Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Najjeftiniji kineski xenon ili osram night breaker?

Eto zanima me vase misljenje.u pitanju je brava,obicni farovi u ne bas sjajnom stanju.Vredi li vise opcija jeftinih kineza ili night breaker?najvise me brine zaslepljivanje drugih vozaca.trenutno imam silver star i nisam nesto zadovoljan.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sredi/zameni farove. Mozes da stavis i stadionski reflektor unutra ali ako je los far nece da sija dobro!

Ako su ti original farovi probaj da ih sredis, aku su depo ili neke slicne kopije onda menjaj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farovi nisu mutni,jedino sto auto ima 16 godina.Vise me zanima kako bi radili ti kineski xenoni?verujem da je po ceni od 25eur neko vec probao a da je prethodno imao osram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što ti kaže čovek, džaba ti i reflektor, ako far loše baca svetlost. Xenoni da se ne lažemo su svi kineski, neki bolji, neki lošiji, u principu, ti xenoni od 25e ne sijaju ništa specijalno jače od obične sijalice, samo sijaju belo, koje je čak nezgodno po kiši, ništa se ne vidi. Ja bih stavio neke dobre jake sijalice, ali pod uslovom da se far lepo ušteluje i repariše :)

Edit: Ja sam imao Osramove sijalice u faru, u pitanju je Punto mk2, koji inače ima fabrički loše farove, i sijale su mi ekstra, ali sam nakon toga menjao farove i stavio xenone..

Edited by n3nE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su xenoni u faru bez sočiva čist promašaj, rasipa na sve strane i zasljepljuje druge vozače, užas. Imao ih ja na vektri i na bmw-u ( far sa sočivom ) i to je već druga priča. A za osram ne znam, nisam ih koristio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom bravu sa staklenim običnim farovima sam sredio farove kod Steva Anya (Mića iz Zemuna). Znači otvaranje farova, čišćenje, poliranje, i stavljene su nove kapice ispred sijalica. Sada su kao novi. Inače sam mislio da su mi farovi u ok stanju, ali u stvari razlika je ogromna. Tamo sam ugradio i Xenone Bear Power sa slim balastima. Farovi su dobro naštelovani, i ne zaslepljujem nikoga (proveravao sam da li zaslepljuje), i niko mi do sada za cca 3 meseca nije blicao niti upailo duga svetla za inat.

Mogu slobodno reći da sam progledao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar odgovor!

Clanovi kluba imaju popust pa ako ti nije problem jer si iz Zrenjanina cuj se sa covekom pa za pocetak neka sredi postojece farove a ako ti i onda nije dobro mislim da kod njega mozes i ksendze da stavis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto mi crkava jedna sijalica jer pametni majstor nije promenio obe odjednom vec samo jednu,pa sada moram da menjam tu drugu ali planiram da zamenim obe.Nemam nesto para za ove AC balaste pa moram na ove postojece http://cgi.ebay.fr/BBW-HID-KING-OF-XENON-SPIRIT-MODELL-TM-212-L300-ELECTRONIC-CONTROL-OVP-/121011463870?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item1c2cd866be da nabacim sijalice.Koje preporucujete i da limoram da otkopcavam one zice dok menjam sijalice ili je dovoljno samo da je svetlo iskljuceno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi boju sijalica koje se tebi svidja.Zice tj.kablove moras da otkacis kada menjas sijavice.Uostalom kada kupis sijalice sve ce ti biti jasno.

Edited by zoksi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari imam jedno pitanje i nadam se odgovoru josh veceras....

Naime , ujutro idem za Madjarsku u nabavku , a citao sam da su tamo after market xenoni zabranjeni.E sad , meni je Stilo stogao vec sa xenonima i to nekim italijanskim i sijalicama od 4300k boje.Letos mi je zvizno prvo balast sa desne strane pa zatim i sijalica sa iste strane i otisao sam u prodavnicu jednu u Temerinskoj ulici i zamenuo balast i sijalicu ali oni nisu imali 4300k nego 6000k.Ja sam tako peglao celo leto i zimu i cak sam i bio pred NG u Madjarskoj i nisam imao problema (valjda zato sto je dan bio).Da i ovaj put prodjem bez problema kupio sam danas xenon sijalice u 4300k boji i montirao sam umesto moje od 6000k.Ali kad sam upalio prvo je svetlelo kao neka zuta nijansa i onda od jednom je krenulo da treperi cas zuta cas bela koja meni i treba.Ja skinem , stavim drugu , ista prica.Vratim se u prodavnicu reko takva i takva stvar i oni mi zamenu i ja dok sam josh bio kod prodavnice reko da probam ovako na golo i sve ok.Sad kad sam dosao kuci reko da je montiram , i normalno napatim se ko isus (sva sreca pa je ona strana gde je racunar) , i upalim , u pocetku bilo hmmm ok ali posle opet pocelo da treperi , i reko pusticu malo da radi.Kasnije se da kucnem u drvo smirilo ali svetli malo jace nego ova koju imam .

