se zvuk motorica kako radi ali se ne menja nivo fara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspesno namestio zutu kuglicu motorica nazad u leziste sociva ! Sad mi farovi obasjavaju put jednako, u istom nivou, medjutim imam problem sa minimalnim i maximalnim nivoom pomeranja samog sociva... Da budem konkretan, levo socivo moze vise da "ide" gore od desnog. Dakle kad oba spustim rucno na minimum jedno je i dalje vise ili nize od drugog. Jel postoji neki nacin da ih vratim u pravi pocetni polozaj i kako bi to mogao da odradim ? Razmisljao sam na vise nacina ali nista tacno nisam smislio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zbog "dobrog" cut off-a da, :D otprilike kako bi i trebalo medjutim kad ih rucno podesavam na minimum ili maksimum jedan od njih je uvek nize ili vise pozicioniran. Mislim ne postoji nacin da uhvatim socivo i da ga rucno navucem u isti polozaj kao ovo drugo.. Pretpostavljam da bi Vule znao resenje jer je on to cackao dosta ali eto...

Edited by DoX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav vlasnik sam Stila 1.9 JTD ugradio sam xenone i prekidali su, nekad rade perfektno nekad se samo jedan upali pa moram paliti gasiti svijetla da se upale...Zamijenio sam balaste, doduse polovne stavio i radilo je perfektno...i desilo mi se da sam slucajno u toku voznje brzo ugasio i upalio svijetla i lijevi far je ostao ugasen...ponovio sam isto i upalio se...poslije toga rade 5 dana, sesti dan nece da se upali pa moram ponovo paliti-gasiti...i od sinoc uopste lijevi xenon ne daje znake zivota...Kakvo je vase iskustvo sa xenonima i sta preporucujete da li ugradnjom novih balasta neke releje staviti ili sta vec... Unaprijed hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazim za moju libru neki bixenon projektor kao sto je morimoto ili slicnog kvaliteta ali da moze da se ubaci umesto h7 sijalice odnosno u libru, a da se ne budzi. Sto se tice rebrastog stakla mislio sam da ga ispoliram odnosno da ga izravnam i ispoliram iznutra i dobijem potpuno ravnu prozirnu povrsinu stakla fara. Ona maska sto ide na socivo sa lediodama bi bila vezana na poziciju kao dnevno svetlo a dugo bi islo samo na klapnu. E sad je pitanje samo gde naci takav projektor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odustaces od ideje kada budes video koliko su debela rebra na staklu sa unutrasnje strane. Staklo bi se previse istanjilo. Ja sam imao slicnu zamisao i odustao. Cak sam probao i fabricke xenone i odustao kad sam video koliko to lose sija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta mislite o izradi novog stakla, tj. te plastike? Ja se raspitivao kod ovih http://www.galenikaklirit.co.rs/galenika.htm
Prave sve živo i rekoše mi da bi moglo po kalupu, ali prvo da vidi sa sefom pošto je u pitanju mala količina. Ja posle bio u gužvu i ne stignu da okrenem ponovo. Videću opet da ih nazovem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno gledano, lancia ima super svetlo nije to problem ali ovim bi resio nekoliko stvari, imao bi odlicno dnevno svetlo koje ne bi crkavalo, imao bi xenon sijalice koje bi radile nocu i koje bi mnooogo duze trajale od ovih halogenih, lepo bi izgledalo to je cinjenica, a ono sto je najbitnije sijalo bi bas bas dobro. Ovako svakih nedelju dana neka sijalica crkne, mislio sam da ih sve izmenim onim led sijalicama i pozicije i stopove i tablice i sve. Izbi mi oci ona crvena check lampica i ono zuto g..no od koga ne mogu ni sat da vidim na boardu.

I ja bi uzeo par kad bi izlivali po kalupu to providno pa bi onda radio gorenavedene radnje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu li kod njih od klirita ili polikarbonata?

Cini mi se da to radi i Steva (doktori za farove), pogledajte kod njega na temi. Cena je bila oko 250 EUR za par, ako se ne varam.

 

lancia ima super svetlo nije to problem

Imam stvarno odlicno svetlo sa WD 4300K, ali mi se taj osecaj malo izgubio kada sam uzivo video sta radi Morimoto projektor u kombinaciji sa ksenonom. Zlo i naopako :laughing: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam ih zvao opet i pričao sa njihovim šefom. Kaže da je izvodljivo, samo moram doći da pogleda kako to izgleda i koji bi materijal koristio pa mi onda može reći cenu.

Čim uhvatim malo vremena, otići ću autom do njih da vidim šta i kako. Ako bude neka razumna cifra, javiću ovde, pa ako bude više zainteresovanih, još bolje.

 

Bilo je priče kod Steve u temi. Oko 500 € izađe to kod njega sa sve projektorima. Ne znam koliko će ovi tražiti samo za stakla, ali to je već puno para za ovu zajebanciju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...