E sad na kraju ovog mukotrpnog teksta pitanje , da li ce ta sijalica posle nekog vremena (kad sagori ili sta vec) da baca istu boju kao i ova koju vec imam u faru ili ce uvek biti takva?

I da li je problem u balastu ili u sijalici , posto moja od 6000k radi besprekorno , nema zmirkanja i slicno?

Hvala Vam na odgovorima :)

Edited by BojmeNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetla za maglu se koriste samo u slučajevima smanjene vidljivosti, dok u ostalim se koriste velika svetla tj oborena.

Razmisljam vec par dana o tome, recimo padne kisa i ja osinem maglenke jer ne vidim lepo, i zaustavi me policija i kaze kazna toliko, izvolite uplatnice pa platite, ja naravno ne platim nego odem kod sudije i kazem da je meni bila smanjena vidljivost i da policajac ne moze da dokaze suprotno jer ne moze da zna sta moje oko vidi i koliko je meni smanjena vidljivost ... sta onda biva ...

I pre neko vece sam bio na bubanj potoku, i bas kod onog parkinga za kamione sedim sa drugarom i gledamo pandure, oni maglenke ne gase ni kad im auto stoji, a vidljivost normalna, to je bilo preksinoc, nije bilo magle, nije padala kisa, taj deo ulice normalno osvetljen ... sta biva onda ... koji tu zakoni pomazu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 2 nedelje smo isli za bec sa alfom koja ima xenone,niko nas na madjarskoj granici nije nista cimao...

Inace smo nocu putovali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je već spominjao da prave problem ako imaš ugrađene xenone ali u farove koji ne poseduju sočiva-projektore.

Putovao sam kroz Mađarsku, nailazio na patrole. Niko me nije cimao, ni na granici niti u putu (xenon+projektori).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam se jutros oko 4:30 vratio iz Madjarske,kisa padala ko blesava i bio sam sretan sto imam ksenone ali ovaj put su me cimali na Backom Bregu kao previse jako svetli i sta ja znam,vec ne znam ni sta mi je rekao...ali na svu srecu sam prosao nekaznjeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jbg ja nemam projektore (ako da bog u skorije vreme cu ih imati)....moji ne svetle bash nesto extra jako , bacaju mozda 5m ispred auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

planirao sam da stignem ujutro oko 8h na horgos , kad se vec razdanji pa da upalim samo pozicije na granici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prekljuce ugradio 6000 k sa tankim balastima, ( jaki suuuuu) samo moram usmeriti sociva malo na dole , prejaki su. Uglavno velika je razlika. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja idem bas cesto i na Horgos i Kelebiju ali me nekako vise njakaju na Backom Bregu a tu mi najblize :) nisam imao nikada nekih problema,kontam da zavisi na koga se naleti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako bog da do proleca cu ugraditi morimoto projektore pa necu imati bojazni vise :)

imal mozda u segedinu negde da se kupi morimoto , garant su jeftiniji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da javim da sam se vratio ziv , zdrav i sa parama u dzepu :D

Danas nisam bio jedini koji je granicu presao samo sa pozicijama ukljucenim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao ksenone i nazalost otpala je kapica sa sociva unutar fara jos ranije i setala se po njemu, hteo sam to da izvadim i ostavio majstoru da sredi medjutim far je naprso prilikom otvaranja i sad cu morati to tako da teram dok ne nadjem zamenu.

Jel se ne isplati uopste uzimati nove farove po radnjama posto su verovatno plasticni i slabo kvalitetni i jel' je bolje nabaviti po otpadima original staklene ?

Mogao sam od ostavim onako farove ali nisam hteo da mi se ono seta unutar njega... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko na kraju ugrađivao ove prskalice za farove? Vidim da se pominjalo u temi ali ne nađoh da je neko ugradio i kakva su iskustva.

2013_02_18_160230.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam Slim AC balaste 5000k preko kontakta sto je Vule ostavio (covek iz Nisa), daju cisto belu nijansu, nisu ni zuckasti ni plavicasti, mada verovatno ce "poplaveti" malo vremenom kao sto ste vi rekli da se desava...

Set je odlican, ugradjeno bez problema, jedino sto cu morati je da menjam farove posto se unutra raspala kapica ona i seta mi po faru a to ne mogu da sredim.

Evo slika pa vi procenite da li su dobro podeseni:

IMG_20130216_184343.jpg

IMG_20130216_184556.jpg

Sto se tice farova ne znam da li je bolje uzimati nove (neko kaze da nisu kvalitetni i brzo pocrni socivo iznutra od grejanja sijalice) ili da jurim po otpadima originale ali ko zna koliko su stajala i kakvo je njihovo pravo stanje...

Moze predlog po tom pitanju ?

Edited by DoX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...